Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezése bizonyított!...

Isten létezése bizonyított! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

Az lenti elmélet az Iszlám hittan tudományából egy részlet, Isten létezésének bizonyítékaiból.


Logikai úton bizonyítja a Teremtő létezését, ezért csak logikai úton lehet azt megcáfolni. Természetesen az elmélet megcáfolhatatlan. Ha még is úgy gondolod, hogy képes vagy megcáfolni, vagy hogy logikátlan, akkor cáfold meg!

Véleményektől, kinyilatkoztatásoktól, visszakérdezésektől, érzelmi kitörésektől kíméljetek!

Válaszodat mindenképp támaszd alá logikai érvekkel!


1. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Létezését, és változását idővel mérhetjük. Ezt az időmérést mindegy, hogy milyen egységekkel tesszük, például perc, óra, év...teljesen mindegy. A lényeg, hogy az idő az nem egy létező valami, hanem egy fogalom az idő mérésére.

Pl az autó 100km/óra sebességgel halad. Ami létezik az az autó, és az ő változása. Változása a helyváltoztatása, azaz haladása. Az idő az pedig egy mértékegység, azaz egy fogalom amivel mérjük, és jelöljük az autó változást, tehát nem egy létező dolog.

Tehát világunk létezése, és változása idővel mérhető, még ha nem is mértük, mert nem volt módunkba. Vagyis azért mert ezt a mérést nem tettük meg, attól még ezzel a ténnyel tisztában vagyunk. Viszont ha világunk változása mérhető, akkor annak egy bizonyos mértéke van. Mint említettem, teljesen mindegy milyen időegységgel jelöljük, a lényeg, hogy egy konkrét érték lesz ez a szám. Tehát ha mérhető akkor lenni kell egy kezdetnek is, ami a nulla lesz. Az az a pont amikor még nem létezett világunk, és ezért nulla az az idő egység, hisz még nincs mit mérni. A mérést csak onnantól lehetséges végezni, és számolni, ha van ami létezik, és mérhető. És ez a világunk.

A végtelenség viszont pont ezért fogalmi ellentmondás, mert az azt jelentené, hogy nem mérhető világunk változása. De ennek az ellenkezője pont az amit tapasztalunk.

Így viszont logikusan tudjuk, hogy más lehetőség nincs, mint hogy legyen egy okozó ami beindította világunk létezését! Azért mert az ami nem létezik, az saját magát nem hozhatta létre. De akkor jogos a kérdés, hogy akkor annak a valaminek, is kell, hogy legyen valami ami létrehozta, viszont így újra beleesünk a végtelenségi fogalmi zavarba. Tehát csak akkor lehetséges ez, ha az a valami úgy létezik, hogy nem mérhető rajta az idő! Ez viszont csak akkor lehetséges ha nem változik, azaz nem térbeli, mint világunk!


2. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Változása egy kölcsönhatási folyamat. Világunk részei kölcsönhatásba áll egymással, és így születik egyik változás a másikból. Világunk minden egyes része ugyan abban a pillanatban, egy ok, és egy okozat. Ha viszont ez az ok, okozati láncolat a végtelenségig tart, akkor az azt jelenti, hogy soha nem tudott elkezdődni ez a láncolat, mert mindig szükség volt egy előző okozóra, de ez az okozó ugyan akkor okozat is, és így tovább. Ami azt jelenti, hogy világunk, és mi nem létezünk. Viszont mivel, hogy tudjuk, hogy világunk létezik, tudjuk, hogy van egy kezdő láncszem, ami csak okozó lehet!


3. Világunk változik, és létezik. Ha a végtelenség óta változik, az azt jelenti, hogy a végtelen mennyiségű változáson ment keresztül, hogy eljusson a jelenlegi állapotába. Ez viszont fogalmi ellentmondás, mert ez azt jelentené, hogy soha nem ért el ebbe az állapotába, amit saját magunk is tapasztalunk, mert a végtelent változásnak soha nem lesz vége, és így soha nem jutott el ebbe az állapotba világunk! Ez olyan mintha végtelen mennyiségű változáson kellene keresztül jutni ahhoz hogy ide jussunk, de annak soha nem lesz vége, így nem jutunk ide, tehát nem létezünk.


Ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi szükség erre a kiinduló pontra/okozóra, hisz akkor ennyi erővel a világunk is lehetne egy ilyen örökkévaló okozó, akkor az azt jelentené, hogy világunk nem térbeli, nem változik, minden egyes része nem ok, és okozat egyszerre, és nem áll kölcsönhatásba egymással. Ez viszont a valóság, és tények elutasítása!


1.2.3.-as pontok következménye!

Egy olyan dolog létezése ami nem térbeli, nem változik, nem mérhető idővel létezése, nem áll kölcsönhatásba semmivel, csak okozó, azaz képes létrehozni anyagot, úgy hogy előtte nem létezett, és ezt hívják teremtésnek.


Tehát műszerekkel nem kimutatható létezése, nem látható szemmel, mert ezek a bizonyítási módszerek csak az azonos anyagi dolgokra alkalmasak, ahogy a szem is csak azt képest látni ami térbeli.


Ezért nem várja el az Isten, hogy csak akkor hidjél benne, ha látod, vagy műszerekkel kimutatod létezését, mert ez eleve képtelenség. Hisz nem térbeli, így nem mérhető távolságban hol van, és nem látható.

Viszont megtalálható az ő teremtett világán, és annak megfigyelésén keresztül, ha akarjuk!


Ne hagyd, hogy érzelmeid miatt megtagad az eszed!


2010. jún. 20. 11:19
 1121/1201 anonim ***** válasza:

19:38


frissítsd be a mailodat, küldtem valamit

2010. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 1122/1201 anonim ***** válasza:
90%
tsoehkjrtnlnemltvoéoloszkenmankakcyselkaendiamőgjoteoolahlenyoienbyeloskzeogárjlaatdrentesrsrióznbhrtü
2010. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1123/1201 A kérdező kommentje:

19:08


:)


100%-ig egyet értek veled. De ebből a közös véleményből egy valamit lekövetkeztethetünk:

Az ateisták érzelmek alapján tagadnak, és nem a tudomány alapján.

2010. dec. 30. 12:51
 1124/1201 A kérdező kommentje:
2010. dec. 30. 12:52
 1125/1201 Innerself ***** válasza:
100%

Nem vagyok ateista. A kereszténység is egy vallás a sok közül. Lényegesebbnek tartom, hogy úgy legyek boldog, hogy közben másnak sem teszek keresztbe. Jó embernek lenni istenhit nélkül is problémamentesen lehetséges - persze a "jó" is relatív, ember által alkotott, emberi értékekhez és létezéshez mért fogalom.


Ezek egészen egyszerűen olyan kérdések (amit például te is feszegetsz, Kérdező), amit felesleges boncolgatni, sosem leszünk képesek választ lelni rá. Kerüljük meg a kérdésed: kinek a hasznára válik majd, ha valaki megcáfolja a bizonyításod? És ha neked van igazad, akkor mi van? Mivel lett jobb a világ, vagy az egyes emberek élete? A tiéd? Mi volt a célod a kérdés feltevésével - kérlek, ne adj kerülőválaszt, mint pl. "választ kapni" és hasonlók. Én igazán az emberi, belső indíttatásodra vagyok kíváncsi. Miért és hogyan jutottál odáig, hogy ezt a bizonyítást közzétedd és felszólítsd a majdani válaszadóidat cáfolásra. Kérlek, felelj erre, mert őszintén kérdezem!

Tisztelettel: Innerself

2011. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1126/1201 Innerself ***** válasza:
90%

Picit helyesbítenem kell a logikainak tűnő érvelésemen a "jó" fogalmának kapcsán.


Szóval szépen és kereken, szaknyelven nem fogom tudni leírni, de a lényeg, hogy az általam előbb leírt logikai érvelés paradox, hiszen magam is ember vagyok. Hogyan beszélhetnék emberi mértékről, relatív fogalmakról, ha megkerülhetetlenül magamat veszem viszonyítási alapnak. Magamat, mint tudatos létezésem kezdetétől növekvő, önmagát és környezetét elemezni igyekvő tapasztalathalmazt. Paradox, bár ez az egész már mély filozófia. Ezért is mondtam, hogy kár erre, ilyen kérdésekre és cáfolatokra vesztegetnünk a véges kis időnket. Legyünk boldogok! Az egyetlen igazság, amit a kérdéseddel sikerült bebizonyítanod, hogy az emberek leginkább kétségbeesettek, és bármi áron védik a maguk igazát. Az, hogy a bizonyításod helytálló-e vagy sem, eleve lényegtelen volt. Ez az egész hercehurca és verbális marakodás is csak veszendőbe ment idő.

2011. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 1127/1201 anonim ***** válasza:

ez most nem a cáfolat lesz..csak néhány tény


1. "fanatikusokkal vitatkozni értelmetlen"

2. akik az iszlámot kitalálták, úgy találták ki hogy az évezredeken keresztül öszetartsa a közösséget, és hogy filozófiailag szinte megcáfolhatatlan legyen (am szép munka)

3.filozófiai bizonyítás még mindig nem bizonyítás, ugyan így megindokolhatnám hogy a föld lapos...


nah kb enyi :D további szép napot ^.^

2011. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 1128/1201 Innerself ***** válasza:

Minél több hozzászólást olvasok el, annál kevésbé értem, mi volt a célod a kérdésed feltevésével. A hozzászólásaidból úgy tűnik (és még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy így is van), hogy igazhívő vagy. Ha igen, úgy mi célod volt a kérdés feltevésével? Az igazhívő eleve megkérdőjelezhetetlennek éli meg a hitét, ezt le is írtad: "a bizonyítás cáfolhatatlan". Magyarul lehetetlenségre buzdítod az embereket - nem tudom, miért - de a későbbi, fölényeskedő és megvető modorú hozzászólásaidból arra engedek következtetni, hogy önmagad - esetleg hozzád hasonló meggyőződésű baráti köröd - szórakoztatása volt a cél. Ez nem igazán illik egy hithű emberhez, egyszerűen lenézel mindenkit. Nem értem, miért nehezményezed a személyeskedést, ha egyszer te sem cselekszel másképp, visszatámadsz és gunyoros célzásokat teszel.

Azt sem értem, hogy miért gondolod azt, hogy mindenki, aki nem hívő, az egyenesen ateista. Nagyon sok a bizonytalan ember, még több az olyan, aki más vallási felekezethez tartozik - egészen biztosan sok olyan ember is él, aki még csak nem is tud a keresztény vallásról. Mégis boldogan élhetnek a maguk hitében.

Azért nem szimpatikus nekem a keresztény vallás, mert egy olyan központi figura köré épül, akit a benne hívők abszolút makulátlannak, szeplőtlennek és megfellebbezhetetlennek írnak le. Ezzel nem tudom összeegyeztetni azt, hogy bünteti a benne nem hívőket, az őt megtagadókat, a tulajdon teremtményeit, akit elvileg feltétel nélkül szeret. Miért-e kicsinyes bosszúálló hajlam.

A benne hívők szerint ő a maga képére teremtett minket. Eszerint a szabad akaratunk is tőle származik, eleve benne volt a terveiben, hogy saját akaratukból cselekvő lényeket alkot meg. Mindenhatóként tudnia kellett, hogy a szabad akarat magában hordozza a lázadás, a tagadás lehetőségét - ám útjai kifürkészhetetlenek, nem tudjuk, mi célja volt mindezzel. Mindenesetre a mi szemszögünkből egy legalább annyira kicsinyesen emberi lénynek tűnhet, mint mi magunk - hiszen elfordulhat az ő jóindulatára utalt teremtményeitől.

No és a sátán? A mindenható teremtette őt is, épp olyannak, amilyen. Ez az egész egy olyan színjáték, ahol elvileg a teremtő mozgatja a szálakat kedve szerint (nem is értem, most akkor van szabad akarat vagy nincs?). Tehát olybá tűnik, az ő kedvére való a hitetlenkedésünk és annak megtorlása is.

Ha Isten léte a belé vetett hiten keresztül nyilvánul meg, akkor elméletben ha senki nem hinne tovább Istenben, a jelenléte is megszűnne?


El kell hinned, Kérdező, hogy nem a támadás, nem rosszakarat vezérelt, míg ezeket megírtam. Agnosztikus vagyok, nem ateista. De egyszerűen túl sok a kérdés ahhoz, hogy ez a probléma valaha is megoldódjon.

2011. jan. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1129/1201 Innerself ***** válasza:

Ne haragudj, Kérdező, de több esetben is láttam, hogy egyes hozzászólásokra a reakciód már-már az arroganciát súrolja.

Egy helyen azt írod, hogy Isten eleve tudja, melyik ember fog mennybe vagy pokolra jutni. Csak azért adja nekik az életet, hogy megérthessék, miért kerülnek oda. No de Isten teremti a tudatukat és akaratukat is. Ha eleve tudja, hogy egy ember a pokolra fog jutni, az az ő döntése, nem az emberé - hiszen ő volt előbb, nem az ember. Ő teremtette lázadóvá, tagadóvá, ergó szánt szándékkal teremt kifejezetten a pokolra szánt embereket. Miért? Fura ez az egész, mert ha az a válaszod, hogy így akarja megmutatni a többieknek, hogy mitől óvakodjanak - akkor mégis kell lennie szabad akaratnak (de az is tőle van). Viszont ez ellenkezne azzal, hogy Isten már eleve tudja, ki hova kerül. Most akkor ő teremti őket, vagy csak már eleve létező individuumok fölött hoz ítéletet? Hogy van ez?


Én nem akarom Isten nemlétét bizonyítani. Nem tudom, létezik-e, vagy milyen formában. Nem vagyok kétségbeesett az élet értelme miatt, azt hiszem, sokan vannak ezzel így, szilárd hitük van az életükről, ami mellett boldogok és nyugodtak, élvezik az életüket. Ehhez nem szükséges Isten, nem értem, mi lenne rájuk kényszerítő erő, hogy mégis akarata előtt hajtsanak fejet.

2011. jan. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 1130/1201 A kérdező kommentje:

Innerself


A kérdést azért tettem fel:

1. Mert bár tudom, hogy megcáfolhatatlan, kíváncsi voltam, hogy milyen próbálkozásokat tesznek, hogy hogyan közelítik meg, hogy mik azok a gyakori hibák amiket elkövetnek a bizonyíték megértése közben, hogy ha esetleg el kellene ezt magyaráznom másnak akkor már tudjam, hogy miként tehetem ezt meg úgy, hogy a legkönnyebben megértse.

2. Hogy megnézzem, hogy ha az ateisták szembesülnek a tényekkel, akkor miként reagálnak.


Sajnos tényleg néha arrogáns voltam, de ezt el kell nézned nekem, mert az akit minden honnan harapnak, nem minden pillanatban őrzi meg a hidegvérét. Sőt szerintem annak ellenére, hogy így megvoltam támadva, nagyon is jól álltam a sarat, és egyszer sem, hangsúlyozom, egyszer sem személyeskedtem.

Egy kicsit fáj is, hogy engem kritizálsz, miközben láthatod, hogy hogyan viselkedtek velem

A többi kérdésedre hosszú lenne válaszolni.


Ha érdekel a téma szólj!

2011. jan. 13. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!