Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy Jehova tanúja azt állítja...

Egy Jehova tanúja azt állítja hogy:/kifejtés lentebb/. De hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Hogyan élhetnének vissza a neveikkel? - Tudtok olyan Biblia fordítót akinek visszaéltek a nevével? - Van olyan Biblia fordító akit magasztaltak azért mert elkészített egy Biblia fordítást? - Mit jelent az hogy hírességek lettek, és kik lettek azok?


"A fordítói bizottság, pedig ne fogja engedélyezni, hogy a neveket feltüntessék, mert számukra, nem a kilétük fontos, ne hogy visszaéljenek vele, vagy akár magasztalás tárgya legyen, mint némely Biblia fordítók feltüntetik azt, és a neveik hírességek lettek."


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


6-os válasz.


2018. aug. 16. 19:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted mi tekinthető valódi fordításnak?
2018. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Ahogyan írtam: minden fordítás értelmezés is egyben. A valódi fordítás az, amikor megértem egy szöveg értelmét és azt a célnyelvre átültetem. Tekintettel arra, hogy a bibliai görög egy holt nyelv és a ránk maradt közel kétezer éves szöveg mögött egy egészen más kultúra, gondolkodásmód állt, ez közel sem egyszerű feladat. Nem beszélve arról, hogy a mai magyar nyelv egészen mást ért bizonyos fogalmak alatt, mint az akkori görög nyelv. Jó példa erre a Csia által bevezetett "szellem" fogalom, ami talán az egyik legnagyobb hibája a "fordításnak".


Üdv. Péter

2018. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
6%
Ez nem jó példa.
2018. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9%

Nyomjátok fel Péter pontjait, aki még nem ért vele egyet annak meg nullára kell állítani.

En is lajkoltam neki egyett had gondolja nála az igazság.

2018. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Mi a baj azzal, ha zöld kezet nyomunk egy válaszra, amivel egyetértünk?

Tőlem elég távol áll fura adventista nézeteivel (mondjuk azokat is teljesen normális stílusban fogalmazza meg), de itt teljesen jó, érvekkel alátámasztott válaszokat adott. Még a 26%-os olykor személyeskedő hozzászólásaira is. Szóval vess rám is egy követ, mert felpontoztam az egyébként teljesen jó és elfogadható válaszait.

2018. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
6%

Már egy ideje figyelgetem Péter mester a válaszaidat aki ellent mond neked nem ért veled egyet lepontozódik ez az utolsó választ is te írtad Péter ugye ? de semmi gond majd ne csodálkozzál.....


Nagyon büzlik a személyeskedő szóhasználat meg a fellengzős vélemény a válaszaidról

2018. aug. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Én minden válaszomat ugyanabban a formában írom, és mindegyiket aláírom. Az utolsó válaszom ebben a topicban a #12-es számú, melyet tegnap 15:39-kor írtam.


Kérdezem a #13-as válaszolótól, hogy mi a baj a példámmal?


Üdv. Péter

2018. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15

A kifogásolt választ én írtam, nem kell hozzá nagy IQ, hogy észre vedd. Más a stílus, más az account, sőt még a felekezet is. Elég csúnya rágalom ilyesmiket feltételezni Péterről vagy bárkiről. Ezt is a szektádban tanultad?

2018. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!