Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem az ateisták azok, akik...

Nem az ateisták azok, akik próbálnak "megtéríteni? "

Figyelt kérdés

Gyakran hallom az oldalon, hogy az ateistákat folyton meg akarják téríteni a különféle vallási csoportok, ezért sokan már elzárkóznak a többi vallásos embertől is.


Mégis, a személyes tapasztalataim alapján még sosem hallottam arról, hogy valamilyen egyház megszállottan zaklatna valakit, vagy egyáltalán megpróbált volna engem bárki "megtéríteni"


Az ateisták viszont folyton próbálnak lebeszélni a vallásról másokat mindenféle helyzetekben, gyakran sokkal durvábban, mint mondjuk Jehova tanui. Nem gondoljátok, hogy ők azok, akik gyakran túlzásba esnek?


(Bár az ajtómon még nem kopogtak "Hagydelistent" aktivisták)


2018. aug. 25. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
18%

Az ateisták rettegnek attól a lehetőségtől, hogy Isten valóban létezik. "Térítésük" valójában egy pszichológiai védekező mechanizmus: Ha elég sok embert sikerül áttéríteni az ő véleményükre, akkor az talán bizonyíték rá, hogy az igaz is, egyszerű "mágikus gondolkodás".


A vallásos azért térít, mert azt akarja, hogy más is megtapasztalja Isten közösségét és a vallás társadalmi rendje, Isten törvényei szerint élje az életét. Az ateista azért térít, mert az Istentől való rettegése elvette a józan eszét. Az ateisták ebben nagyon hasonlítanak a Sátánra. Ő is retteg Istentől, azért akar csatlósokat toborzni oly módon, hogy az Istentől való elfordulásra buzdítja az embereket.

2018. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem találkoztam térítő ateistával; de olyanokkal igen, akik durván "támadják" a vallásosokat (sokszor elég buta indokokkal).
2018. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
76%

"Az ateisták rettegnek attól a lehetőségtől, hogy Isten valóban létezik."

Pont mint a szivárványszín egyszarvútól vagy a repülő spagettiszörnytől. Lehet ezzel most újat mondok, de az ateisták nem hisznek Istenben. Ergo eleve nincs mitől rettegniük.

Ha egyszer majd valaki be tudja bizonyítani hogy Isten létezik, netalán az öreg végre hajlandó lesz tenni is valamit azért hogy higgyenek benne, és ha tényleg létezik, megmutatja magát, akkor majd az ateisták is elfogadják. Addig viszont nincs értelme tényként kezelni valamit ami nem tény, ennyire egyszerű a dolog.

2018. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb ember békén hagyja a másikat, de egyszer volt egy vallásos szobatársam, aki amikor megsejtette, hogy én nem vagyok az letámadott hogy én mennyire retardált vagyok, és mindenféle bizonyítékot kezdett nekem keresni, hogy van lélek, stb, nem hagyott békén.
2018. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 Alain Delon ***** válasza:
80%
Különben ez egy gesztus, hogy felhívjuk a vallásosok figyelmét a tévedésükre, ha már maguktól nem jönnek rá, hogy az a mesevilág nem létezik, amiről fantáziálnak.
2018. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Alain Delon!


"Különben ez egy gesztus, hogy felhívjuk a vallásosok figyelmét a tévedésükre, ha már maguktól nem jönnek rá, hogy az a mesevilág nem létezik, amiről fantáziálnak."


Neked mit adott az, hogy Te egy ateista vagy? Mivel érsz bármiben is többet?


Egyszer rendezett egy ateista ember egy előadást, hogy "felébressze az embereket a fantáziálásból", a végén egy néni felállt és elmondta, hogy korán meghalt a férje, és nyomorúságban élt, de a hitének köszönhetően volt annyi ereje, hogy felnevelje a gyerekeit (akikből sikeres emberek lettek); végezetül ezt mondta: "Nekem ezt adta a hitem. És Önnek mit adott az, hogy Ön ateista?" .... Nem kapott választ.


Gondolkozz el!

2018. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
100%

Jujj-jujj-jujj, csak repkednek itten a szavak!


Ahány ember, annyi szokás, tartja a mondás. Ez igaz a kérdésre is.

Régebbóta figyelem az itteni dolgokat, és én is azt látom: van ilyen is, meg olyan is.

Vannak vallásosak, kik intellektuálisan állnak hozzá a dolgokhoz, nem akarnak senki téríteni, ellenben el kívánják mondani a saját, s az "oldaluk" érveit, s ugyanígy vannak itt pont ilyen ateista társaim is.

Nekik (mindkét oldalról) jár a tisztelet! Főleg, mert tudnak uralkodni magukon, és nem durran el az agyuk, nem úgy, mint másoknak...

De vannak itt burkolt térítők a vallási oldalról (ugye, Zitus? :D), meg ateista oldalról is (nevet nem tudok, mert ők jellemzően anonímen teszik ki a kérdéseiket). Ők még elmennek.

De vannak itt frecsegő alakok, agresszivitással, esetenként jól begyakorolt mantrákkal, a másikra való legkisebb odafigyelésnek is a maximális hiányával. Na, ők az itteni problémák fő gyökerei.


Szumma szummárum: mindkét oldalon vannak erőszakos alakok, akik gyakran elvetik a sulykot. Nem mondanám, hogy ez bármely oldalra jellemzőbb lenne.

2018. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
74%

És akkor lássuk a rengeteg tévedést, félremagyarázást és tudatlanságot, mely cirka 1 nap alatt itt összegyűlt:


#11

"ő az okos hiszen a semmiből lettünk"

- Érdekes. Én nem állítom, hogy a semmiből lettünk. S nem gondolnám, hogy bármely, gondolkodó ateista társam így tenne. Szóval? :D

"s éljenek a kommunisták."

- Nem vagyok, voltam és nem is leszek kommunista. Nem éltettem, nem éltetem és nem is fogom éltetni őket. Nem olvastam még egyetlen ateista társamtól sem ilyent, a a netes források között sem bukkantam még ilyenbe. A nemzetközi ateista szószólók közül is egyetlent tudok, ki fiatalkorában kommunista volt, de ő is kigyógyult belőle. Szóval? XD


# 12

"Én erre mindig azt szoktam mondani, van aki úgy gondolja hogy majomtól származik"

- Lehet, meglepő, de nem minden ateista fogadja el a ami természettudományos világkép minden elemét.

De, mint - mint már rá is mutattak - a majmok rokonaink. Sőt, bármely élőlény rokona a másiknak. Lehet ezt tagadni, meg prüszkölni (egészségedre!) de ez csak mély tudatlanságra vall.

Főleg, hogy - most kapaszkodj meg! - számtalan vallásos ember elfogadja az evolúciós elméletet.


# 15

"dawkinsisták" - nem gondolnám, hogy Dawkinssal probléma lenne. Ellenben, tény, hogy a "militáns ateisták" előszeretettel hívatkoznak Dawkinsra.

2018. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
60%

# 17

Amire reagálni próbálsz: "mellyel bizonyítottan megegyezik a DNS"

Az azt követő reagálásod ellenben egyáltalán nem arra vonatkozik, amelyről a # 14-es válaszoló - vagy akárki más beszélt.


"az ember: test-lélek-szellem"

- Lehet. Ebből a testi dolgokat eléggé jól ismerjük, és ezen ismereteink elmondják, hogy a majmok rokonaink. Láthatóan ezen ismeretekkel eléggé hadilábon állsz, Felebarátom!

A többi dolgok egyrészről kevésbé feltártak, másrészről nem mondanak ellent a már megismert "testi" dolgoknak.

Fröcsögésed alapján a világképed Neked az, ami megkövesült! :).


"Az eredmény?: még soha ember meg nem változtatta világképét, nézeteit, vallását, hitét az itt lévők hatására."

- El kell, hogy szomorítsalak:

"hála az itteni válaszoknak sikerült meggyőzni két kedves barátaomat az evolúció létezéséről"

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__8..

#1216-os válasz.

2018. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
81%

# 19

"soha nem nőtt volna ki a mókusszerű rágcsáló életéből - mert nem volt rá szüksége, nem járt evolúciós előnnyel"

- Senki sem állítja, hogy csak az létezhetne, ami "evolúciós előnnyel" jár! Egyedül te, fenti írásodban.

Az emberi elme még egy szakembernek is bonyolultabb, mintsem hogy mindenre - így az ihlet forrására - feltétlen magyarázatot adhasson. Ellenben más dolgok eléggé jól ismertek ahhoz, hogy a "mókusszerű rágcsálót" ősünknek fogadhassuk el.

2018. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!