Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elsősorban keresztények...

Elsősorban keresztények válaszai érdekelnének, hogy ti miért tartjátok magatokat felsőbbrendűnek az ateistáknál/más vallásoknál/bármilyen más embernél?

Figyelt kérdés

"Egy keresztény sosem azért imádkozik, vagy áldja rossztevőit, hogy aztán végül megbüntesse őket Isten. Hanem azért imádkozunk értük, mert valóban megtérésüket akarjuk, hogy ők is üdvösségre jussanak, hogy vétkeiket Isten megbocsátsa."

Ez egy random válasz innen a gyakoriról. Rengeteg ehhez hasonló kommentet látni, nem fogok most többet is keresni, és szerintem ez az egy is jól bemutatja, hogy miről szólna a kérdésem.

Először is, tegyük fel, hogy én ateista vagyok. Mi a francért vágynék arra, hogy a TE istened, akiben én nem is hiszek, megbocsásson nekem bármiért is? Mitől lenne nekem jobb? És egyáltalán mi közöd van az én dolgaimhoz/magánéletemhez?

Másodszor, miért teszel úgy, mintha te lennél a tökéletes ember, a minta, a példakép mindenki számára? Mert ugye te sosem teszel semmit, ami rossz, ami bűnnek számít a vallásodban. De persze ennek ellenére is te leszel az, aki majd pálcát tör mindenki feje felett.

Semmiben sem vagytok különb emberek bárki másnál, mégis úgy viselkedtek. Ha pedig ezen felháborodtok, az csak igazolja azt, amit állítok.

(Természetesen tisztelet a borzalmasan kevés kivételnek, reménykedem, hogy ilyeneket nem kell kiírni már, de azért kiírom.)



2018. szept. 22. 10:40
1 2 3 4
 21/35 KZitus ***** válasza:

Szia


Keresztény emberként írom, hogy parttalan vita ez ami itt folyik hívő ember és nem hívő között.

Nincsen értelme, mert teljesen másik szemszögből nézik a dolgokat mindkét oldalról. És mindenki a sajátját akarná igaznak vélni. Pedig az igazság soha nem az embernél van, hanem annál, aki megalkotta az embert.(mindenki másként nevezi ezt) Viszont az ember elméleteket gyárt, amellyel vagy szimpatikusá teszi magát, vagy vitára ingereli a másikat.

Nincsen felsőbrendú ember, legfljebb valaki annak érezhti magát - tévesen.

Talán még annyit, a kérdésed alatti 3. bekezdést(amelyet valaki már kivesézett) már idézték. Ott kérdéseket teszel föl, de a választ amit írtak rá nem tudod elfogadni. Milyen válasz lenne a számodra elfogadható?

Tudod aki kereszténynek vallja magát, egyben azt is jelenti, "Krisztus követö". Márpedig Krisztus egyik feladata volt, hogy beszéljen Istenről és a Királyságáról, ami azt jelentette abban az időben, hogy "próbált"-a befoltyásolni az emberek gondolkodását, nézetét, amely erősen érintette a magánéletüket is. DE! ezt soha nem erőszakkal, durván keményen, fenyegetve tette. Inkább úgy beszélt az emberekkel, hogy némelyek azt mondták róla, ’úgy tanított, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók’ Máté 7:29. Nos ebben is igyekeznek a keresztények utánozni, illetve követni Urukat.

Azt gondolkom, amikor te is ezt tapasztalhattad valamikor, akkor ez nem tetszett neked. Ezt tapasztalta elég sokszor Krisztus is.

nem kell sem megtérned, sem megsértődnöd, amikor keresztényekkel beszélgetsz, és kellemetlen élményeid vannak. Egyszerűbb talán, ha rövidre zárod az ilyen beszélgetést, ha lehet kedvesen. Társadalomban élünk, és annál jobb minőségű az életünk, ha megtanuljuk elfogadni, és tolerálni egymást. Isten előtt minden ember egyforma, nemzeti, társadalmi jovatartozástól függetlenül.

De a kedvesség, udvariasság minden embertől elvárható vallás nélkül, és vallással is.

2018. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál! Jó ilyet is olvasni kereszténytől, még úgy is, hogy nem mindenben értek egyet, amiket írtál, de többségében azért igen.

A 3. bekezdésben a kérdéseim leginkább költői kérdések.

2018. szept. 23. 20:40
 23/35 anonim ***** válasza:
33%

„Nem tudom hanyadjára mondom el, vagy hogy kéne megértetnem veled, hogy mondjál amit akarsz. Amit viszont senkinek nem kell elviselni, és teljesen jogosan, hogy beleszóljanak az életébe.”


Én csak azt mondtam, hogy a vallásosok véleménye még nem beleszólás az életedbe. Még az sem, hogy mondjuk azt mondják, hogy helytelen módon élsz. Beleszólás az ott kezdődik, hogyha mondjuk a családtagjaid vagy ismerőseid kezdik bevonni, vagy törvényt hoznak, ami téged érint. Erre azt mondom, hogy beleszólás. Viszont az neked is a feladatod, hogy érzékeltesd, mi az, amit nem viselsz el. Ha úgy érzed, hogy túl messzire mennek, akkor tedd szóvá. A legtöbb ember megérti, vallásos vagy sem.


„>>Krisztus szerint ez bűn!<< >>Ilyet nem szabad csinálni<< és hasonlók nekem nagyon úgy festenek, hogy az ő értékrendjüket akarják másokra tuszkolni, és megmondani másoknak, hogy hogy éljenek.”


Persze. Te is meg akarod nekik mondani, hogy mit ne csináljanak. Ezzel szerintem nincs baj. Itt a gyakorin az ateisták ekézik ugyanígy a vallásosokat, hogy micsoda ostobák, babonásak, primitívek. Ők is meg akarják mondani, hogyan éljünk, de én mondjuk ezt nem érzem beleszólásnak az életembe.


„Kéretlen véleményre ne csodálkozz, ha negatív a reakció.”

Nem csodálkozom, teljesen normálisnak tartom. Mondjuk én nem szoktam kéretlen véleményeket osztogatni. De a környezetemben élő vallásosak sem.


„Meg azt is leírtam már, hogy én a saját tapasztalataim alapján írtam. És elhiheted, hogy elég sok vallásos ember vett/vesz körül. Vidéki vagyok, és nekem is annak kellett lennem nagyon sokáig. Nem tudom, hogy jársz-e templomba, de mondjuk én nem egy olyan monológot hallgattam végig papoktól, akik politizáltak, vagy más vallásokat kritizáltak, vagy épp az ateistákat akarták, hogy megváltoztassák. Ha a hívők ezeket hallgatják, és elhiszik (mert nagyon sokan úgy gondolják, hogy a pap szent és tévedhetetlen, hisz isten szolgája) akkor így is fognak gondolkozni.”


Én is vidéki vagyok, vallásos környezetből, de én ezt nem tapasztaltam. Nálunk a vallásosokat nézték hülyének vagy közösítették ki a helyi kemény legények. Én gyerekként ministráltam a falubéli katolikus templomban, és misére menet a helyi vagány csávók szólogattak be, neveztek szentfazéknak, meg vették el a sapkámat egyszer. Ugyanakkor az egyik legjobb barátom sem volt hívő, és ez segített, hogy megértsem, nem az ateizmus miatt ilyenek, hanem csak simán bunkók. Valószínűleg találtak volna más okot is egy magam fajta béta srác zaklatására, ha ez nem lett volna.


Valahol szerintem minden ember életének részei ilyesfajta élmények, te épp a helyi keresztényektől kaptak meg ezt. Én csak azt tudom mondani, hogy ha tényleg így volt, sajnálom, nem a kereszténységük miatt ilyenek. Ha neme z lenne, akkor lehetne bőrszín, politikai nézet, származás, amikbe ezek az emberek belekötnének. Emögött általában éppen saját belső bizonytalanságuk áll, valahol belül érzik, hogy nincsenek rendben, és ezt kompenzálják túl azzal, hogy a környezetre vetítik, így próbálják oldani a belső feszültségüket.

2018. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 követ62 ***** válasza:
0%

Szerintem ezt nem jól gondolod. Mert te nem látsz egy másik ember fejébe, szívébe és nem tudható mi motiválja.

Hiszen aki komolyan veszi a hitét az őszinte szeretettel, féltésből imádkozik bárkiért is. Legyen az idegen, ellenség, barát, rokon.


És mivel Jézus hamarosan jön, vagy ha meghalnál addig az üdvözültekkel együtt támadhass

2018. szept. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 követ62 ***** válasza:

(folytatás)

... támadhass fel. Hogy ne azok között legyél akik szidják magukat, "Miért is nem hallgattam a keresztényekre?"


Tehát hidd el az őszinte szeretet vezérli azt aki imádkozik érted, vagy a hozzád hasonlókért.

2018. szept. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Végül is sok minden elhangzott, te is sok mindent mondtál, de nem tűnik úgy, hogy valóban az alapkérdésedre keresed a választ.


Mert az tévesen van feltéve. A "ti miért tartjátok magatokat felsőbbrendűnek..." eleve magában hordozza, hogy te ilyennek látod őket, pedig nem erről van szó. Vannak bármely témában (a vallásban is) nagyon tudatlan emberek, többnyire beképzeltek és arrogánsak. Ha ezt tapasztalod egy vallásos embernél, az nem a vallásából, hanem a tudatlanságából ered. Amit pedig némely papokról mondtál, igaz. Következik a mai politikai beállítottságból, az úgynevezett keresztény erkölcsiségből (amely náluk persze nem érvényes, csak hirdetik), amely a politikai akarat folytán a kényszert valósítja meg.

A megtapasztalható jelenségek nem a vallásból, hanem a hatalmi gőgből következik (és a buta emberek ezt követik).

2018. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A büszke ember számára mindenki felsőbbrendűnek érzi magát, aki alázatra hívja őt. Pusztán azért, mert szembesítik a saját büszkeségével. Még akkor is ezt érzi, ha pl. az a hívő ember tényleg gyakorolja az alázatot, nem csak beszél róla. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a buzgó hívők sajnos gyakran beleesnek a vallásos gőg hibájába. Nagy csapda ez.
2018. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert bármit megtehetünk, de tényleg bármit, és utána elmegyünk, és jól meggyónjuk, de a többiek mind bűnösök maradnak és pokolra jutnak, főleg az ateisták!
2018. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
63%

"Először is, tegyük fel, hogy én ateista vagyok. Mi a francért vágynék arra, hogy a TE istened, akiben én nem is hiszek, megbocsásson nekem bármiért is? Mitől lenne nekem jobb? És egyáltalán mi közöd van az én dolgaimhoz/magánéletemhez?"


Először is tegyük fel hogy ha nem hiszel Istenben miért érdekel egyáltalán a keresztyén teológia? Miért foglalkozol azzal, hogy Isten megbocsát-e neked ha "tegyük fel" te nem is hiszel a LÉTEZÉSÉBEN? A kérdésed ellentmondásos nem gondolod? Egy ateista NEM foglalkozik Istennel mert NEM hisz a létezésében. Egy ateista szerint a világ és minden ami létezik egy véletlen és értelmetlen szülemény. Ha mégsem gondolod ezt akkor vagy olyan önálló, hogy utánna olvass különféle filozófiai, vallási állításoknak és nem a már hívőkre jársz rá mint valami lelki bajos hogy "mégis hogy képzelitek". Ez egy alapvető viselkedési forma, amit szerintem nem csak a hívőknek hanem bárkinek be kell tartania aki a társadalom rendes tagja szeretne lenni.

2018. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"Először is, tegyük fel, hogy én ateista vagyok. Mi a francért vágynék arra, hogy a TE istened, akiben én nem is hiszek, megbocsásson nekem bármiért is?"

Akkor olvasd el újra, és póbáld meg értelmezni ezt a szöveget.

"Miért foglalkozol azzal, hogy Isten megbocsát-e neked ha "tegyük fel" te nem is hiszel a LÉTEZÉSÉBEN? "

Hidegen hagy hogy egy képzeletbeli lény megbocsát-e nekem vagy sem. Én arról beszéltem, hogy ti keresztények imádkoztok a "bűnösökért", holott egyrészt nincs is közötök ahhoz, hogy más mit csinál, mit "bűnözik", másrészt pedig még el is várjátok, hogy minket ez érdekeljen, és "térjünk jó útra". Na most olvasd el kérlek megint a kérdésemet, hátha így megérted.

De hajlok arra, hogy ez csak egy troll kérdés volt részedről, mert ennyire félreérteni valamit már nehéz lenne.

2018. okt. 3. 09:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!