Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elsősorban keresztények...

Elsősorban keresztények válaszai érdekelnének, hogy ti miért tartjátok magatokat felsőbbrendűnek az ateistáknál/más vallásoknál/bármilyen más embernél?

Figyelt kérdés

"Egy keresztény sosem azért imádkozik, vagy áldja rossztevőit, hogy aztán végül megbüntesse őket Isten. Hanem azért imádkozunk értük, mert valóban megtérésüket akarjuk, hogy ők is üdvösségre jussanak, hogy vétkeiket Isten megbocsátsa."

Ez egy random válasz innen a gyakoriról. Rengeteg ehhez hasonló kommentet látni, nem fogok most többet is keresni, és szerintem ez az egy is jól bemutatja, hogy miről szólna a kérdésem.

Először is, tegyük fel, hogy én ateista vagyok. Mi a francért vágynék arra, hogy a TE istened, akiben én nem is hiszek, megbocsásson nekem bármiért is? Mitől lenne nekem jobb? És egyáltalán mi közöd van az én dolgaimhoz/magánéletemhez?

Másodszor, miért teszel úgy, mintha te lennél a tökéletes ember, a minta, a példakép mindenki számára? Mert ugye te sosem teszel semmit, ami rossz, ami bűnnek számít a vallásodban. De persze ennek ellenére is te leszel az, aki majd pálcát tör mindenki feje felett.

Semmiben sem vagytok különb emberek bárki másnál, mégis úgy viselkedtek. Ha pedig ezen felháborodtok, az csak igazolja azt, amit állítok.

(Természetesen tisztelet a borzalmasan kevés kivételnek, reménykedem, hogy ilyeneket nem kell kiírni már, de azért kiírom.)



2018. szept. 22. 10:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
54%

# 30 Ha ateista vagy akkor az azt jelenti, hogy se nem az ÉN Istenemben és másik Isten(ek)ben sem hiszel. Az ateizmus az tagadja egy teremtő létezését. Tehát nem tudom, te hogyan értetted a saját magad által írtakat, de elég kíváncsi lennék rá, hogy szerinted nekem ezt hogy kellene értelmeznem.


"Hidegen hagy hogy egy képzeletbeli lény megbocsát-e nekem vagy sem."

Akkor szerintem itt le is zárhatnánk ezt a kérdést. Ha valami hidegen hagy az azt jelenti, hogy nem foglalkoztat. Tehát nem kéne, hogy érdekeljen téged, hogy a keresztények miért imádkoznak a bűnösökért. A társadalmi normáink szerint téged nem kéne, hogy zavarjon az ilyesmi. Abban hisznek/nem hisznek (mint ahogy te is) amiben akarnak, neked erre nincs ráhatásod.

...

A keresztény teológia szerint minden ember már bűnben fogantatik, tehát természetéből adódóan hajlamos a rosszra. MINDEN ember hajlamos a rosszra tehát a keresztény is bűnös ember. Ezt a Biblia Ádám és Éva történetével magyarázza. Tehát ebből azt kell kikövetkeztetni, hogy amikor a keresztények a bűnösökért imádkoznak, akkor végtére is az emberiségért imádkoznak. Ha téged konkrétan zavar ez, hogy mit mormog imaként a hívő a templomban, akkor sajnos azt kell hogy mondjam, ez csak is valami belső frusztráltságodból eredhet mivel kizárt dolog, hogy ez téged bármiben is befolyásoljon mindennapjaidban pláne ha nem is foglalkoztat. Imádkozom érte, hogy megnyugvásra leljen lelked. :)

2018. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Édes istenem, ez tényleg nagyon vicces...:D Nem tudom, hogy ez most ilyen szándékos értetlenkedés, valószínű, hogy az, de igen, a legjobb, ha itt abbahagyjuk.
2018. okt. 3. 19:44
 33/35 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon cuki vagy, hogy imádkozol értem! Bízz csak nyugodtan benne, hogy az imádkozástól bármi is megváltozik a világban. Kis naiv. Aranyos!:)
2018. okt. 3. 19:46
 34/35 anonim ***** válasza:
41%
Nem adtál magyarázatot a kérdésemre én viszont adtam a tiédre. Ha így akarod lezárni a diskurzust hát rendben, nekem mindegy.
2018. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
32%
A hithű keresztények nem képzelik magukat felsőbbrendűnek, de nem hajlandóak tétlenül nézni más baját. Elmondják a saját tapasztalatukat, tanácsot adnak, imádkoznak felebarátjukért. Az ateisták hajlamosak ezt a viselkedést lealacsonyítónak titulálni, mert egy tanács elfogadásához alázat kell. Sok hívő beleesik a vallásos gőg csapdájába, viszont a világi emberek általában a hitben való magabiztosságot összekeverik a vallásos gőggel.
2018. okt. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!