Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha úgy gondolod is, hogy az...

Ha úgy gondolod is, hogy az isten létezik, honnan veszed hogy az pont igaz vele kapcsolatban, amit a te vallásod mond róla?

Figyelt kérdés
Ha létezik is, simán lehet még az is, hogy egyik vallás sem írta le helyesen. Mi szól amellett hogy bármelyik is igaz lenne?
2018. szept. 28. 11:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%

"Nesze semmi, fogd meg jól... "

Sajnálom, akkor mondj jobb módszert. Azt kérdezted, hogy honnan veszem, hát leírtam tömören.


"Egyrészt meg sem válaszoltad hogy mire jutottál"

Ez jogos. Arra jutottam, hogy a Biblia igaz, és a teremtéstörténetet szó szerint kell venni


"másrészt mi bizonyítja hogy amiben végül hinni kezdtél, annak bármi köze is van a tényleges istenhez?"

Erre már válaszoltam.


"Ráadásul milyen mindkét oldalon? Rengeteg elképzelés van istennel kapcsolatban, nem csak kettő."

Jogos! Az összes vallás, sőt, a keresztény teológiák is mérlegre lettek téve


Amúgy te miben hiszel? Már ha meg szabad kérdezni

2018. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

"Jehova mindent feltár, semmit nem rejt el. A kezdetektől fogva mindent szépen felvázolt, nem takargatott semmit."


Kár, hogy kb az összes vallás ugyanígy mindent feltár, megmagyaráz és ugyanolyan szépen felépíti saját magát. És ugyan úgy vannak bizonyítékai, amikkel a saját igazukat bizonygatják.

2018. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Sajnálom, akkor mondj jobb módszert. Azt kérdezted, hogy honnan veszem, hát leírtam tömören."

Akkor tőled is azt kérném hogy valami konkrétumot mondj! Pontosan mitől lenne hitelesebb a bibliai teremtéstörténet bármelyik másik vallás eredetmítoszánál?

2018. szept. 28. 12:18
 14/22 anonim ***** válasza:
6%

"Pontosan mitől lenne hitelesebb a bibliai teremtéstörténet bármelyik másik vallás eredetmítoszánál?"

Ez az egyetlen, amit nem lehet semmilyen módon megcáfolni. A logika alapján pedig a világ teremtettségét könnyedén beláthatjuk

A törzsfejlődést pedig saját természettudományos végzettségem és képzésem alapján én magam meg tudtam cáfolni, de ebbe nem fogok belemenni, akármit csinálsz, mert az elmúlt 4 évben kb. naponta 2x lefolytattam már ezt a vitát, úgyhogy ha ez érdekel, akkor bizony vissza kell olvasnod.


De köszönöm az érdeklődésed és a korrekt, nem személyeskedő hangvételt! Ritkaság.


Sok sikert a kereséshez és minden jót!

2018. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Ez az egyetlen, amit nem lehet semmilyen módon megcáfolni"

Ez egy hibás érv. Olvass utána Russel teáskannájának.

Nem véletlen azt kérdeztem hogy mi BIZONYÍTJA az igazad?


De egyszerű logika az is, hogy semmiből nem következik hogy valamelyik emberi elképzelés tuti hogy helyesen mutatja be istent. Tehát eleve ha egyet leszámítva mindent meg tudnál cáfolni, abból még ugyanúgy nem következne hogy nem tévedés az az egy is.

Szóval megkérnélek hogy a feltett kérdésre legyél szíves válaszolni!

2018. szept. 28. 12:30
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Kár, hogy kb az összes vallás ugyanígy mindent feltár,"


Sajnos ezt rosszul látod. Ugyan is ami ellenük szól, azt nem tudják feltárni, mert akkor lelepleződnének.

Sátán is ismeri a Bibliát, és bizony idézett is Jézusnak, amikor megkisértette.

Azzal, hogy valakinek a kezében van a biblia, az még semmit nem jelent, A Farizeusok is rendelkeztek az írásokkal, de erőtlené tették azt, mivel már nem a leírtakat, hanem a körélye épített emberi hagyományokat tartották be. Erre Jézus profi módon utalt is, leleplezve Őket.

Nem véletlen akarták megölni.


Nézz körbe kedves Barátom. És vesd össze Isten TELJES szavával.

Jézus és a követői miben mások, mint azok akik most nevezik magukat annak? Jézus idejében és az első században, nem türték meg az olyan embert aki az erkölcsi elveket felrúgta, és ezzel veszélyeztette a gyülekezet tisztaságát, és a többiek jó hírnevét.

Hol van az az egység, ami jellemezte Őket? Mert bár más helyeken országokban is mikor megalakultak a gyülekezetek, nem volt tanítások sokfélesége, és reménységek változata. Ugan az volt Macedoniában, Mint Jeruzsálemben, vagy Filippiben, stb stb.

Nem hallottunk ilyet, hogy valaki reformált, vagy felekezeti oktatásokra oszthatta volna a testvéreket, mert az Görög, ez meg Római, Ő annak a kultúrája szerint legyen kerezstény, ez meg ennek a kultúrája szerint.


Ninsc Görög, meg Zsidó, meg Római. Nem alkalmazkodtak a nemzeti gondolkodáshoz, amivel mosták volna a tiszta tanítást.

2018. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Fogni kell egy régi könyvet, azzal hadonászni: hát itt írja! Itt áll, hogy ez itt Isten szava.


Mi vagyunk a jó fiúk, aki másban hisz, a legjobb esetben is téved, akkor meg kell téríteni, vagy éppen tudatosan káromol, a sátán bérence, akkor meg kell ölni.

2018. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
23%-os, hogy valaki elfogadja amiket írsz, ahhoz már eleve hinnie kell hogy a vallásod igaz. A kérdés épp az, hogy mi támasztja alá, hogy pont a te vallásod állításait kéne elfogadni, és nem bármely másikét?
2018. szept. 28. 13:41
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
A lényeg hogy szkeptikus maradj amíg te magad nem tapasztalod meg Isten jelenlétét.
2018. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem az Én vallásom.

Isten nem hozott létre vallásokat. Le íratta, hogy mit kell tennie azoknak, akik szellemmel és igazsággal imádják a Teremtőjüket.

Imádat azt jelenti, hogy a Teremtő által felállított erkölcsi mértékeket figyelembe éljék az emberek az életüket.

Ez mindenkire vonatkozik, és nincs különbség abban, hogy az emberek ebből a nézőpontból, melyik nemzetbe, vagy kúltúrába született. Ha Ádám nem hibázik, akkor nincs nemzeti kérdés, nacionalizmus, és Istenről alkotott elképzelsek különbözősége.

S hogy ezt helyre állytsa, elkezdett egy olyan egységes oktató programot a fia vezetésével, amit az egész földre vonatkozóan, ki kell terjeszteni. S ezt a munkát addig kell végezni, amíg Jézus azt nem mondja, hogy vége, eljött a nap.

Akik nem tartoznak a Szellemi Izraelitákhoz, vagy is Krisztus királyságát nem támogatták,azok, sajnos elfogadhatatlanok Isten előtt.

2018. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!