Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységbe hogyan és...

A kereszténységbe hogyan és mi módon került bele a szexualitással való szembenállás?

Figyelt kérdés

Egy regényben azt olvastam hogy a vallás és a szexualitás nem fér meg egymás mellet. Ez különösen igaz ez a katolikus kereszténységre. Az igazán mély/bigott? hívők csak gyermeknemzés céljából szeretkeznek.

De a kereszténység hallatán gyakran felvillan az emberben nem csak a szerzetesek de a hívőktől is megkövetelt önmegtartóztatás.

Mintha egy sérült ember lelkivilága türemkedett volna bele a vallásba. Vagy maga a vallás ilyen sanyargató?

Miért él ez az ellentét a köztudatban, miért érezzük így? A jó keresztény miért nem bujálkodhat, ez miért bűn?

És egészségügyileg sem túlzottan jó az önmegtartóztatás sem szerzetesnek sem papnak, sem egy hívőnek.

A kereszténységet miért kapcsoljuk össze a szexuális önmegtartóztatással?



2018. okt. 6. 13:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

"Nos ez vicces kijelentés és elég ostoba is sajnos.

Jézus miért ne lett volna népszerű a nők körében? Sokan követték Őt, nők és férfiak is. Ahogy az apostolok többségnek is volt felesége, bár nem mindenek."


Okoska! Nem Jézusról beszéltem,ne forgasd ki a szavaimat.

2018. okt. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
De hogy nem, Jézusról és az apostolokról, akik megalapították az Egyházat. De azért említettem későbbi példát is, ha az igazságot szeretnéd elferdíteni néhány évszázaddal.
2018. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Jézus,mint a katolikus egyház alapítótagja...jó,hogy feltámadt,különben most forogna a sírjában,hogy mivel mossák össze.De jól van,higgyél ebben.
2018. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!