Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen arrogánsak és...

Miért ilyen arrogánsak és agresszívak az Abráhámi vallások hívei? És hogy merik kijelenteni hogy az ország vallásos hogyha csak 40-45% vallásos maradék meg ateista vagy materialista?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy pl:. egy keresztény miért nem tudja elfogadni hogy te nem az ő vallásában hiszel és csak azért is meg akar "tériteni" vagy "békésen" vagy agresszív módon , mikor te nem tartozol olyan valláshoz ami tagadná hogy más vallások istenei is léteznek (p:.hellenizmus) . Azt sem értem hogy hogy gondolják azt hogy kijelentik hogy ez az ország keresztény , és megtért holott erőszakkal lett meg térítve , ráadásul pár "király" kezde el , aki ezt állítja az hogy nem érti meg hogy a tengrista Árpád forogna a sírjában ha megtudná hogy a népe több mint 45% a más vallású lett ? Nameg az iszlámok miért nem értik meg azt hogy nem akarjuk hogy itt legyenek (ha téríteni akarnak) és azt hogy nem akarunk megtérmi az ő hitükre meg emberi jogokat félre dobni allah kedvérért? Nameg a zsidók elvárják hogy több joguk legyen mert ők a "kiválasztott" népnek tartják magukat . És mindháromra igaz hogy ha megtudják hogy nem az ő vallásukba tartozol akkor akármi van arrogánsak és lekezelőek lesznek veled. Nem értem hogy 1 zisdó vallás és 2 "összeollózott" vallás hogy engedhet meg magának ilyet egy nagyjából 60% ban ateista országban ahol mellesleg több vallás is jelen van. Én pl Ásatruár vagyok és mégis eltudom fogadni hogy lehet hogy léteznek kamik mint azok amiket a sintó állít , vagy azt hogy léteztek vagy léteznek a hellenizmus istenei pl:. zeus , vagy eltudom fogadni hogy a sátánisták vallása majdnem olyan ősi mint az enyém , és nem gonosz hanem csak annak állítják be . Akkor kérdem én miért nem tudják elfogadni ezeket az Ábráhámi vallások követői ?

2018. okt. 13. 09:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Időpont ma 16:51

Egy országot kereszténydemokrata alapokra építeni nem erőszakos térítés? :)

2018. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

#11

Ródd fel Szent Istvánnak, ha találkoznál vele.

Bár erős a gyanúm, ha nem keresztény alapokra építi, akkor te valamilyen egészen más nyelven kérdeznél. Ha egyáltalán érted, hogy mire gondolok.

2018. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Időpont ma 22:33

Nem különösebben érdekel, hogy más népbe olvadtak volna be a magyarok akkor. Teljesen hidegen hagy. A lényeg az, hogy boldog legyek, az, hogy ez magyar származásúként, vagy franciaként, angolként teljesül, az részletkérdés. A tanulmányaim után egyébként sem tervezek Magyarországon maradni.

2018. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

"Egy országot kereszténydemokrata alapokra építeni nem erőszakos térítés? :)"

A kereszténydemokrácia egy politikai fogalom. Egy politikai rendszer meg nem feltétlen azonos a vallási tanítással. Ahogy a kereszténydemokrácia sem azonos a kereszténységgel. Pláne ma Magyarországon. Csak zárójeles megjegyzés, ezek a magukat kereszténynek mondó pártok, akik a "keresztény" szlogennel próbálnak még több szavazót csábítani, kártékonyabbak az Egyházra nézve, mint a hozzád hasonló harcos ateisták. :))


"Nem különösebben érdekel, hogy más népbe olvadtak volna be a magyarok akkor. Teljesen hidegen hagy. A lényeg az, hogy boldog legyek, az, hogy ez magyar származásúként, vagy franciaként, angolként teljesül, az részletkérdés. A tanulmányaim után egyébként sem tervezek Magyarországon maradni."

Bocsi, de ez egyéni szoc.problem... :)) Jó páran meg máshogy gondolják. De nem is tartozik a tárgyhoz.

2018. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

Időpont ma 09:37

Páran máshogy, igen, szerencsére Magyarországon kívül a szabadelvűség, és a globalizáció, és kozmopolitizmus sokkal dominánsabb. Csak mi vagyunk lemaradva a XXI századi felvilágosult értékekhez képest.

2018. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem iszlamok, hanem muszlimok!
2018. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%

Egy országot kereszténydemokrata alapokra építeni nem erőszakos térítés?


Ha lehetsz pogány vagy ateista egy kereszténydemokrata országban, és szabadságodat sem korlátozzák, akkor nem térítenek erőszakosan.

2018. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sokan szerintem félre értették azt amikor azt irtam agresszív térítés és a keresztények , nem pont a jobb oldali térítésre gondolok hanem a balos-ra mert azok akarják rád erőltetni vagy személyesen vagy mások által a vallásnak nevezett ideológiájukat.
2018. okt. 16. 18:59
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Olvasom a válaszokat és úgy tűnik az ateista válaszok agresszívabbak!
2018. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért erőszakos térítő a két jelentősebb ábrahámi vallás, és ennyire ellenséges más vallásokkal szemben, mert a legtöbb vallással ellentétben EGYISTENHÍVŐ vallások. Ezért összeegyeztethetetlen a tanításukkal, hogy más vallásokat megtűrjenek (hiszen csak egy isten lehet). Ezért is lehet, hogy kiszorították a többi vallást, nem pedig az, hogy beolvasztották, mint pl. ami a Római Birodalom egyes részein történt (alapból többistenhívő a görög-római vallás, ezért könnyebben építi be az idegen vallások elemeit, pl. isteneit), vagy Ázsia keleti felén a buddhizmussal (ami inkább csak egyfajta filozófiai irányzat, nem pedig olyan értelemben vett vallás (filozófiai irányzat és mítoszrendszer együtt), ezért ha jól tudom, Kelet-és Délkelet-Ázsiában sok esetben fennmaradt az ősi hitvilág, illetve sokan egyszerre hívei a buddhizmusnak és a népi vallásnak is)
2020. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!