Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen arrogánsak és...

Miért ilyen arrogánsak és agresszívak az Abráhámi vallások hívei? És hogy merik kijelenteni hogy az ország vallásos hogyha csak 40-45% vallásos maradék meg ateista vagy materialista?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy pl:. egy keresztény miért nem tudja elfogadni hogy te nem az ő vallásában hiszel és csak azért is meg akar "tériteni" vagy "békésen" vagy agresszív módon , mikor te nem tartozol olyan valláshoz ami tagadná hogy más vallások istenei is léteznek (p:.hellenizmus) . Azt sem értem hogy hogy gondolják azt hogy kijelentik hogy ez az ország keresztény , és megtért holott erőszakkal lett meg térítve , ráadásul pár "király" kezde el , aki ezt állítja az hogy nem érti meg hogy a tengrista Árpád forogna a sírjában ha megtudná hogy a népe több mint 45% a más vallású lett ? Nameg az iszlámok miért nem értik meg azt hogy nem akarjuk hogy itt legyenek (ha téríteni akarnak) és azt hogy nem akarunk megtérmi az ő hitükre meg emberi jogokat félre dobni allah kedvérért? Nameg a zsidók elvárják hogy több joguk legyen mert ők a "kiválasztott" népnek tartják magukat . És mindháromra igaz hogy ha megtudják hogy nem az ő vallásukba tartozol akkor akármi van arrogánsak és lekezelőek lesznek veled. Nem értem hogy 1 zisdó vallás és 2 "összeollózott" vallás hogy engedhet meg magának ilyet egy nagyjából 60% ban ateista országban ahol mellesleg több vallás is jelen van. Én pl Ásatruár vagyok és mégis eltudom fogadni hogy lehet hogy léteznek kamik mint azok amiket a sintó állít , vagy azt hogy léteztek vagy léteznek a hellenizmus istenei pl:. zeus , vagy eltudom fogadni hogy a sátánisták vallása majdnem olyan ősi mint az enyém , és nem gonosz hanem csak annak állítják be . Akkor kérdem én miért nem tudják elfogadni ezeket az Ábráhámi vallások követői ?

2018. okt. 13. 09:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat.
2020. jan. 11. 22:25
 22/22 LaudeturJesusChristzs válasza:
A kereszténységet az apostolok teremtették (Jézus ultraortodox zsidó volt), a zsidók pedig a kiválasztott nép. Az iszlámról nem sokat tudok
nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!