Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan bizonyítható az, hogy...

Hogyan bizonyítható az, hogy valaki ateista?

Figyelt kérdés
Ugye az ateisták csak bizonyítékokat hisznek el, akkor hogyan bizonyítható ez? Miből lehet tudni, hogy nem csak megjátsza valaki?

2018. júl. 19. 22:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 Mojjo ***** válasza:
98%
Egy hívő letagadná a hitét? Megtagadná istenét egy vita, beszélgetés, akármi kedvéért?
2018. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
98%

Kinek kellene bizonyítani?

Saját magának? Ha egyszer nem hiszi, hogy van Isten, vannak ördögök, angyalok, tündérek, varázslók, boszorkányok, meg hasonlók, akkor nem hívő, magának nem kell bizonygatnia.

Vallásossal szemben legfeljebb azt tudja megjátszani, hogy ő is vallásos, ateistával szemben meg minek játszaná meg, hogy ő az, ami.

A kutya sem törődik vele, hogy ő ateista, a világ legtermészetesebb dolga, az lenne a meglepő, ha vallásos lenne, de ha egyszer nem az, akkor nem az és annyi.

Senki nem vár el tőle bizonygatást, mondjuk ennek akkor lenne értelme, ha egy vallásos játszaná az ateistát, de miért tenné ezt, ha egyszer senki sem bántja.meg a vallásosak szeretik is hangoztatni a hitüket.

Olyan már esett meg velem, hogy vallásosnak néztek, Lengyelországban voltam és szinte mindenki katolikus volt körülöttem. Félreértés volt, mert akkor még alig tudtam lengyelül, a lányok hívtak, hogy menjek velük, az fel sem merült, hogy én esetleg nem vagyok vallásos.

Bementünk a templomba, már a bejáratnál húzódoztam volna, de fogták a kezem, tömve volt és már folyt a mise, de a padokban már nem volt nekem hely, erre az egyik lány kimászott onnan és letérdelt a kőpadlóra, mutatván, hogy oda is lehet.

Piszok zavarban voltam, mert nem akartam alakoskodni sem, meg semmi kedvem nem volt a hideg padlóra letérdepelni, de ott már botrányt sem akartam csinálni, vagy megbántani valakit, nahát a végén fogtak és kivezettek a lányok, nem értették, mi a hiba, talán derengett nekik valami, hogy esetleg református lehetek, vagy valahol mélyen az ateizmus is felbukkanhatott.

A lényeg az, hogy illemből majdnem azt tetettem, hogy hívő vagyok, nem sok választott el tőle, de egy ateistának semmi szüksége nincs arra, hogy ateistának tetesse magát.

Az és kész, ha meg elhiszi, hogy van Isten, akkor már nem ateista, hanem vallásos.

Ennyi.

2018. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 Mojjo ***** válasza:
93%

Egyébként már az első állításod sem igaz.


"az ateisták csak bizonyítékokat hisznek el"


Nem. Ateisták azok, akik nem hisznek Isten/istenek létében. Ettől elhihetnek minden mást bizonyíték nélkül akár, semmi köze ehhez az ateizmusnak. Persze, statisztikailag azt várjuk hogy az ateisták között több az, aki szeret erőteljesen bizonyítékokra támaszkodni, de ez nem feltétele az ateizmusnak.

2018. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
90%

Az ateizmus nem filozófia, nincsenek "nézetei", nincsenek dogmái és nem lesz soha koherens csoport, mert szükségtelen.

Az ateista csak annyit jelent, hogy nem hisz isten(ek)ben valaki.

Ennyi. Sem több, sem kevesebb.


Ez kb. olyan, mintha valaki a "nem fodrászokat" próbálná meg ellátni ideológiákkal, célokkal és egységes csoportba terelni mindenkit, aki épp nem fodrász.


Van aki úgy ateista, hogy nem is tud róla, van aki nagyon sokat agyal rajta és saját tudományos/ filozófiai belátásból az, van aki protest miatt az, vagy csalódottságból.


Nincs értelme az ateistákat sem általánosítani sem ideológiákkal külön felruházni.

Ez csak szektásodáshoz vezetne.


Amúgy ajánlanám Richard Dawkinstól "A valóság varázsa" című könyvet ami elmagyarázza hogy mi a valóság és mi az emberi agy szüleménye közötti különbség!

2018. júl. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
1%

A Biblia is tanítja (pl. Jakab levél), hogy nem az számít, amit mondunk, hanem az, amit cselekszünk. Illetve a cselekedeteink mutatják meg a hitünket. így sok ateista nem is ateista, hanem tudja, hogy Jézus az Isten, és aktívan káromolják. Tehát pl. az itt előforduló ateisták 99% gyakorlati sátánista, aktív istengyűlölő. Ha valakit teljes szívvel gyűlölök és támadom, akkor az pont azt jelenti, hogy elhiszem, hogy létezik és rettegek tőle (Jakab 2,19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.)

Nem lehet ateista, aki gyakorlatban gyűlöli Istent és retteg Tőle valamint a Bibliától

2018. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan mit lehet gyűlölni, vagy szeretni egy képzelt személyen?

Voldemorttól sem rettegek, meg gondolom te sem, sem pedig Zeusztól, pedig az is Isten, még villámokat is szór a mese szerint és hátborzongató dolgokat művel, de mégsem félsz tőle, mert nem hiszel abban, hogy létezik.

Így hát te is ateista vagy és cseppet sem félsz Zeusz haragjától és nem is gyűlölöd, mert mit gyűlölnél rajta, ha egyszer szegény Zeusz nincs is, én ugyanazt gondolom a keresztény Istenről, meg a Jézusról, amit te a Zeuszról, illetve én is, semmi különbséget nem látok a két figura között, bár természetesen ismerem az eltéréseket a történeteikben, de a nézőpontom ugyanaz, nem léteznek, így hát nem is káromolhatom a semmit, maximum a mitológiák furcsaságait vehetem szemügyre, a képtelenségeket, a logikai bakugrásokat.

2018. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Mojjo ***** válasza:
95%

@5: Ha valaki azt mondja, hogy utálja Darth Vadert, mert megszámlálhatatlanul sok életet oltott ki, meg amúgy is,már jedi korában is egy tenyérbeászó nyálas kisköcsög volt, akkor szerinted ez az illető hisz Darth Vader létében?


Ha legalább egy kicsit visszatérsz a valódág világába, észreveheted, hogy kitalált szereplőkkel szemben is szoktak véleményt - gyakran ráadásul igen erős véleményt - formálni az emberek. A Biblia istene amúgy valószínűleg a világirodalom egyik legsötétebb, legkegyetlenebb alakja, aki messze lepipálja Darth Vadert, meg amúgy Voldemortot is, meg nagyjából bármelyik gonosz szereplőt, akit ismerek, ehhez képest pedig hiperszuper jóként van feltüntetve. Ez már önmagában is fura, és arra sarkall sok embert, hogy kifejtse, hogy ácsi, ez a Jahve csávó egy egy totál elborult alak, aki minden, csak nem jóságos. De eközben egy ateista az irodalmi katakterről formál véleményt. Mintha Anakin Skywalker töketlenségéről beszélne. Vagy épp arról értekezne, hogy Voldemort hogy megszívná, ha szemüveges lenne. Vagy épp arról, hogy a Pókember hagyta meghalni Gwen Stacy-t és ez milyen gáz. De ha ezt hallod, ugye te sem hiszed, hogy hiszünk a Pókember létében? Akkor miért is gondolod, hogy hiszünk Istenében?

2018. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
93%

Valóban Mojjo, elismerem, hogy nem pontosan jól írtam le a 6. válaszban a kérdést, ha jól meggondolom az összes vallás pont erre épít, maradjunk csak a görög - római mitológiánál, más Mars/Arész, Vénusz/Aphrodite, Zeusz/ Jupiter alakja, azok számára is akik nem hisznek benne, de csak azok számára fontos ez igazán, akik elhiszik, hogy valóban léteznek, akik ateisták ezekkel a vallásokkal szemben, azok pusztán irodalmi személyként értékelik a jellemzőiket.

Ha már a Harry Potteres mesefolyamnál tartunk, ott is csak a szórakoztatás kelléke a jó karakter ábrázolás, de aki komolyan hinne bennük és megpróbálná az életét a regények szerint élni, az könnyen juthatna olyan meggyőződésre, hogy ő aranyvérű és megengedné magának a mugligyűlöletet, vagy akár a regényben meglévő csoportosulások szerint besorolná magát valamelyik mesebeli pártba és ennek tényleg megvannak a komoly veszélyei, mert maga a Biblia sem különbözik semmilyen más mesebeli történettől és akik a Biblia szerint élik az életüket, az pont olyan, mintha a Roxfort varázslós könyvben hinnének, még az a csoda, hogy nincs ilyen vallás manapság, persze ez csupán csak azért van, mert bármennyire hadonászna valaki egy fapálcával, aligha sikerülne neki varázsolni, amíg a kereszténység hókuszpókuszai nem cáfolódnak meg ilyen egyszerű módon, de ettől eltekintve szinte semmi különbség nincs a keretrendszerekben.

2018. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 Mojjo ***** válasza:
@8: Az ötösnek válaszoltam az előző hozzászólásommal.
2018. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
96%

#5


Amit írtál, az alapján akkor te nem is vagy istenfélő.

Te gyűlölöd az ateizmust, az ateistákat, és legfőképp az itt lévő ateistákat, ez világos, mert mindig kihasználod az adódó lehetőséget, hogy beszúrj egy-egy ilyen, ateistákat gyalázó, nyakatekert ideológiát a kérdések alá. Tehát akkor te elhiszed hogy létezik az ateista világkép-szemlélet, miszerint nincs is semmiféle Isten, és rettegsz is?


" Ha valakit teljes szívvel gyűlölök és támadom, akkor az pont azt jelenti, hogy elhiszem, hogy létezik és rettegek tőle"

2018. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!