Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elvesztettem a hitem lehetek...

Elvesztettem a hitem lehetek boldog ateistaként is?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon sokáig gyakoroltam a hitet Istenben.De már nem tudok hinni és ugy érzem boldogabb lehetek ha nem része az életemnek.Soha nem segített szerintem.jó lenne olyan választ kapnpm aki hasonlóan járt és jobb lett az élete.bocs a helyesirásért .
2018. okt. 20. 17:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy gondolom, hogy ez nem elhatározás kérdése.

Ha hiszel, akkor az adja meg az életed kereteit.

Ha pedig nem tudsz hinni többé, akkor ateista leszel. Ez sok helyen jelent könnyebbséget: eltűnnek a buta, értelmetlen tiltások és elvárások.

Viszont a világban egyedül leszel, és csak a többi emberre számíthatsz. A céljaidat is neked kell meghatároznod.

Ez a felnőtt emberek élete. Jobb akkor lesz az életed, ha fel tudsz nőni, és megfelelsz ezeknek a kihívásoknak.

2018. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Én először depresszió voltam hogy a halál után megszűnik minden és nincs tovább.De egy idő után felszabadult voltam hogy nem kell olyan "bűnök" miatt félnek és bocsánatot kérnem olyan amit egy vallás szerint bűn.
2018. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha már mindenáron hinni akarsz, higgy a Harry Potter világában, az ugyanolyan mesekönyv, de legalább szórakoztató, vagy a Star Warsban, ott meg néha folytatás is kijön.

Ne ilyen ókori anakronisztikus mesékben, amit a Biblia ír.

A legjobb, ha úgy nézed a világot, ahogy van.

Esetleg hihetsz abban, hogy a hétvégén megnyered az ötös lottót, az is ad segítséget és annak még realitása is van, bár nem túl sok, de hinni ettől függetlenül lehet benne.

2018. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes dolog vagy inkább elég bárgyú pusztán érzelmekre építeni az életedet. Ezek mindig aktuális állapotok, amik életkorhoz, élethelyzethez kötöttek. Bármikor történhet olyan, hogy valamiért elveszted a "boldogságod", mert mondjuk elvesztesz valakit vagy jön egy olyan élethelyzet. Ezt sosem tudhatod előre.. Akkor mivel pótolod a boldogságot? És hogy fogsz utólag visszatekinteni erre az életszakaszodra?
2018. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

14 tettszik amit irsz és m

Nem is tudok belekötni,na na én ezt vártam nem leszólást hanem őszinteséget.na de nem szalad el velem Ennyire a ló hiszen én teozófiai szinten belső spiritualitással foglalkoztam a vallással .tehát nálam ez nem gyerekcipőben ment.csak egyszerűen olyan mint a jólakott óvodás aski nem birt többet enni effektus állt elő.sok volt amit megértettem és az ateizmus számomra kibuvó lenne egy darabig amig emésztek.nehéz dolog hinni mindenkinek.pláne ha valakik egyszerűsített forrásból táplálva hisznek.de nehezebb tényvallásból építkezni.sokan nem értik ezt de higyjétek el nem kell megmenteni a lelkemet.mert már sztem én lezártam ezt a kérdést.jó eszmecserét .kösz a hozzászólásokat

2018. okt. 21. 17:17
 16/21 anonim ***** válasza:
próbáld meg.
2018. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%
A lelki nyomorotoknak nem a vallás az oka. Fogadjátok meg ezt a bölcs kinyilatkoztatást tőlem.
2018. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Most adta vissza a hítem.soha nem fogom megkérdőjelezni a hatalmát.mert talán fel kelett növekednem abban hogy sok embernek roszabb élete van mint nekem .és már szégyenlem hogy megingásomban feltettem ezt a kérdést amire ma már azt tudom válaszolni tévedni ember dolog .számomra már megerősítést nyert soha nem lehetek ateista .
2018. okt. 27. 20:09
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"Én ateistaként boldogan élek"

Az ateizmusod a garancia, hogy szabadon döntesz minden felől, ha jónak látod lopni fogsz vagy ölni, mert az ateizmus lényege az öntörvényűség, és sok gonosztevőt ez boldogítja, hogy szabadon gonoszkodhat, ahogy neki tetszik.

2018. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

'Az ateizmusod a garancia, hogy szabadon döntesz minden felől, ha jónak látod lopni fogsz vagy ölni, mert az ateizmus lényege az öntörvényűség, és sok gonosztevőt ez boldogítja, hogy szabadon gonoszkodhat, ahogy neki tetszik'


Szóval minden ateista bűnözővé válik? Egy ateista nem hisz istenben, a vallásokban, de ettől még nem kezd el lopni,gyilkolni, ugyanúgy rendes ember :D Sőt van olyan vallás is, amiben pont hogy az istenükért gyilkolnak, hogy áldozatokat mutassonak be neki

2019. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!