Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják a vallások,...

Miért akarják a vallások, hogy az emberek a "mennybe" jussanak?

Figyelt kérdés
Toborozzák a rabszolgákat a túlvilágra? Lehet vannak százszor jobb helyek, de ha valaki a hit útján jár, csak oda kerülhet.

2018. dec. 9. 05:15
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Inkább hallgassatok zenét, amíg lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=953o5iD688Q

2018. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Talán a Mennyben nem lehet?

Tudtam én, hogy a Valhalla a nekem való hely.

2018. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Az üdvösség állapota a lét teljessége. Minden ember erre kapott meghívást.

Érdemes lenne utánaolvasni a nem hívőknek is, hogy mi a keresztény tanítás a halál utáni létről, mert akkor nem kritizálnának olyat, amit a kereszténység eleve nem is tanít.

2018. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
20%

Utálom a kórust, meg a zenebonát.

Szeretem viszont az adrenalinos feszültséget, szinte függő vagyok, mindenhol keresem a veszélyes helyzeteket.

Egy időben rendszeresen a kórházak sebészetén kötöttem ki, de már egy ideje megúsztam, a komputeres akciózás lehetőségének köszönhetően, de én szeretem a testemet, szeretek kifáradni, de annyira, ami szinte már fáj.

Tele van a testem kisebb, nagyobb sebhelyekkel, de azokat is szeretem, engem sokkal kevésbé érdekel a fájdalom, de kell a kockázat, az izgalom ingere, nélküle minden sótlan, unalmas.

Régen sportoltam mindenfélét, bár mostanra tohonyább vagyok, de igényem az van, csak időm kevesebb sajnos.

Nekem kell az új, a kihívás, a harc, a küzdelem, nélküle fabatkát sem ér semmi.

Még a szinte öngyilkosnak tűnő dolgokba is belemegyek, ha olyan kedvem van, képes vagyok leállni ötven cigánnyal verekedni, vagy ha motorra szállok, egyből próbálom az egykerekezést, vagy kihúzatni a maximumig, estem is egy párszor, de bánja a fene.

Az ilyen lelki szarságokkal sosem foglalkoztam, a hideg kiráz tőle, ha nincs boxring a mennyekben, ahol üthetjük, verhetjük egymást a hasonszőrűkkel, akkor én onnan elmenekülnék, ha a pokol rossz, akkor csinálnék egy privát mennyországot, ahol zajlik az élet és örökkön örökké csal menne a rémületesebbnél rémületesebb balhé, ha csak meg nem unnám mondjuk százmilliárd év múlva.

Ha mégis lenne ring a mennyekben, egyből kihívnám az Istent egy bunyóra és megpróbálnám megsorozni a fejét, de mindegy nekem, ha lelki agresszióval lehet csak küzdeni, akkor abban próbálnám legyőzni, mert győzelem nélkül semmit sem ér a létezés.

2018. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

@10:10


Ezt, hogy a pokolban színtiszta szenvedés van, azok a retek neoprotestáns hamis prófétak terjesztik, akik azt állítják, hogy láttak Michael Jacksont is szenvedni.


A Biblia nem ilyen egyértelmű ebben a kérdésben, bizonyos kutatók szerint még a lélek halhatatlansága sem volt az ősi zsidó vallás része, hanem hellenisztikus hatásra szivárgott be.

2018. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 pannonia77 válasza:
Mivel itt a földön nincs igazságosság - nem azt látjuk, hogy a jól boldogok lennének, a gonoszok pedig boldogtalanok - ezért, hogy az istent vagy az isteneket ne kelljen igazságtalannak nevezni, kialakult a túlvilági jutalmazás/büntetés elképzelése.
2018. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

14-es, nagyon ütős komment!


Na, azt hiszem jól össze lett foglalva, miért nem kell mindenkinek az a lelki szarság.


Abszolúg nem vágyom örök békességre, nyugalomra, nekem kell a hajtás, a kaland.

2018. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Aj, hogy senki nem tud nekem válaszolni, pedig érdekel:

1. Mi tudok kezdeni az isteni hatalmammal?

2. Túrázhatok, úszhatok, zenét hallgathatok, kutyáimmal lehetek, kalandozhatok, filmezhetek a Mennyben?

2018. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
0%

És ha valaki leboxolja a gyereket a fejét és feltölti az internetre? Vagy a karotokban hal meg, miután egy szekta halálra erőszakolta?

Akkor boldogok lesztek, hogy mehettek jogosan öldökölni?

2018. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Bár én abszolút nem szeretem a boxszot, ha két felnőtt ember ezt önként és szívesen teszi, akkor miért lenne ez rossz dolog?

2018. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!