Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják a vallások,...

Miért akarják a vallások, hogy az emberek a "mennybe" jussanak?

Figyelt kérdés
Toborozzák a rabszolgákat a túlvilágra? Lehet vannak százszor jobb helyek, de ha valaki a hit útján jár, csak oda kerülhet.

2018. dec. 9. 05:15
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Speciel a horgászat is jó passzió, mert el lehet lazulni, a nyugalom, a relaxálás is kell, vagy a jó alvás, nem kell mindig pörögni, de időnként egyszerűen muszáj!

Nagyon is megértem az Örkény drámában, az Isten hozta őrnagy úrban az őrnagyot, ha már csinál valamit, legyen az egyszerű dobozkészítés, abban is van kihívás, mindenben van küzdelem, mindent lehet rendesen csinálni, nem csak úgy átabotában vacakolva, mellékesen, hanem szívvel, lélekkel.

Nem értitek ti ezt, a nélkülözés megadja a savát, borsát a dolgoknak, minél nehezebb valamit elérni, annál értékesebb.

Megértem a hegymászókat, bár az én testalkatom, mint kiderült, mert próbáltam ám, de arra alkalmatlan, hiába vagyok tiszta izom, 110 kg az nem arra való.

De például nem adtam volna egy vak lóért, ha Szigetvár védői között lehettem volna, vagy Eger ostromakor és én bizony önként mentem volna Vietnamba, vagy Sztálingrádba is, majdnem mindegy melyik oldalon, persze attól függően, hová születtem volna.

A kihívás az, ami élteti az embert és azt mindenben meg lehet találni, de ilyen hamvába holt mennyországban, ahol minden klappol és tutira kész van, minden roppant unalmas lenne, tisztára pokol, főleg az örökké tartó állapota miatt, semmi veszély, semmi kockázat, semmi, de semmi izgalom.

2018. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
A menyország kapuja zárva van. A kulcsot örzik. Ha a gonosz úgysem mehet be, miért van bezárva? Akik bementek, rabok maradnak örökre!
2018. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert ezt tanították nekik, egyik lehetőségként.

Sajnos Biblia ellenesen azt tanítják, hogy vagy a menny vagy a pokol.

Pedig az élet forrása, két éleformát hozott létre. Az egyik az ott közvetlen mellette legyen, a másik pedig a fiizikai, amiért a földet hozta létre.

Egyáltalán nem gondolta, hogy az egyik életforma, átvándorolhasson a másik életformába.


Nincs túl világ, hanem új rendszer, Isten királyságában.

2018. dec. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Sheral ***** válasza:

1. Szeretném megjegyezni, hogy a klasszikus mennyország elképzelést, amire hivatkoztok, az égi kórusban való részvételi lehetőséggel és az arcodba vigyorgó szentekkel, a középkorból származik. Azért mert az akkori kor embere számára ez egy teljesen szalonképes elképzelés volt, viszont egyáltalán nem azért, mert ez lenne a mennyország helyes elképzelése.

2. Kezdjük azzal, hogy Isten létében lehet kételkedni viszont a mennyben elérhető boldogság minőségével kapcsolatban már nem. Ez azért van, mert menny csak akkor létezik ha Isten is létezik. Ha pedig Isten létezik, aki a mi világunkat is teremtette és ő azt állítja, hogy a menny egy olyan jó hely, amiért bőven megéri, akár feláldozni is az itteni minden boldogságunkat és az életünket is, akkor ez így is van.

3. A menny egy olyan szinten jó hely, amit elképzelni sem lehet. Hiába vagyunk meggyőződve az itteni tapasztalataink alapján, hogy mi az amire vágyunk, egy 2 éves kisgyerek is abszolút biztos lehet benne, hogy a karamellás cukorka az abszolút boldogság, de épp úgy, ahogy a számára az élet még tartogathat meglepetés örömöket, Isten tarsolyában is lehetnek még olyan boldogságok, amiket az ember felfogni is képtelen.

4. Ha ragaszkodunk a menny itteni tapasztalataink alapján történő elképzeléséhez, akkor valszeg az a verzió áll hozzá a legközelebb a valósághoz, ahol úgy képzeljük, hogy mindenki azt kapja, amire vágyik. Szeretteiddel akarsz együtt lenni, kiskutyákat akarsz tenyészteni, Isten akarsz lenni egy saját világan? Tessék megkapod, méghozzá egy időtlen, elunhatatlan a számunkra elképzelhetőnél végtelenül ideálisabb formában.

5. Másik megjegyzés, hogy ez a pokolra is vonatkozik. Nem egységesen mindenkinek a popsiját fenekelik a krampuszok egy virgáccsal. Vegyük inkább életed legszarabb élményeit és most éljed át végtelenítve, remény nélkül, hogy szabadulhatsz belőle és idő nélkül, hogy hozzászokhatsz. És ez még mindig csak egy gyenge árnyéka annak a szenvedésnek, ami pokolban várja azokat, akik kis is érdemelték.

6. Tehát a menny és a pokol megítélésében nem az a kérdés, hogy ezek valóban jó vagy valóban szar helyek. A kérdés az, hogy hiszel-e Isten létében. A keresztények pedig éppen az a csapat, akik ebben hisznek, tehát logikus, hogy a mennyben az örök boldogság elérése és a pokolban az örök szenvedések elkerülése egy mindennél fontosabb szempont a számukra.

2018. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Itt sokan egy szentfazék világképet raknak össze a földi nehézségekkel teli élettel és az abban való győzelem örömével. Nekem speciel egyik se kell. Nekem egy olyan világ kell amiben nincs rossz. Az jobb lenne mint az állandó pörgés.

Annál a világnál nincs jobb, amiben nincs rossz.

Hogy ilyen létezik-e? Jó kérdés. Majd kiderül. Mondjuk én nem vagyok keresztény.

Valaki irta h akarmelyik oldalon belépett vna a sztálingrádi csatába. Én mindkét oldalon megtagadtam volna az engedelmességet és a harcot, mert sem a nácik, sem a kommunista haramiaállam nem érdemli meg hogy harcoljanak érte.

2018. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Kár jó és rossz dolgokra gondolni, a túlvilágon nem emberi lények leszünk, hormonjaink, idegvégződéseink se lesznek. Ha nem fénylényként, akkor egy másik világ avatárjaiként fogunk élni az ottani boldogság szinten, jelentsen az bármit is.


Ha csak nem kezdődik újra egy emberi élet, ami valkiknek szívás!

2018. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
0%

Valakiknek meg nem. ;)

Ki a fene akar "fénylényként" tengődni a semmiben örökké? UNALOM. XD

2018. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!