Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják a vallások,...

Miért akarják a vallások, hogy az emberek a "mennybe" jussanak?

Figyelt kérdés
Toborozzák a rabszolgákat a túlvilágra? Lehet vannak százszor jobb helyek, de ha valaki a hit útján jár, csak oda kerülhet.

2018. dec. 9. 05:15
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
50%

Valaki élvezi az adrelarint.

Jártam én is küzdpsportra, és amikor harc volt, élveztem, hogy gyorsan kell reagálnom, egyszerűen jó volt. Ettől nem leszek agresszív, csak nem egy rózsaszín lufiban élek.

Megsérülsz? És? Bárhol megtörténhet.

Templomba se járt, mert olyan is mesélt egy barátom, hogy egy papra rázuhant az egyik kőszobor és meghalt.

2018. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
53%

#29


Nem tudnak különbséget tenni. A keresztények beszűkült gondolkodású emberek. Na most, ilyenekkel lenni egy örökkévalóságon át? Az lenne maga a pokol.


A vicces meg az egészben az, amit a Biblia elmond az üdvössegről meg a mennyről, az alapján unalmas hely, ahol semmi érdekes dolog nemntörténik. Amit meg nem mond el a Biblia, arról csak azt mondja, hogy valami olyan jó, amit elképzelni sem tudunk. Természetesen tények itt sincsenek. Hidd el, és kész (jó keresztény szokás szerint). Azt se tudják, mire keszülnek, de készülnek. Nem csodálkoznék, ha a pokol szándékosan lenne ferdítve a Bibliában, hogy mégjobban megvezesse az eddig is megvezetett híveket. Micsoda szívas lenne, hogy a pokol mégiscsak jobb hely 😂

2018. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
11%

Én is jártam egy darabig. KRAV MAGA vagy mi a franc volt a neve. Engem is inkább lefárasztott, de bevallom hogy nem fogtam vissza magam.

Isten nem az edzést ítéli el, hanem ha nyomorgatod az ártatlanokat.

2018. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
11%
Ott ahol hülye nácik vannak, nem biztos, hogy szívesen lennék.
2018. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

32# Nézd meg a Good Place című sorozatot, nagyon jó, és az évadvégi csavar pont erről szól.


33# Mások bántását mindenki elítéli, de nem erről volt szó.

2018. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Minden dolog szubjektív, például ha meccsen pofán csapnak, az nem is fáj, illetve alig.

A fogorvost viszont nem bírom, a tehetetlenség benne a legrosszabb, a kiszolgáltatottság.

Volt, hogy fogyókúráznom kellett, mert le kellett sürgősen súlyt adnom, két hétig nem ettem semmit, csak ittam és edzettem közben, de csak három napig voltam kissé éhes, nem is törődtem vele és repültek rólam a kilók. (Ugye vannak a súlycsoportok, ennyit a gyerekverésről)

Attól függ, hogy állsz hozzá, én akkor élek, mint hal a vízben, ha nélkülözés vesz körül.

Egy darabig nagyon jól ment a sorom, mindenki ezt mondaná, de engem megölt a nagy jólét, teljesen tönkrementem bele.

2018. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Nekem a "felvilágosult" tanárom egyik órán azt mondta, hogy halál után előbb szellemként röpködünk majd a falakon át. LOL XD
2018. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
66%

"Jártam én is küzdpsportra, és amikor harc volt, élveztem, hogy gyorsan kell reagálnom, egyszerűen jó volt. Ettől nem leszek agresszív, csak nem egy rózsaszín lufiban élek."


Én a 37%-os válaszára lennék kíváncsi, akinek lételeme az erőszak, és ezt teljesen normálisnak tartja, sőt, számára ez a Mennyország. Sok mindent nem tudok kezdeni valakivel, aki szenved a nyugalomtól, szenved, hogyha nincs körülötte zaj, hangzavar, és agresszió, és az egész élete abból áll, hogy folyamatosan pörög. Remélem akkor majd élvezni fogja a 400 óra túlórát is :) Mert hogy nekem maga a pokol lenne az, ami neki a Mennyország, és úgy látom ez fordítva is igaz. Eléggé különböznek ilyen téren az emberek.

2018. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
De áruld már el, neki miért lenne az erőszak az élete?
2018. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
53%
44%-os, a keresztény "jó" szokáshoz hűen ferdítesz. Nincs ezen min meglepődni, hiszen az Egyház is ezt tette, amikor megvádolt annyi embert, akiket aztán máglyán égettek el. Szóval ez egy ősi szokás nálatok, amire volt 1500 évetek kifejleszteni. Egy szóval sem mondtam, hogy nekem lételemem lenne az erőszak vagy az agresszió. Pusztán arról van szó, hogy én kalandnak tekintem az életet, szeretem a kihívásokat, pörgök 1000-el, megyek ide-oda élem az életem. Abszolút nem tudnék ott ülni az "örök boldogságban", azon az unalmas, vacak helyen a sok agymosottal, akiknek még az sem egyértelmű, hogy az evolúciós folyamat valóság. Jehovisták, pünkösdisták meg egyéb szektások gyülekezeze lesz az a hely. Egy semmirekellő banda, de ez inkább Istenről mondd el valamit, hogy ilyen hitvány - a tudomány és a józan ész ellen beoltott - embereket vesz magához, akik már földi életükben lemondtak az igényeikről. Hidd el, abszolút nem vágyom a mennyre. Jó életem van itt a Földön. Csodás helyek, jó zenék, finom ételek, szex a legjobb csajokkal, ez a mennyország. Mindig történik velem valami új, folyamatosan fejlődöm. Nekem ez így jó, abszolút nem vágyom hallgatni a mennyei kórust. De te majd beállhatsz oda.
2018. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!