Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért egy olyan korba...

Jézus miért egy olyan korba született ahol a mai népesség töredéke élt? Illetve miért nincsenek ma csodák?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért egy olyan korban született Jézus amikor "alig" éltek emberek. Akkoriban annyian éltek mint most egy viszonylag nagyobbacska országban 80-160 millióan. Ma több mint 7 milliárd ember él a Földön.


Illetve miért szűntek meg a csodák? Jézus előtt, Jézus életében, illetve Jézus feltámadása után 1-2 évszázadig voltak csodák, utána megszűntek. Miért? Ma miért nincsenek?



2018. dec. 27. 22:33
1 2 3 4
 21/37 Anahystor ***** válasza:

Az, hogy az érveimet mennyire találod meggyőzőnek kevésbé izgalmas, mivel a lényeges kérdés az: Melyiket tudod cáfolni?


----


"Na és te mivel igazolod azt az evolúciós állításod?"


Az "evolúciós állításom" melyik részét kellene igazolnom?

Kicsit konkretizáld kérlek!

Gondolom, magának az evolúciónak a létezését, és működési elvét ismered és elfogadod?!


-----


Ismerem, de különösebben sokat nem tudok az adott jelenségről, én személy szerint nem tapasztaltam illetve láttam.

Utána olvasva a számomra legelfogadhatóbb magyarázatot az alábbi cikkben találtam meg, de mint olvasható benne ez csupán egy lehetséges magyarázat.


[link]

2019. jan. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha kijelented, hogy manapság nincsenek csodák, ez kb. ugyanaz az öntelt hozzáállás a témához, mint mikor valaki azt mondja, hogy nem létezik Mikulás.

Az igazi Mikulás nyilván nem egy mesebeli figura, és nem a finnországi szakállas bácsi, hanem az az egykor élt püspök volt, akit azért avattak szentté, mert minden vagyonát a szegény gyerekeknek adakozta.

Ugyanez a helyzet, amikor tudományos irányba terelünk egy olyan témát, ami nyilvánvalóan a tudományos bizonyíthatatlanságról szól, és ha van is rá tudományos magyarázat, a cselekmény akkor sem veszít jelentőségéből.

2019. jan. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
#21. Ez az a tipikus "csak azt hiszem amit látok." Az evolúciót láttad? Nem, de tudom, számos bizonyítékot tudsz rá mondani. Én is számos bizonyítekot tudok felsorolni Isten létezésére. Elfogadom. Nem vitatkozok. Mindenki azt hisz, amit akar. Igen, várható volt, hogy Pio atya is csak valami kamu szerinted. Mert nem lattad. Amúgy, bocsi, hogy rákérdezek, de te mit csinálsz Karácsonykor? Azt, mint egy átlagos napon?
2019. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Amúgy szerinted kizárja egymást az evolúció és Isten?
2019. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 pelgrim ***** válasza:

# 11 Anahystor

Bizonyíthatnám ezt a törvényt, de csak saját magamnak azzal hogy vele azonosulok, mint ahogy Jézus tette: „Az Atya és én egy vagyunk” – mert ez a Törvény Isten.

De bizonyítékom még akkor sem lenne tudományos, mert e törvény érvényesülése a hiten alapul, és nem tudok senkit rávenni arra, hogy feltétlen higgyen e törvény (vagy Isten) létezésében. És a hitem ma még nem elég szilárd ahhoz hogy bármely kísérletet megismételjek, mint ahogy egy tudományos bizonyíték azt megköveteli. Ez az oka annak is, hogy ez a törvény oly kevésbé ismert, nem hisszük hogy létezik, ennek következtében nekünk csak véletlenszerűen érvényesül.

Néha előfordul hogy a legszilárdabb érvek vagy akár tények ellenére hiszünk valamiben, helyesebben egyszerűen tudjuk, érezzük, hogy úgy van vagy lesz és hitünk valóra válik. Ilyenkor ez a törvény érvényesült.

Ma még csak ott tartunk, hogy tudatunk követi a tényeket és csak ritkán fordul elő, hogy a józan-ész ellenére tudunk valamit és az valóra válik.

2019. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 pelgrim ***** válasza:
Helyesebben: # 12 Anahystor
2019. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Anahystor ***** válasza:

"Ha kijelented, hogy manapság nincsenek csodák, ez kb. ugyanaz az öntelt hozzáállás a témához, mint mikor valaki azt mondja, hogy nem létezik Mikulás."


Kijelentettem?

Azt írtam, hogy a még nem ismert hátterű jelenségek okaként egyértelműen Istent megjelölni alaptalan állítás. Mindaddig, amíg nem bizonyítod, tisztességgel csupán azt lehet mondani, még nem ismerjük az okot.


----


"... ugyanaz az öntelt hozzáállás a témához, valaki azt mondja, hogy nem létezik Mikulás."

"Az igazi Mikulás nyilván nem egy mesebeli figura, és nem a finnországi szakállas bácsi, hanem az az egykor élt püspök volt, akit azért avattak szentté, mert minden vagyonát a szegény gyerekeknek adakozta."


Miért, létezik?

Te magad írod, hogy a mesefigura eredete egy valaha élt ember. Azaz a mai gyermeknek azt mondani, hogy a "Mikulás" hozza az ajándékot valójában hazugság, mivel a Mikulás nem létezik, kitalált figura.


Ha szerinted a csodák és a Mikulás létezése egy kaptafa, akkor bizony te mondod azt, a csodák kitalált dolgok!


-----


"Ugyanez a helyzet, amikor tudományos irányba terelünk egy olyan témát, ami nyilvánvalóan a tudományos bizonyíthatatlanságról szól, és ha van is rá tudományos magyarázat, a cselekmény akkor sem veszít jelentőségéből."


Na ezt kicsit kifejthetnéd, mert bizony nem értem mire gondolsz!

2019. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Anahystor ***** válasza:

#23


"Az evolúciót láttad? "


Viccelsz? Te nem látod nap mint nap? Kicsit nézz körül!!! Ha nem látod, szólj, segítek mit nézz! :-)


"Én is számos bizonyítekot tudok felsorolni Isten létezésére."

Na. erre várok!! Sorold!


"Igen, várható volt, hogy Pio atya is csak valami kamu szerinted. Mert nem lattad."

Ok, TE láttad???


"Amúgy, bocsi, hogy rákérdezek, de te mit csinálsz Karácsonykor? Azt, mint egy átlagos napon?"


Nem számomra vallási felhangok nélkül, a család egy ünnepe, amikor ajándékokat adunk a szeretteinknek. Félrehúzódok, amíg a hívó családtagok énekelnek és imádkoznak, majd csatlakozom hozzájuk, amikor befejezték, és az ajándékozásra kerül sor.


"Amúgy szerinted kizárja egymást az evolúció és Isten?"

Igen és nem!


Attól függ melyik istenről van szó!!!


A Bibliában leírt Isten erősen összeegyeztethetetlen bármilyen tudományos szemlélettel, amennyiben például a teremtéstörténetet fundamentalista módon értelmezed.


Ha a tágabb nem szó szerinti értelmezés híve vagy, akkor tekintheted úgy, hogy Isten az ősrobbanás és az evolúció felhasználásával közvetetten alkotta meg a világot, gyakorlatilag a szabályzó rendszer (fizikai állandók, törvények) megfelelő hangolásával.Ez esetben nincs közvetlen ellentmondás az evolúció és Isten létezése között.

2019. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Anahystor ***** válasza:

Kedves pelgrim!


" mert e törvény érvényesülése a hiten alapul, és nem tudok senkit rávenni arra, hogy feltétlen higgyen e törvény (vagy Isten) létezésében."


Mindaddig amíg valami csupán a hiten (vagy akár feltétlen hiten) alapul, nem törvény!


Törvénnyé, tudományosan elfogadott ténnyé akkor válik, ha sikerül tudományos módszerekkel igazolni.

amint írod is:

"...bármely kísérletet megismételjek, mint ahogy egy tudományos bizonyíték azt megköveteli. "


----


"Néha előfordul hogy a legszilárdabb érvek vagy akár tények ellenére hiszünk valamiben,"


Ez mindenkinek a magán ügye. Bárki bármiben hihet. Csak az a hibás álláspont, ha a hite tárgyát, mint BIZONYÍTOTT dolgot kijelenti.

Megjegyzés: a tények figyelembe nem vétele már fanatizmus.



"helyesebben egyszerűen tudjuk, érezzük, hogy úgy van vagy lesz és hitünk valóra válik."


Ez csak abban az esetben történhet meg, ha a megfigyelt és az elképzelésünknek ellentmondó tények vagy hamisak (téves megfigyelés, szándékos megtévesztés), vagy az értelmezésük hibás és a belőlük levont következtetés nem helyes.


Ez természetesen reális lehetőség, tekintsük a múlt megannyi tévedését, amit akár az adott kor tudományos/vallási szaktekintélyei vétettek. (pl. geocentrikus világkép)

2019. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Pont ez az. Mindeketten itt lyukadunk ki. Látom minden nap, pont ez a bizonyíték Isten létezésére. Leírtam, de leírom mégegyszer. A nő hasában hordja ki gyermekét. Ez számomra csodálatos. Testfelépítés. Két lábon járunk. Stb...

Személyesen is megtapasztaltam már Isten létezését. Pl olyan helyzetekben, ahol tudtam, hogy itt már más nem segít csak az ima. Imádkoztam és Isten segített. Nem gondolnám, hogy a Katolikus Egyház, vagy magában a kereszténység egy kitalált sztorira épül volna. Szerinted a Bibliát valami őrült meseírok találták ki, mert nem volt jobb dolguk vagy ....?

Nem láttam, (Pio atya) de ilyet nem kamuz be egy ember. Egyértelmű, hogy igaz. Sokat szenvedett...

Lényegében, neked akkor a Karácsony egy ünnep ünnepelt nélkül. Ez tudod milyen, mintha elmennél egy szülinapi buliba és mikor énekelnek az ünnepeltnek akkor te szépen kimész a szobából mert utálod az ünnepeltet, csak bulizni, enni akarsz és mikor jön a buli, meg a kaja akkor visszamész és bulizol tovább. Nem értem miért ünnepled a Karácsonyt de elfogadom. Ne érts félre, ha a családoddal vagy az nagyon szép dolog. Remélem nem bántottalak meg, csak leírtam a véleményem.


[link]

2019. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!