Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért egy olyan korba...

Jézus miért egy olyan korba született ahol a mai népesség töredéke élt? Illetve miért nincsenek ma csodák?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért egy olyan korban született Jézus amikor "alig" éltek emberek. Akkoriban annyian éltek mint most egy viszonylag nagyobbacska országban 80-160 millióan. Ma több mint 7 milliárd ember él a Földön.


Illetve miért szűntek meg a csodák? Jézus előtt, Jézus életében, illetve Jézus feltámadása után 1-2 évszázadig voltak csodák, utána megszűntek. Miért? Ma miért nincsenek?



2018. dec. 27. 22:33
1 2 3 4
 31/37 Anahystor ***** válasza:

"Pont ez az. Mindeketten itt lyukadunk ki. Látom minden nap, pont ez a bizonyíték Isten létezésére. Leírtam, de leírom mégegyszer. A nő hasában hordja ki gyermekét. Ez számomra csodálatos. Testfelépítés. Két lábon járunk. Stb..."


Ezek miért "csodálatos" dolgok? CSAK Isten lehet az oka, hogy a gyermek az anyja hasában fejlődik?


A természet persze önmagában ha úgy vesszük lehet csodálatos szépségekre is képes, de elég egyoldalúan szemléled, ha csak ezt oldalát látod.


Jártál már elfekvő kórházban? Láttad rákos beteg utolsó napjait? Átérezted a gyermekét elvesztő anya érzéseit?

Láttál híradóban járványokról, éhínségről felvételeket?

Tudod, hány borzalmas betegség kínozza az embereket?


Testfelépítés? Veséből kettő van, szívből csak egy. Miért? Miért mozog el a here a fejlődés során? Mit bizonyít a két lábon járás?


----

"Személyesen is megtapasztaltam már Isten létezését. Pl olyan helyzetekben, ahol tudtam, hogy itt már más nem segít csak az ima. Imádkoztam és Isten segített."


Hogyan tudtad biztosan, hogy más segítség nem jöhet?

Hogyan tudod bizonyítani, hogy a "segítség" Istentől ered?

Ugye a segítség, amit kaptál evilági természetű volt? (Nem történt effektív csoda - lebegtél a levegőben, vagy kaptál levegőt a víz alatt??)

Az csupán, hogy egy esemény bekövetkezte kicsiny valószínűségű, nem zárja ki annak lehetőségét.

Sőt, még ha egy eseményre nem is találsz kielégítő magyarázatot, amennyiben az nem ellenkezik a világ fizikai törvényeivel, hanem csak nem magyarázható velük, akkor sem mondhatod, hogy Isten áll a jelenség mögött, hanem csak annyit, hogy a jelen tudásunk szerint nem ismert a magyarázat.


-----

"Nem gondolnám, hogy a Katolikus Egyház, vagy magában a kereszténység egy kitalált sztorira épül volna. Szerinted a Bibliát valami őrült meseírok találták ki, mert nem volt jobb dolguk vagy ....?"


Hát mással igen nehezen magyarázhatók egyes részei. Ki volt ott a teremtéskor, hogy leírja annak részleteit??

Esetleg Isten tollba mondta?

Persze vannak benne a zsidó történelem megtörtént eseményeinek leírásai is, melyeknek valóság alapja van, de itt is felfedezhető az önigazolás miatti torzítás: Isten parancsolta a hódítást, a népirtást, a rablást..., azok persze véletlenül sem önös érdekre vezethetők vissza...!

Mindez nyakon öntötték a kornak megfelelő etikai értékrenddel, Isten szájába adva a betartandó törvényeket, melyek az államigazgatást pótolták, kordában tartva a népet.


-----

"Nem láttam, (Pio atya) de ilyet nem kamuz be egy ember. Egyértelmű, hogy igaz. Sokat szenvedett..."

Kamuról szó sincs. Nekem többször megfájdult a torkom (tényleg) dolgozatok előtt.

Linkeltem a cikket, a mentális okokra visszavezethető testi tüneteket is okozó hipnózisról/önhipnózisról.

-----


"Lényegében, neked akkor a Karácsony egy ünnep ünnepelt nélkül. Ez tudod milyen, mintha elmennél egy szülinapi buliba és mikor énekelnek az ünnepeltnek akkor te szépen kimész a szobából mert utálod az ünnepeltet, csak bulizni, enni akarsz és mikor jön a buli, meg a kaja akkor visszamész és bulizol tovább. Nem értem miért ünnepled a Karácsonyt de elfogadom. Ne érts félre, ha a családoddal vagy az nagyon szép dolog. Remélem nem bántottalak meg, csak leírtam a véleményem."



Lényegében nekem a Karácsony a szeretet ünnepe és nem Jézus az ünnepelt, hanem a család. Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok a családtagoknak és nem "áldottat".

Nem kell a vallásos háttér, ami egyébként is minden bizonnyal hamis, mivel Jézus valószínűleg nem karácsonykor született.

Erre mutat az például, hogy a pásztorok a mezőn táboroznak, ami nem téli történet.

"Lukács 8 Valának pedig pásztorok azon a vidéken, akik künn a mezőn tanyáztak és vigyáztak éjszakán az ő nyájok mellett."


De kérdezhetném: Te milyen ünnepet ünnepelsz Karácsonykor?

mert dec 25.-én

" van a téli napforduló a Föld északi féltekéjén, illetve a korai keresztények ezen a napon a kötelező Mithrász- és Sol Invictus-ünnep helyett Jézus születését ünnepelték."


Ünnepled/ünnepelték Mithrász ünnepét az ünnepelt nélkül??


Vagy te helyette Jézust ünnepled??


Ahogy én a Szeretetet és a Családi összetartozást?

2019. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Anahystor ***** válasza:

A cikk nagyon jó, köszönöm, hogy linkelted.



Alapvetően egyet értek vele, de van néhány olyan állítás, amivel viszont nem tudok egyet érteni.


"Az egyház a hit és erkölcs kérdéseiben tévedhetetlen."


Miért is? Mert azt terjeszti magáról? Érdekességként megjegyzem a többi vallás is ezt állítja magáról!



"

Végül egy gondolat arról, hogy a tudomány szempontjából mi az a három dolog, amelyre a keresztény tanítás szerint csakis Isten képes:


semmiből valamit,

nem élőből élőt,

és nem emberből embert létrehozni.

"

A keresztény tanítás szerint, ok!

A folytatás viszont egyértelműen hibás!


"

Ez a három lépés mind az emberek, mind a természet számára áthidalhatatlan.

"


Ezt a kijelentést csak akkor lehet megtenni, ha valaki képes BIZONYÍTANI.

Mindaddig, amíg tételesen nincs bizonyítva, csak annyit lehet mondani, jelen tudásunk szerint ezekre a kérdésekre nem ismerjük a választ.

Megjegyzem, napjaink tudománya a fenti kérdések megválaszolásában lépésről lépésre halad előre, és az eddigi eredmények alapján valószínűleg képes lesz megválaszolni a kérdéseket Isten nélkül is.

2019. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 pelgrim ***** válasza:

# 29/ Anahystor


Kedves Anahystor


“Mindaddig amíg valami csupán a hiten (vagy akár feltétlen hiten) alapul, nem törvény!”


Jó, de hát ez is csak egy konventi, lehet mindamellett természeti törvény és érvényesülhet, még akkor is ha nincs bizonyítva, ha a tudomány még nem fogadta el tényként, mert még nincsenek eszközök a bizonyítására. Más az eset az emberek alkotta törvényekkel, azokat el kell fogadni, hogy érvényessé váljanak.

És mi a helyzet a tudomány dogmáival az axiómákkal, azok mennyire bizonyítottak?


“Csak az a hibás álláspont, ha a hite tárgyát, mint BIZONYÍTOTT dolgot kijelenti.”


ezzel is egyetértek


“Megjegyzés: a tények figyelembe nem vétele már fanatizmus.”


ez így igaz


“Ez csak abban az esetben történhet meg, ha a megfigyelt és az elképzelésünknek ellentmondó tények vagy hamisak (téves megfigyelés, szándékos megtévesztés), vagy az értelmezésük hibás és a belőlük levont következtetés nem helyes.”


Ezzel nem értek egyet, a feltételek az ilyen esetben nem téves megfigyelések, sem szándékos megtévesztés, sem hibás értelmezés, hanem az ember mint Isten legelőbbre haladt fejleményének tökéletes utasítása. Had fejtsem ki röviden:

Szerintem Isten nem egy valaki, nem egy személy, Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, bölcsebb, hatalmasabb, stb., stb. Isten az Eredeti Ihlet, a Vezérlő Alapelv mindenben, mindennek Kezdete és Forrása.

Isten nem teremtett semmit, de mindenné fejlődött, fejleményei szükségleteik és képességeikhez mérten hozzáférhetőséggel rendelkeznek az isteni forrás kiáradásához. Bővebb hozzáférhetőség feltétele pedig az, hogy ismerje önmagát (Istent, a Törvényt).

Az ember mint Isten legelőbbre haladt fejleménye itt a Földön szinte korlátlan hozzáférhetőséggel rendelkezik az isteni forrás minden kiáradásához, amit csak érdeklődése határol be.

Szilárd hitem, hogy Isten létezik, hogy is lehetne másképp, hiszen én létezem, és én fejleményeinek egyike vagyok.

2019. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Anahystor ***** válasza:

"“Mindaddig amíg valami csupán a hiten (vagy akár feltétlen hiten) alapul, nem törvény!”

Jó, de hát ez is csak egy konventi, lehet mindamellett természeti törvény és érvényesülhet, még akkor is ha nincs bizonyítva"

Kedves pelgrim!


Persze, igazad van, nem volt pontos a megfogalmazásom.

Amire én gondoltam, az a tudományos elmélet, mely egy adott természeti törvényt leír. Nem magát a törvényt vonom kétségbe, bizonyára számtalan van még, amit nem ismer a tudomány, hanem egy ilyen törvény létére vonatkozó HIT bizonyító erejét.

Erre vonatkozik az állításom és nem magát az ismeretlen, (hitt által jósolt) törvényt vonom kétségbe.



"Isten nem egy valaki, nem egy személy, ... Isten az Eredeti Ihlet, a Vezérlő Alapelv mindenben, mindennek Kezdete és Forrása.

... Isten nem teremtett semmit, de mindenné fejlődött,

"


Eddig világos, értem mire gondolsz (legalábbis remélem, hogy jól értem).


De UGYANAKKOR nem értem, mivel ez esetben

-- egyrészt magyarázatra szorul a világ keletkezése (Isten nem teremtette - írod, akkor miképpen jött létre)

-- másrészt még mindig nem világos magának Istennek a léte, honnan/hogyan lett

-- harmadrészt miképpen van kapcsolatban a világgal, milyen módon annak (és benne az embernek) a sorsával, történéseivel



"Szilárd hitem, hogy Isten létezik, hogy is lehetne másképp, hiszen én létezem, és én fejleményeinek egyike vagyok."


A te és mások (a világ) létezése miképpen igazolja Isten létét (lehet inkább kis i-vel isten létét, mivel az általad leírt isten bizonyosan nem a bibliai Isten)?


Létezel, mert a szüleid létezésének folytatása vagy, de ennél több mi?

(nem megbántani akarlak, hanem az isteni többletre kérdezek rá!)

2019. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 pelgrim ***** válasza:

# 34/ Anahystor


Kedves Anahystor


“Amire én gondoltam, az a tudományos elmélet, mely egy adott természeti törvényt leír.”


Értem,


„-- egyrészt magyarázatra szorul a világ keletkezése (Isten nem teremtette - írod, akkor miképpen jött létre)”


A világmindenség, tehát feltétlen minden, szerintem az Eredeti Ihletből Fejlődött ki. (Ennél távolabbra a múltba visszatérni nem tudok.)

Az Ihletre jellemző a kifejezésre, a közlésre, kinyilatkozásra, fejlődésre, növekvésre, stb. törekvő hajlam.

Igen, ma úgy vélem, hogy Isten nem teremtette a világot, hanem a világgá fejlődött. Egy gyenge hasonlat a számítógépen elindítható fractal program, amely szinte a végtelenségig fejlesztheti önmagát. Ebben a példában természetesen, van aki a programot elkészíti és munkába állítja.


„-- másrészt még mindig nem világos magának Istennek a léte, honnan/hogyan lett”


Az Eredeti Ihlet, a mindenben jelenlévő Vezérlő Alapelv, mindennek Kezdete és Forrása vagy Isten keletkezése számomra még titok, a válasszal tehát adós maradok.

Lehet, hogy az egész csak illúzió, melyet mi sziklaszilárd tényként tapasztalunk. Egy virtuális világ melyet mi reálisnak vélünk.

Mi az ihlet? Honnan jön? Hogyan jön?

Az első kérdésre talán válaszolhatnánk hogy az ihlet információ, vagy annak formájában tárolt energia.

A második kérdésre mondhatnánk azt, hogy az isteni forrásból jön, ami maga az Eredeti Ihlet.

A minket embereket megillető ihlet jöhet közvetve: látunk, hallunk olvasunk valamit, vagy közvetlen egyszerűen csak eszünkbe jut, tudatunkban jelentkezik, de végeredményben minden alkalommal az isteni forrásból az Ihletből származik.


„-- harmadrészt miképpen van kapcsolatban a világgal, milyen módon annak (és benne az embernek) a sorsával, történéseivel”


Isten mindenhatósága nem azt jelenti, hogy mindenre képes, hanem mivel minden belőle jött létre, az ugyancsak belőle létrejött természeti törvények által mindenre kihat. Az élőlények lenni akarása, nem más mint a jelképes „Legyen!” isteni parancsnak való engedelmesség. Néha úgy tűnik, hogy az ember a természet (Isten ellen) fordul de valójában mégis csak ennek a parancsnak engedelmeskedik.


„A te és mások (a világ) létezése miképpen igazolja Isten létét (lehet inkább kis i-vel isten létét, mivel az általad leírt isten bizonyosan nem a bibliai Isten)?”


Mint ahogy már írtam: én és mások (a világ) Isten fejleményei vagyunk. Ez nem tudományos igazolás, de nekem elég.

Isten a Bibliában nagyon kezdetlegesen van ábrázolva, aki mindent megtervezett és a semmiből megteremtett; mint egy jóságos, néha szeszélyes uraság, a valóságnak egy nagyon eltorzult képe.


„Létezel, mert a szüleid létezésének folytatása vagy, de ennél több mi?”


Igen ennél több, létezem, mert engedelmeskedve a „Legyen!” parancsnak létezni akartam.

Ezzel kapcsolatban talán jó lenne ha igyekeznénk többet megtudni vajon mi is történik az emberrel a születése előtt és a halála után? Bizonyára hallottál a halálközeli élményekről, ezekből az esetekből arra lehet következtetni, hogy az ön-tudat vagy szerintem az, amit a vallások léleknek neveznek, nem a születéssel kezdődik létezni, és nem szűnik meg a test halálával. Az elhunytak a tudatban gyakran találkoznak korábban elhunyt vagy még élő rokonaikkal, kedveseikkel barátaikkal. Semmi anyagi, mégis a tudat lehetőségében áll a kivetülés oly hatékonyan, hogy az élők érzik jelenlétét, sőt néha, nagyon ritkán még látják is.

Vannak akik tovább kutatnak, úgy kiderült, hogy nem csak ez az egyetlen életünk van, hogy már sokszor jártunk itt és, hogy létezik élet az inkarnációk között, hogy a szellemvilág, a lelkek birodalma a tökéletesen rendezett valódi otthonunk. Az is kiderült, hogy a földi életünk valójában egy élmény amely csak arra szolgál, hogy tanuljunk, hogy tovább fejlődjünk, hogy létünk célja a teljes, tökéletes kinyilatkozás. Még egy másik nagyon érdekes felfedezés az, hogy az öntudat vagy a lélek a fogamzásnál még nincs jelen, és csak később lép be az általa kiválasztott testbe és hogy a test vagy a következő élet kiválasztásában segítők működnek közre, hogy a legjobb esélyekkel induljunk az életnek. E dolgok, és még sok ehhez hasonló információ áll ma rendelkezésünkre. Mindehhez természetesen nem társul tudományos bizonyíték, de sokat mondó.

2019. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
A csodák sohasem szűntek meg csak az emberi hit és a beléjük vetett bizalom. Mindent amit elhiszel megtortenhet és ez a cssoda
2019. jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Mert isten azt akarja hogy boldogok legyünk. Én már tudom és azt is hogy kitől kapható meg ezt az érzést. Csak neked is meg kell találnod őt és önmagadat.
2019. jan. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!