Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők elítélik a melegeket,...

A hívők elítélik a melegeket, de ha jól tudom (mivel nem vagyok hívő) ez van a bibliában „Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztalni. " Ez a kettő hogyan függ össze?

Figyelt kérdés

Persze kivétel mindig van, akinek nem inge...

Értem én, hogy férfi-nő kapcsolatból lehet utódot nemzeni, de ez nem ok az ítélkezésre. Ha rohamosan fogyna a népesség, a kihalás veszélye állna fent, akkor érteném, de ennek az ellenkezője van épp. Túlnépesedtünk.

Ez sosem fért a fejembe, mert én azt vettem észre, hogy a hívők túlnyomó része elítéli a melegeket.


2018. dec. 27. 23:47
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:

Szia

"Ez a kettő hogyan függ össze?" - sehogyan. Amit idéztél a Bibliából az igaz. A "hivők" legfeljebb egyetértenek Isten álláspontjával akár a melegekről legyen szó, akár másról. Ha azt mondom, hogy ÉN IS azt gondolom a témáról amit Isten, vagy egyet értek vele, akkor ítélkezem? Szerintem nem. Mit árt nekem, ha valaki homoszexuális, tolvaj, rabló, részeges, erkölcstelen? Milyen alapon mondhatok róluk véleményt? vagy ítélkezét?

De ha konkrétan megkérdezed mi a véleményem róluk, illetve ezekről a dolgokról, és én kikeresem a Bibliából Isten nézőpontját, és bemásolom ide, akkor ítélkezem?

Hát nézőpont kérdése.

Egyébként is azt írja a Biblia, hogy SOHA ne az embert gyűlöljük, inkább azokat a dolgokat, amelyeket elkövet. Ha megtanuljuk ezt a fajta gondolkodást, akkor tudunk imádkozni még az ellenségeinkért is,ahogyan azt Krisztus és a követői tették.

2018. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szp72 ***** válasza:

"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!" Mt 7:1-5


Ezt a bibliai részt sokan tévesen úgy értelmezik, hogy egyáltalán nem szabad ítélni, pedig például Jézus maga mondja: "Ne látszatra ítéljetek, hanem igazságosan ítéljetek!" (Jn 7,24) Jézus azonban a büntető ítéletről, tehát az ítélkezésről beszél. Amilyen mértékben megbünteted a bűnöst, olyan mértékben büntet meg téged Isten is, ha hasonló mértékben vétkezel.


Természetesen az sem lehetséges, hogy soha ne ítélkezzünk, hogy soha ne büntessünk. A társadalom békéje megkívánja, hogy a bűnözőket semlegesítsük. De Jézus nem is azt mondja, hogy semmiképpen se ítélkezz, hanem hogy akkor vedd tudomásul, hogy amit te megbüntetsz, azt benned is megbüntetik hasonló mértékben. Megbüntetheted a szálkát, de jaj neked, ha a tiédben pedig gerenda van. Aki irgalmasan és igazságosan ítélkezik az maga is remélheti, hogy igazságosan és irgalmasan lesz megítélve.


Én elítélem a homoszexualitást, de nem büntettem meg emiatt az ég világon senkit.

2018. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De mi az elítélés? Az hogy lenézik őket, vagy ha azt mondják hogy nem normális, és nem fogják átírni a bibliát a kedvükért? A nem keresztények azt hiszik, hogyha a ker. Bírál valamit az ellenük szól. Pedig a bűn ellen, senki nem őket szidja. Max sajnálja.Vagy a magukat kereszténynek mondó katolikus nénikre gondolsz? Nem lehet egyszerre két lovat megülni. Ami a biblia szerint bűn az is marad. Bármit szeretnének egyesek. Ezért nem lesz itt SOHA meleg házasság. A keresztények abban hisznek hogy ez egy gyógyítható állapot. Úgyhogy max ajánlanak egy segítő papot.
2018. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És nem maga a tett a bajszerintük, hanem a szellem ami előidézi.
2018. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!