Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézusnak volt szabadakarata,...

Jézusnak volt szabadakarata, vagy mindenben isten szavát és az előre megírt életútját követte?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 23:04
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, miért keverd a hitet és az akaratot? Nem hiszed, nem hiszed és kész. Jézus Krisztus, mint ember, nem mondhatott a fogantatása előtt és magzat korában semmit - ahogy te sem, meg én sem. Felnőtt, dolgozott (tanított, gyógyított).

Ahogy te is, én is, és minden ember.

Keresztény teológiai alapvetés: Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. Mint ember tehát olyan, mint te. Ha nem hiszed, hogy "teljesen Isten" - akkor nem vagy keresztény. A szabad akaratod megmarad. Minthogy annak is szabad akarata van, aki felajánlja I-nek a szabad akaratát. És annak is, aki úgy dönt, hogy nem dolgozik, hanem az aluljáróban fetreng piszkában. Egészséges embernek szabad akarata van. Lehet manipulálni - híres hipnotizőr a tv, hires manipulátor az összes drog (beleértve a gyógyszereket is) - és akkor ezt a szabad belső vezérlésű akaratot elveszi az embertől. Ez a legnagyobb bűn, amit az ember ellen el lehet követni. Nekem ez a saját véleményem a kérdésről.

József Attila gyönyörűen ír a szabad akaratról:

Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

2019. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
19%

1, HA akarod!

2, Kérni kérheti, aztán vagy jön angyal, vagy nem.

3, Hja az Atya parancsolta...


Na igen, piszlicsáré dolgokban választhatsz, de olyan fontosban nem, hogy leszülessen e a Földre megváltónak, vagy ne, azt már sínre teszi a rangidős...

2019. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
66%

Elnézést, az előzőt Szajának írtam, a 10. kommentre.


" Egészséges embernek szabad akarata van."


Akkor érdekesség kedvéért tegyél próbát és próbáld meg elhinni, hogy Jupiter ül az Olümposzon és dobálja a villámot, nem fog menni, akármennyire is akarod.

Ugyanígy én sem tudom elhinni a keresztény mitológiát.

Nem megy!

2019. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
77%
re#13 még egyszer a 11-ben írtak: ne keverd a hitet és az akaratot. Egy jó felosztás a megértéshez (noha végső fokon ez egy): értés-érzés-akarat
2019. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
89%

"Jupiter ül az Olümposzon és dobálja a villámot, nem fog menni, akármennyire is akarod."

De akarom megérteni: ez mitikus realitás. És mit mitikus realitás igaz. És most megyek szabad akaratomból dolgozni (nem zavar benne, hogy Zeusz villámot szór közben mitikus időben).

2019. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne keverjem a hitet, meg az akaratot?

Hogyan lehetnék keresztény, ha nem hiszek?

Nincs választásom, amit állandóan mantráztok, hiszen nem ajánlhatom fel magam Istennek, ha nem tudom elhinni, hogy létezik.


"Jézus Krisztus, mint ember, nem mondhatott a fogantatása előtt ..."


Hogy is van ez?

Úgy tudom létezett a Földre születése előtt is, vagyis akkor választhatta volna e szabad akaratából, hogy nem lesz baba Mária hasában?

Vagy ha nem létezett előtte, akkor meg egyértelmű, hogy mindent Isten rendezett el, de szerintem így is, úgy is Isten akarata dominált.

2019. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
25%
mítikus realitás az nincs, az kitaláció, most találtad ki.
2019. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
77%

16-17 MINT EMBER

mint Isten - omniscientia, omnipotentia állapotában van -

mitikus realitás - most találtam ki szabad akaratomból, yes. Milyen okos vagyok.

2019. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most Jupiterben hiszel?

Nem kukacoskodásból kérdezem, csak nagyon úgy tűnik.

De tényleg, gondold azt, hogy ott vagy az ókori Rómában, amikor megszületik a kereszténység és a szüleid sírva kérnek, hogy hidd el a Jupitert, válaszd azt a hitet és te jó fiúként mindent megpróbálsz, hogy kedvére tegyél szeretett szüleidnek, de nem megy, nem tudod elhinni a Jupitert.

Ez van, hiába akarod.

2019. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

ha szabad akaratomból nem megyek most a határidős dolgomra, rossz lesz nekem, és nem Zeuszt fogom szidni, hanem magam.

De Zeuszban "hiszek" persze - az ősgörögben 'dzeusz' volt ->etimológiai rokonságban a Deus -szal.

Jó légy! ne keverd a Gizikét a gőzekével.

2019. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!