Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézusnak volt szabadakarata,...

Jézusnak volt szabadakarata, vagy mindenben isten szavát és az előre megírt életútját követte?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 23:04
1 2 3 4 5 6
 31/53 Anahystor ***** válasza:
36%

"Öngyilkosság (latinul suicidium - sui caedere, azaz "önmagát megölni") az a cselekedet, amikor valaki szándékosan önmaga halálát okozza."


"..., hagyta magát, hogy keresztre feszítsék, hogy az Isten akaratának és a próféciáknak eleget tegyen."


Ha a hajszárítót BELEEJTED a kádba amiben fürdesz ezek szerint nem öngyilkosság?

Te csak elengeded, és hagyod, hogy beleessen.

2019. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a hajszárítót BELEEJTED a kádba amiben fürdesz ezek szerint nem öngyilkosság?"

Ha véletlenül beleejtem, akkor baleset, ha beledobom, nyilván öngyilkosság. Azért ez tényleg nem olyan bonyolult.

2019. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
71%
Akkor Jézus véletlenül, balesetből kifolyólag váltotta meg a világot?
2019. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki más megcsinalta volna amit ő ha nem vállalja az nem változtat az ő szabadakaratának létezésén. Ha nem vállalja akkor nem kellett volna szenvednie.
2019. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 Anahystor ***** válasza:
14%

"Ha a hajszárítót BELEEJTED a kádba amiben fürdesz ezek szerint nem öngyilkosság?"

Ha véletlenül beleejtem, akkor baleset, ha beledobom, nyilván öngyilkosság. Azért ez tényleg nem olyan bonyolult.



Hát bizony az!



Elengedem (szándékos)

- zuhan, de nem teszek ellene (nem élek a javítás lehetőségével)

- meghalok


Tanokat terjesztek (szándékos)

- a tanok miatt ki akarnak végezni, de nem teszek ellene (nem élek a javítás lehetőségével)

- meghalok


Mind az elengedése a hajszárítónak, mind a tanok terjesztése tudott kimenetelű cselekedet volt.

Mindkét esetben volt lehetőség a visszavonásra.

Egyik esetben sem él vele az elkövető.

Miért gondolod, hogy az egyik esetben öngyilkosság, a másikban pedig nem az?

2019. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
78%

#35

Én azért ezzel nagyon óvatosan bánnék, amit most írsz. Ezzel lényegében számtalan népírtást megindokoltál, hogy a szenvedő fél a felelős.


"Tanokat terjesztek (szándékos)"

Sztálin ideje alatt is mertek rendszerellenes tanokat terjeszteni, a sok "öngyilkos". Tudták, hogy mi jár érte és tették. De hozhatnám Hitlert is példának. Tudod számomra nincs gyomorforgatóbb, mint amikor az áldozatokat hibáztatják. Pár hete egy másik kérdés kapcsán egyik hozzászóló jogosnak vélte, hogy a francia forradalom idején papok ezreit végezték ki. Gyomorforgató.


Szóval szerintem gondold át kétszer és ne haragudj, de ehhez nincs gyomrom asszisztálni, szóval magam részéről le is zárom.

2019. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%

36#


Én veled értek egyet. Jézusé a felelősség azért a rengeteg halálért és szenvedésért amit a tanaival okozott. A sok millió lemészárolt keresztény miatta bűnhődött.

Hitleren és Sztálinon is túl tett, a mai napig tartatanak a következmények.

2019. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
13%

36#

37#


Ne hasonlítsátok Jézust Hitlerhez és Sztálinhoz. Ők nem tehettek mást, pénzügyi és politikai nyomásra gyilkoltattak. Jézus szabadakaratából.

2019. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az, hogy mitől vagy minek a hatására lesz öngyilkos valaki az nem változtat a tényen, hogy az lett.

Ha valaki tehetne a saját maga előre tudott halála ellen, az is öngyilkosság.

Ilyen szempontból a hatalom ellen lázadó ember, és Jézus is az volt. A különbség egy általános esethez képest, hogy ezek egy jobb, szentebb célért történtek és hosszabb távon, nem pedig azonnal, mintha főbe lőné magát,de az öngyilkosság kővetelményeinek eleget tesz.

2019. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy támadó erővel harcol az ember, vagy csak nem engedi hogy az az erő hasson az akaratára, és az az erő elpusztítja, az nem öngyilkosság.
2019. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!