Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézusnak volt szabadakarata,...

Jézusnak volt szabadakarata, vagy mindenben isten szavát és az előre megírt életútját követte?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 23:04
1 2 3 4 5 6
 21/53 Mansour ***** válasza:
20%

"Nem értem, miért keverd a hitet és az akaratot?"

Szerintem azért, mert a keresztények nagy része is ezt teszi, a kálvinistákat kivéve. Gyakran hivatkoznak arra, hogy a hit szabad akarati döntés kérdése, amiben van is némi igazság.

Én úgy gondolom egyébként, hogy az embernek csak egy nagyon korlátozott szabad akarata van, ugyanis sokszor még azt is külső tényezők determinálják, hogy mit tudunk egyáltalán akarni.

Az ember szabad akaratát elég hatékonyan lehet befolyásolni, manipulálni. Különösen a modern világ fejlesztett ki erre igen alkalmas eszközöket.

"Ez a legnagyobb bűn, amit az ember ellen el lehet követni."

Nos igen, de akkor igen sokan követnek el emberellenes bűnt. Gyakorlatilag az egész mai gazdasági és politikai rendszer a szabad akarat befolyásolására épül.

2019. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag az egész mai gazdasági és politikai rendszer a szabad akarat befolyásolására épül."

Igen, a modern világ erre épül, sajnos. Kezdve a reklámoktól a médián át a drogokig. Önarchaizálásra van szükség, védekezésképp és szellemi úton való járás feltételeként. (ez nem azt jelenti. hogy most tógába öltözve nem használom a netet és a villamost, ez egy mélyebb szellemi feladat.)

2019. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 Mansour ***** válasza:

"Önarchaizálásra van szükség"

Ez tetszik! :)

Én is ilyesféle úton próbálok járni.

2019. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
69%

Szabad akarat, vagy a "hatalmak" akarata?


Teljesen mindegy mit akar a nép vagy mit szeretne. A vezető hatalmak előírják, hogy mi a nép akarata!


A nép, Eorópa népessége nem akarja az afrikai és arab migránsok befogadását, de a vezetőség eltökélte és elszánta magát, hogy ez az európai nép akarata. Ez van punk-tum, ezt kell szeretni és elfogadni, mert, ha valaki nem fogadja el az lázadó, az fasiszta, az fajgyűlölő, az neonáci stb. Ez beteges. Az egész EU UNIÓ vezetése beteges, ami hanyatlásba viszi egész Európát!


Itt a népnek nincs szabad akarata!

2019. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te aztán jól el vagy tévedve.

Mindennel egyetértek, kivéve azzal, hogy azt állítod a népnek nincs szabad akarata. Az egyéneknek igenes van szabad akarata. Legfeljebb lecsukják őket, ha olyat csinálnak.

A kérdésre válaszolva igen, Jézusnak volt szabad akarata, különben az önfeláldozása nem ért volna semmit. Arról nem is beszélve, hogy többször is megkísértette őt a Sátán.

2019. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen Jézusnak volt szabadakarata!

Tanítványainak előre el mondta, mi fog vele történni. Örömmel vállalta, önként a halált. Szabad akaratából lett öngyilkos. Ez kellett ahhoz, hogy a pokolba juthasson az atyjához, hisz életében túl sok jót tett, a végén még a mennybe ment volna, amit nem akart. Ez a szabadakarat.

2019. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
76%

Öngyilkos éppen nem lett, de nem élt vissza Isteni hatalmával és így mondhatni, hagyta magát, hogy keresztre feszítsék, hogy az Isten akaratának és a próféciáknak eleget tegyen.


Jn.10,18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

2019. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:
Öngyilkosság, ha tudta mi fog történni, mégsem tett ellene. Dönthetett volna úgy, hogy személyesen megírja a bibliát. De nem, hagyta, hogy emberek írkáljanak bele, háborúkat kirobbantva ezzel. Könnyebb utat választva dobta el fiatal életét. Mennyivel nagyobb áldozat végigszenvedni az életet. Ennek nem lehetett más célja, mint mihamarabb visszatérni atyjához az alvilágba.
2019. jan. 17. 19:16
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

"Öngyilkosság, ha tudta mi fog történni, mégsem tett ellene."

Akkor mindenki aki cigizik öngyilkos?


Bemásolom, hogy mit jelent az öngyilkosság, hátha a kevésbé értelmesek sem írnak hülyeséget.

"Öngyilkosság (latinul suicidium - sui caedere, azaz "önmagát megölni") az a cselekedet, amikor valaki szándékosan önmaga halálát okozza."

2019. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Egyről beszélünk!
2019. jan. 17. 20:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!