Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy-hogy nincsenek bibliai...

Hogy-hogy nincsenek bibliai csodák, amióta léteznek dokumentáló eszközök? Értsd: fényképezőgép, stb.

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 00:15
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
52%
Léteznek csodák (és nem csak olyan, amit a 24%-os írt), de ezekre egy nem hívő úgyis azt mondaná, amit a bibliai csodákra is, hogy "kamu" vagy "véletlen". Ahogy mondják is: akár az eucharisztikus csodákra, akár csodás gyógyulásokra.
2019. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Darkmoon80 ***** válasza:
48%

A beteg:

(1) "– Egész pontosan egy év és nyolc hónapig voltam lebénulva és tolókocsihoz kötve. De attól a pillanattól fogva, hogy megtértem Jézus Krisztushoz, és az ő útján jártam, egyre jobban hittem, hogy Isten engem meg fog gyógyítani. Sőt, én ezt mindenkinek mondogattam is."


A beteg:

(2) "Aztán a Kertész főorvos asszony is, aki a Fodor szanatóriumban kezelt –"


"Részlet egy 1995.08.15-én kiadott zárójelentésből. (Ez egy hónappal a gyógyulás

előtt készült.) Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet, Budapest (OORI).

(3) " Hangulata levert, állandóan sír. A rehabilitációtól, amíg a beteg depressziója dominál, eredmény nem várható. Dr. Kertész Györgyi, osztályvezető főorvos "


A férj:

(4) "Én csak annyit vettem észre, hogy a kedve, a hangulata teljesen meg-változott. Sokat nevetett, pedig ugyanúgy tolószékben ült, mint régebben. Nem is értettem mit örömködik ennyire, mikor béna. ... Ő minden alkalommal úgy készült, hogy várta azt,

hogy Isten őt valahogy meggyógyítja"


A csodás gyógyuláskor:


A beteg:

(5)" Annyira szerettem volna már meggyógyulni,annyira borzasztó volt bénának lenni. Szinte nem is éreztem embernek magam. "


(6) "– Nem, soha. Nekem abban a pillanatban mindenem meggyógyult, a lábam, a csigolyáim, a hangulatom, a közérzetem, elmúlt a depresszióm is."


A gyógyulás után:


A kezelő orvos:

(7) "Segítség és segédeszköz nélkül, önállóan járva jelenik meg az ambuláns vizsgálaton. Mindkét alsó végtagban 5-ös (azaz maximális) izomerő,..."


Más orvosok:

(8) "Vélemény: a beteg teljes kórtörténetét és betegségének jellegét,valamint következményeit (depressio, neurosis) ..."


--- ---- ----


A cikkből kimásolt idézetek.


Az érdekesség ebből az, hogy van egy komoly ellentmondás, mely mind a a beteg mind a környezete által elmondottakban is megerősítést kap.


Ez pedig a lelki/pszichés/mentális összetevő.


Mind a beteg (5,6) mind a kezelő orvosok (3,8) a gyógyulást megelőzően depresszióról, neurózisról beszélnek, mely egészen a gyógyulásig fennállt. ("Nekem ABBAN a pillanatban... elmúlt a depresszióm is.")


Ugyanakkor

A beteg arról nyilatkozik, hogy már megtérését követően a gyógyulásban hitt (1) és a a mentális állapotváltozást a férje is megerősíti (4).


Ez bizony így kissé zavaros, de két dolog valószínűsíthető:


1, A betegnek az orvosilag igazolt mozgásszervi panaszok mellett súlyos depressziója volt. (öngyilkossági gondolatok - lásd a cikkben)

2, A megtérés/hit megjelenése az életében feloldhatta ezt a zavart. ("Isten engem meg fog gyógyítani")


A két komponens együttes hatásának értelmezése az alábbi cikk alapján lehetséges (természetfeletti hatások nélkül)


[link]


Mentális probléma - konkrét testi tünet kialakulása - mentális probléma megoldása - testi tünet megszűnése


"Becsuktam a szemem, és elképzeltem azt, amit hallottam." Tipikus önszuggeszciós technika vagy éppen agykontroll módszer.


Bővebben:


[link]


Amúgy, ha csodás gyógyulásokról akar valaki olvasni, van itt is szép számmal talál:


[link]

[link]

[link]


csak itt szó sem esik Istenről, elég a saját fej.

2019. febr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Tehát vannak csodák a fényképezőgép és az internet korában is. Ha nem gyógyít meg valakit teljesen Isten (pl fejsérülésből), akkor "milyen béna ez az állítólagos Isten, a fejsérülést ott hagyta, jaj de csúnya", ha pedig szépen minden meggyógyul, akkor pedig " kamu, megrendezett, nem látszanak a nyomok", a lényeg, hogy sok bűnben élő hitetlen nem fogadja el a bibliai csodákat, kamuzással, agykontrollal, önszuggesztióval magyarázzák saját hítük és világnézetük szerint. Én pl nem hiszek az onszuggesztióban, ez önmagában nem működik, ha működne önmagában, akkor nem kellene 7 éves képzésen + gyakorlat orvosokat képezni.
2019. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl nem hiszek az onszuggesztióban, ez önmagában nem működik, ha működne önmagában, akkor nem kellene 7 éves képzésen + gyakorlat orvosokat képezni."


Én pl nem hiszek Istenben. Ha meg tudna gyógyítani bárkit is, nem lenne szükség orvosokra...

2019. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy-hogy nincsenek bibliai csodák, amióta léteznek dokumentáló eszközök? "

Mivel az apostolok után megszűntek a csodák ...

így is elég "csodát "hamisítanak", úgysem hinnétek el. Felesleges kérdés

2019. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Felesleges kérdés"


Pont mint a te válaszod

2019. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Darkmoon80 ***** válasza:

"Tehát vannak csodák a fényképezőgép és az internet korában is. "


Csoda:

"Megmagyarázhatatlan jelenség, illetve rendkívüli, rejtélyes hatás, amely kitűnik a hétköznapi jelenségek, dolgok közül"


"Rendkivüli tünemény, vagy esemény, melyet a természet törvényeiből meg nem fejthetünk, s azért rendkívüli, természet fölötti erő munkájának tulajdonítunk. ... Tágasabb ért. oly esemény, mely újsága és szokatlansága által az emberi ész előtt feltünő, s azt meglepi és bámulatba ejti. " [link]


Csodálatos (röviden csodás):


"Ámulatot ébresztő (személy, jelenség, hatás, dolog), rendkívüliségével bámulatot kiváltó; az eszmei állapotot, a magas minőséget annyira megközelítő, hogy az már a szokásos elvárásokon túlmutat.

... Megmagyarázhatatlan; megfejthetetlennek látszó. " [link]


"Ami rendkívülisége, szokatlansága miatt bámulatra gerjeszt. " [link]


Ugye elolvastad, mit írtam: "Amúgy, ha csodás gyógyulásokról akar valaki olvasni,"


Nem csodákról, hanem csodálatos gyógyulásokról beszéltem!

Szokatlan, rendkívüli, stb.. de nem természetfeletti, hanem éppenséggel természetes magyarázattal (önszuggeszció, az agy sokak által ki nem használt lehetőségei) a háttérben.



24%-os:

"Ha nem gyógyít meg valakit teljesen Isten (pl fejsérülésből), akkor "milyen béna ez az állítólagos Isten, a fejsérülést ott hagyta..."


"Az egykor halott ember nem csak feltámadt, hanem makkegészségesen kelt életre, nyoma sem maradt a halálát okozó komoly sérüléseknek."


Érdekes Jézusnak a sebei megmaradtak. Azóta ennyit fejlődött Isten technikája?

2019. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"Jézusnak a sebei megmaradtak"


Jézus csak egy kitalált figura.

2019. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Én nem hiszek Istenben. Ha meg tudna gyógyítani bárkit is, nem lenne szükség orvosokra" -írod.


Ha nem hiszel Istenben, az a Te bajod, de azt ne várd, hogy a te hitetlenseged miatt Isten összecsomagol, és megszűnik létezni. Ez nem fog megtörténni, a dolog pont fordítva van, Isten fogja eltakarítani a hitetleneket, persze Ő nem örül egy gonosz ember halálának és elkárhozásának sem.

A 2. mondat úgy lenne pontos, hogy "Ha Isten meg tudna gyógyítani MINDENKIT, akkor nem lenne szükség orvosokra". Ez jelenleg itt a Földön nem igaz, ugyanis Isten nem erőszakos, aki nem akar meggyógyulni, vagy nem hisz Őbenne, azt nem gyógyítja meg. A hitből való csodás, bibliai gyógyulás csak és kizárólag a beteg hite által működik. A hitetleneknek, továbbá a kicsinyhitűeknek mindenképpen szükségük van orvosra!

A mennyben viszont nem lesz halál, sem betegség, vagy fájdalom! Ezek alapján ott nem lesz szükség orvosokra. A pokolban van nagyon sok fájdalom, ott viszont az orvosok kompetenciáján kívül esik a helyzet kezelésének a lehetősége ezért ott sincsenek hivatásukat gyakorló orvosok.


"Jézus sebei megmaradtak" Rendkívüli eset, a Teremtő úgy döntött, hogy a Fia a keresztre feszítés sebeit örökre hordozza, ez a kivétel, a többi sebhelyes hívő a mennyben teljes gyógyulásban részesül. Ezen ne akarj fenn, a pokolban mindenki egyenlő bánásmódban részesül ebben a tekintetben.

2019. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Darkmoon80 ***** válasza:
Bocsi, de ebben a nézetben Jézusról és a vele történtekről éppúgy a Biblia számol be, mint Istenről. (Részemről egyet értek a velük kapcsolatos dolgok hiteltelenségével, de ha isteni csodákról beszélünk, melyek között mai és múltbeli csodák szerepelnek Istennel a háttérben, akkor összehasonlítható a jézusi csodák leírása és a mai csodának tartott események a mögöttes mozgató azonossága miatt.)
2019. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!