Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem követ semmilyen...

Aki nem követ semmilyen vallást sem: ti milyen elvek mentén éltek?

Figyelt kérdés

A vidéki USA-ban például félnek az ateistáktól, mert, hogy

"Mi akadályozza meg őket abban, hogy akár embert is öljenek, ha nem félnek semmilyen felsőbb hatalmat?"

Mivel védekeznétek, ha ezzel vádolnának titeket?



2019. febr. 4. 00:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
76%

Akkor hívő vagy.

Hit miatt is sokan haltak már meg... bár igaz, hogy közel sem annyian, mint a vallás miatt.

2019. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
37%
A vallás fékezi az egot ezért van lényegében. Az egot pedig sajnos keverik az emberi természettel pedig még csak egy lapon sem említhetők. Inkább betegség, mintsem érték de az egész gazdaság rá épít. Élősködő fiktív lények kollektív csoportjára.
2019. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
86%

A humanizmus erkölcsi szabályai réges régen túlléptek az ókori keresztény elveken és inkább a vallási fanatikusok azok, akiktől félni kell.

Manapság a muszlim terrorizmussal találkozik az ember nap, mint nap, ám nem is olyan régen a keresztény öldöklés volt napirenden.

Bizony az elvakult és a papok által feltüzelt vallásos népcsoportok elvesztik az önkontrollt, Európában évszázadokig tombolt a vallási fanatizmus, amelynek tipikus példája a szent Bertalan éji vérengzés, amikor Párizsban a békésen odatóduló protestánsokat halomra öldösték, családostól, gyermekestől a katolikusok,

[link]

de ezt megtorolták a hugenották, szinte azonnal Lyonban például Mihály napkor, ahol a katolikusokat öldösték le a protestánsok és így az évszázados vallásháború korszaka bekövetkezett.

[link]

Hazánkban is voltak ennek következményei, de erről most nem írok, de nyilvánvaló, sőt egyenesen mindebből az következik, hogy az Iszlám terrorizmus is csak a hívők többségének ateistává válásával szűnhet meg, ahogy a keresztény vallás is a szekularizáció, az egyház tekintély és hatalomvesztése után lett elfogadható vallási irányzat.

A közösségi együttélés szabályai alól az ateisták sem vonják ki magukat, sőt erkölcsük magasabb, mint az anakronisztikus elveket valló és papjaik által befolyásolható vallásosak, akikre ókori elvek vonatkoznak és bármikor mozgósíthatók a fanatizmus jegyében, amivel minden vallásos büszkélkedhet, hiszen már az is fanatizmus, hogy valaki elfogad egy olyan természetfeletti lényt, amelyre semmi bizonyíték nincs az égvilágon és ha már erre képes, a többi könnyen megy.

Miért van ez így, azt nehéz megmondani, hiszen az Istenhitek is mindannyian egy közösségi szabályozást folytatnak, de a másképpen gondolkodókkal szemben nem türelmesek, ezt bizonyítja a történelem és napjaink borzalmas eseményei, amikor a félőrült muszlimok vérfürdőket rendeznek az általuk gyaurnak titulált más identitású emberek között, akiknek inkább hálásak lehetnének, hogy befogadják őket, esélyt kínálva a nyomorból való szabadulásukra, amit pont az általuk preferált vallási gondolkodás erőltet rájuk.

2019. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindig rögtönzik az adott helyzetben, hogy sikeres legyen a napjuk. Szóval , hogy mi az ami előnyös, hatásos lehet , beválthat. Egyébként szerintem épeszű emberben megvan, hogy ne ártson másnak, mégha nem is hisz Istenben/istenekben. Szóval ez egy ilyen alapvető elv, amit követhet, hogy ne ártson másnak, mert az se lenne jó, ha neki ártanának. Ez még énszerintem intelligencia is, és ez tökre vallástól külön dolog. (Én nem vagyok ateista, csak gondoltam, írok:):))
2019. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:

*pl ha adott esetben sose találkozik egy adott ember az életében vallásos nézetekkel, és mondjuk nem is érdekli.

Csak pl a saját kis világa legyen rendben. Tehát ő csinálgatja a napi kis dolgait, teendőit, ami elé kerül.

2019. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 Mansour ***** válasza:
60%
Lehet, hogy meglepő lesz, de: vallási elvek mentén. Igaz, hogy nem egy konkrét vallás tételes elvei mentén, de mivel az alapvető erkölcsi-egzisztenciális irányvonal minden vallás esetében egy irányba mutat, elég egyszerűen le lehet szűrni egy közös értékrendet, a következő alapelvekkel: az élet tisztelete, az embertársak tisztelete, az önzés, az ego visszaszorítása, az anyagi világ helyett valami magasabb rendű felé való irányultság. Nyilván mivel keresztény kultúrkörben nőttem fel, és névlegesen keresztény vagyok, bár nem gyakorlom a vallást, de nem is állok vele hadilábon, ezért a keresztény értékrend nagyobb súllyal van jelen az életemben mint más értékrendek. De minden olyan hitet és gondolkodásmódot egyformán értékesnek tartok, ami az egón és az anyagi világon való felülemelkedést célzó őszinte törekvésen alapul.
2019. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
83%

Pont azóta szűntek be a háborúk, amióta az emberek felvilágosodtak, és nem lehet már elhitetni velük, hogy mennek a hetedik mennyországba. Korábban simán megcsinálták hogy kivont karddal tízezrek belerohantak a másik tízezer kardjába levágatni a fejüket. Ezt próbálnád meg a maiakkal. Ilyet olyan emberekkel lehet csinálni, akik vagy le vannak itatva, valami szer vagy vallás hatása alatt állnak, és tényleg bevették, hogy kilenc életük van. Az összes robbantó is vallási fanatikus.


USÁ-ban meg azért lehet ilyen hülyéket mondani, mert soha nem láttak háborút. Ha láttak volna, tudnák, hogy a legtöbb népírtás vallási őrületekhez és őrültjeikhez kapcsolódik, akik szemrebbenés nélkül belelövik az árokba a számukra nem megfelelő vallásúakat.

2019. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 Metionin ***** válasza:
78%
Egyszerű, mindig azt teszem amit jónak látok. Az meg már régen rossz ha valaki azért nem öl, lop, dug kecskét stb. mert fél hogy a pokolra jut. Én pl. azért nem teszem ezeket, mert nem akarom, nincs rá szükségem. Alapból konfliktuskerülő ember vagyok, nincs rá szükségem hogy egy felsőbbrendű lénnyel fenyegessenek.
2019. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
90%

"A vidéki USA-ban például félnek az ateistáktól, mert, hogy

"Mi akadályozza meg őket abban, hogy akár embert is öljenek, ha nem félnek semmilyen felsőbb hatalmat?""


Én ateistaként konkrétan félnék olyan emberektől, akiknek halvány fogalma sincs arról, hogy mi az az empátia, emberség, felelősség, következmény és hasonló fogalmak. Mert szerintem csak olyan ember tenné fel az idézőjelben szereplő kérdést, aki még sosem találkozott ezekkel a fogalmakkal.

Mellesleg, a vallás nélküliek is "félnek felsőbb hatalmat", még ha ez a felsőbb hatalom nem is annnyira misztikus, de legalább sokkal kézzelfoghatóbb, bizonyíthatóan létező dolog is. Konkrétan az adott társadalomban érvényes törvényhozó-bíráló-végrehajtó hármasfogatra gondolok. Amely vallásos ember ilyen kérdést tenne fel, mint amelyet te idéztél, az ezeket a dolgokat sem ismeri vajon? Hiszen ha ismerné ezeket, akkor miért is tenne fel ilyen bugyuta kérdést?

2019. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
90%

A gyilkosság az bűn! De nem azért mert Isten ezt így leírta, hogy "ne ölj!"... Ha valakinek meg kell mondani hogy mit ne tegyen ott már baj van!

Én ateistaként azért nem gyilkolok, mert a másik ember saját személyes világát nem sértem meg. Mindenki azt csinál a saját életével amit akar, de csak is a sajátjával! Sokan azért nem gyilkolnak, mert félnek a börtöntől meg istentől stb.

A vallás így manipulálja az embereket, vagyis a buta (embereket)

Az ember a természet része és ahhoz, hogy normális életet éljen, meg kell ismerni. Ez csak is úgy lehetséges, hogy ha az ember kételkedik és nem hisz el minden vallási hülyeséget!

Hajrá ateizmus!!

2019. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!