Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem követ semmilyen...

Aki nem követ semmilyen vallást sem: ti milyen elvek mentén éltek?

Figyelt kérdés

A vidéki USA-ban például félnek az ateistáktól, mert, hogy

"Mi akadályozza meg őket abban, hogy akár embert is öljenek, ha nem félnek semmilyen felsőbb hatalmat?"

Mivel védekeznétek, ha ezzel vádolnának titeket?



2019. febr. 4. 00:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
67%

"Akkor felelős a terrorista merényletek elkövetéséért, a gyilkosságokért, a háborúkért, mert előre tudja, hogy ki mit fog tenni, de mégis engedi ezeket az embereket úgy cselekedni, amit már előre tud."


Hát vagy felelős érte, vagy erősen személyválogató. Pl. a 9/11-es merényletnél (New York, ikerfelhőkarcolók), hány ember akarta azt, hogy azok a gépek az épületekbe csapódjanak? 20, 50? 100? 500? Több aligha hiszem, különben már jóval azelőtt kiszivárgott volna a terv, mielőtt még a két gépbe való üzemanyagot egyáltalán lepárolták volna a nyersolajból.

És mennyi nem akarta? Hát lássuk, kb. 3000-en biztosan nem, ők az áldozatok. Másik 10-20 ezer biztosan nem, ők meg az áldozatok hozzátartozói. A kimenekült kb. 10.000 dolgozó ugyancsak nem valószínű. Ezen kívül a fél világ a WTC-n keresztül kereskedett, ez jelentette a megélhetésüket, szóval ők biztosan megint nem. Szerintem minimum százezres, ha nem több milliós azok száma, akiknek valami közvetlen vagy közvetett úton kárt, veszteségett okozott a WTC-tornyok leomlasztása.

Tehát a kb. 50-100 ember akarata érvényesült a kb. milliós ellenakarattal szemben. Ez mikor lett volna utoljára igazságos? Főleg úgy, hogy mindenható révén bármikor egy kósza gondolatába kerülhetett volna a cselekmény meghiúsítása. Mondjuk egy eltévedt madárraj belerepül a hajtóművekbe, vagy ilyesmi. Miért nem a túlnyomó többség akarata érvényesült? Ha már egyszer az emberek szabad akarata az egyik legszentebb dolog a számára...

2019. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
16%

Mivel Isten téren és időn kívül van, ő ismeri a múltat jelent jövőt. Az ember viszont ezekben van, és Isten kihangsúlyozta számára a döntés és a felelősség fontosságát. Nekünk szabad akaratunk van, és a mi döntésünk alapján ítél felőlünk.

Számunkra ez kicsit érthetetlen, de valójában nem az.

A betegségekre nyomorúságra terrorra, a válasz megtalálható a Bibliában, a Jób könyvében, ott betekintést ad egy kicsit a kulisszák mögé.

2019. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Időpont ma 20:26

Bizonyíték?

2019. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 Darkmoon80 ***** válasza:
74%

"A betegségekre nyomorúságra terrorra, a válasz megtalálható a Bibliában, a Jób könyvében, ott betekintést ad egy kicsit a kulisszák mögé."


Hmm, valóban! Be lehet látni. És vajon mit látni ott???


Az egyik legundorítóbb, legaljasabb, legembertelenebb történetet. Itt derül ki igazán, hogy a történet író ember a Biblia Istenét milyen mélyre képes lezülleszteni és erkölcsi halottá tenni.


Nézzük:


"

6 Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

7 És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

8 És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot?"


Isten leáll a Sátánnal beszélgetni, végül is a kis nézeteltéréstől eltekintve, egész jó cimborák! Jólesik neki dicsekedni a kis ölebbel. Cuki Jób, engedelmes, kitartó, hűséges a végletekig!


Fogadjunk! (Persze csalok, mert tudom mi lesz a vége :-) !)


---



Mit is érdemel a hűség Istennél?


"

12 Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, amije van, kezedbe adom;

"


' Nézd csak, itt a hűséges ebem, csinálj vele amit akarsz, kínozd kedvedre, én megengedem, és így bizonyítom, hogy hű marad hozzám !'


Mit is szenved el Jób:


- ökrök, szamarak ... a Sabeusok rajtok ütének és elhajták azokat, a szolgákat pedig fegyverrel ölék meg.

- Istennek tüze esék le az égből, és megégeté a juhokat és a szolgákat, és megemészté őket.

- A Káldeusok három csapatot alkotának és ráütének a tevékre, és elhajták azokat; a szolgákat pedig fegyverrel ölék meg

- nagy szél támada a puszta felől, megrendíté a ház négy szegeletét, és rászakada az a gyermekekre és meghalának.


Elveszti vagyonát, sok szolgáját megölik (ártatlanok a nagyúri játszmában), GYERMEKEI meghalnak!



Mindezt azért hogy Isten dicsekedjen a Sátánnak!!!


- És kiméne a Sátán az Úr elől, és megveré Jóbot undok fekélylyel talpától fogva a feje tetejéig.



Mindezt azért hogy Isten dicsekedjen a Sátánnak!!!


"

13 És ülének vele hét napon és hét éjszakán a földön, és nem szóla egyetlen egy szót egyik sem, mert látják vala, hogy igen nagy az ő fájdalma.

"


Mindezt azért, hogy Isten dicsekedjen a Sátánnak!!!


"

25 Mert amitől remegve remegtem, az jöve reám, és amitől rettegtem, az esék rajtam.

26 Nincs békességem, sem nyugtom, sem pihenésem, mert nyomorúság támadt reám.

"


Mindezt azért, hogy Isten dicsekedjen a Sátánnak!!!


"

1 Lelkemből útálom az életemet, megeresztem felőle panaszomat; szólok az én lelkem keserűségében.

2 Azt mondom az Istennek: Ne kárhoztass engem; add tudtomra, miért perlesz velem?!

"



Mit is mondana erre a jóságos, könyörületes, szerető Isten:


'Csak, mert a Sátánnal van egy fogadásom, és nyerni szeretnék! Tűrj!!'


"

22 Azután szólíts és én felelek, avagy én szólok hozzád és te válaszolj.

23 Mennyi bűnöm és vétkem van nékem? Gonoszságomat és vétkemet add tudtomra!

"


'Semmi bűnöd, kutyám, nem azért szenvedsz, mert rossz voltál, hanem azért mert hűséges! A gazdi nyerni akar!"


-----


Tudod, számomra ez a történet elég ahhoz, hogy mindörökre elássa azt, aki ilyet cselekszik azzal, aki bízik benne, aki a végletekig hű hozzá!!!


(

Javaslom, ne próbálkozz azzal érvelni, hogy mit kapott jutalmul utána, mert BÁRMIT is kaphat az ember gyógyírként, pénzt, gazdagságot, új gyermekeket, a fájdalom amit a gyermekei elvesztése jelentett, SEMMIVEL nem kompenzálható!!!)

2019. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
89%

"mit kapott jutalmul utána"

Ez a legszebb, hogy IGAZÁBÓL semmit!

Újból felépíthette az életét Ő MAGA. Szerezhetett megint vagyont magának, kitartó, fél életen át tartó munkával, és lehettek új gyerekei.

Egyetlen változás volt: a sátánt nem látta többé.

Na, ez aztán a fejedelmi jutalom egy alapokig tönkretett életért!

2019. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
84%
Attól hogy nem hiszek mesekönyvekbe nem lettem sorozatgyilkos, de lehet hogy aki a mesekönyvet olvassa az pár embert kinyír, van pár ilyen szekta főleg usa-ba
2019. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 Karena26 ***** válasza:
0%

Jób azzal, hogy megfelelt a kihívásnak és nem tagadta meg Istent, mikor mindene odaveszett, többet nyert, mint az életében elvesztett vagyon kárpótlását, az egészségét, házasságának a helyreállását, s új gyerekeket: az örök életet Istennel (!!!), az egész családjával együtt!!!

Ő tudta ezt, és azt is, hogy a meghalt gyermekei a mennyben fogják várni az Úrnál, mikor leteszi földi sátorát, ezért örömmel feküdt neki az asszonnyal, öreg korukban (!), az újabb 10 babaprojektnek (!), ahelyett, hogy élete végéig siratta volna az első tizet. ;)

Egy megkeseredett, összetört szívű, halott gyermekeit gyászoló nagypapa nem az asszonnyal hancúrozik, hanem hamarosan elmegy a szerettei után!!!

2019. febr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 Darkmoon80 ***** válasza:
74%

Nem veszed észre, hogy csak magadat is lealacsonyítod a válaszoddal arra morális szintre, amit a Biblia ezen története alapján Isten képvisel?


Ilyet leírni: "Jób azzal, hogy megfelelt a kihívásnak és nem tagadta meg Istent, mikor mindene odaveszett, többet nyert..."


KIT ÉRDEKEL, HOGY MIT NYERT azzal, hogy meghalnak a gyermekei??? Szerinted bármilyen jutalom feledteti, meg nem történtté teszi a szülő fájdalmát?

Undorító! Te tényleg ennyire morálisan nulla vagy, hogy ilyen esetben mersz nyereségről beszélni???

Fel sem fogod, hogy ráadásul mindez Istennek a teljesen felesleges szeszélyéje miatt éri Jóbot?

Tényleg annyira kell Istennek bizonygatni a Sátán előtt a nagyszerűségét? Leginkább olyan, mint egy ovis kisgyerek, aki dicsekszik a játékával!


" az örök életet Istennel (!!!), az egész családjával együtt!!!"

Ezt nyerte?? Valóban ehhez el kellet viselnie mindezt a szenvedést???


Miért, ha csak leéli az életét UGYANOLYAN módon, ahogy addig is élt

("Vala Úz földén egy ember, akinek Jób vala a neve. Ez az ember feddhetetlen, igaz, istenfélő vala és bűn-gyűlölő.")

akkor a pokolba került volna?

Érdekes értékítélete van eszerint Istennek. A feddhetetlenség, jóság kevés neki! A SZENVEDÉS, az bezzeg már tetszik. Tudod, minek nevezik azt, akit mások szenvedése megelégedéssel tölt el? Szadistának!!


Hát, gratulálok a nagyszerű istenedhez!!!

2019. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 Darkmoon80 ***** válasza:
Sorry. *szeszélye*
2019. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Á, a hívők agya ilyenkor átvált felolvasó üzemmódba, és bemondja a Bibliát.

Gondolkodni egyébként sem szoktak sokat, itt meg aztán egy fél önálló gondolatuk sincs.

2019. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!