Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem követ semmilyen...

Aki nem követ semmilyen vallást sem: ti milyen elvek mentén éltek?

Figyelt kérdés

A vidéki USA-ban például félnek az ateistáktól, mert, hogy

"Mi akadályozza meg őket abban, hogy akár embert is öljenek, ha nem félnek semmilyen felsőbb hatalmat?"

Mivel védekeznétek, ha ezzel vádolnának titeket?



2019. febr. 4. 00:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
79%

"Bocs a profánságért, de azért a seggbekukit támogatjátok, és hülyézitek a keresztényeket, akik ellenzik, mondván, h természetellenes."


Nem támogatom, csak elismerem, hogy mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, ha azzal mások érdekeit nem sérti.

Nem is igazán természetellenes, hiszen a természetben is van ilyen példa az állatok között, bár nekem ugyan ellenszenves, de ez nem ok arra, hogy megégessék őket, meg aztán a keresztények között is, még főpapok esetében is volt példa a történelemben pederasztáról.


" Idővel az animal sexet és a pedifíliát is támogatni fogjátok"


Na itt jobban teszed, ha hallgatsz, mert a katolikus papok pedofil hajlamait ismeri a világ, amely nemi eltévelyedés pont a cölibátusból származik, meg abból, hogy a gondjaikra bízott zsenge husinak nem tudnak ellenállni.

Sajnos pont ez vezeti őket arra, hogy ártatlan gyermekeket megrontsanak, fiúkat és lányokat is, az meg tényleg egyenesen pofátlanság, hogy az ateistákat birkákkal, vagy egyéb állatokkal akarod kapcsolatba hozni, elmehetsz te a francba, kikérem magamnak ezt az ocsmányságot.

2019. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
91%

"Bocs a profánságért, de azért a seggbekukit támogatjátok,"


Nem támogatjuk, csak nem kapunk agyvérzést a puszta említésére.


"és hülyézitek a keresztényeket, akik ellenzik, mondván, h természetellenes."


Mert nem természetellenes????


"Idővel az animal sexet és a pedifíliát is támogatni fogjátok"


Csúszós lejtő érvelés. Aki nem ítéli el a homoszexualitást, az már egyből mindenféle elhajlást támogat? Ez így ebben a formában nem igaz.



"A függetlenségi háború és a polgárháború (észak-dél) a Holdon volt, ha jól tudom"


Jó régen. A mai fiatalok biztos egytől egyik emlékeznek rá.

2019. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
83%

"Bocs a profánságért, de azért a seggbekukit támogatjátok, és hülyézitek a keresztényeket, akik ellenzik, mondván, h természetellenes. Idővel az animal sexet és a pedifíliát is támogatni fogjátok"


Neked tökmindegy miről van szó, ha valahol lehet egy kicsit okádni az ateistákra, mindjárt megjelensz és tiszteletedet teszed, igaz? Az se baj, ha köze sincs a témához annak, amiről írsz.

Nem, az ateisták nem támogatják a "s...kukit". Az, hogy mi nem akarjuk megbélyegezni és kirekeszteni a homoszexuálisokat, mint pl. te, az nem azt jelenti, hogy támogatjuk a homoszexualitást. De neked, a kétbites agyaddal ezt hiába is magyarázza az ember.


"A függetlenségi háború és a polgárháború (észak-dél) a Holdon volt, ha jól tudom"

A mai átlagamerikaiak közül szerintem nem sokan éltek a függetlenségi háború alatt. Bocs, ha ezzel újat mondtam.


"Jééé, mégsem akarok ölni, hazudni, stb..."

Akkor kényszerből teszed? Mármint a folyamatos hazudozást, amit gyakorta bemutatsz itt a gyakorin. Ma már elég jó pszichoterápiák vannak az ilyen jellegű kényszerbetegségek kezelésére.

2019. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
90%
Ateista vagyok, viszont hiszek. Hogy miben? A jogegyenlőségben, a szólásszabadságban, a humanizmusban, a szeretetben, a kegyelemben, a toleranciában és az empátiában is. :) Hm. Milyen furcsa. Az általad felvázoltak alapján nekem egy pszichopata sorozatgyilkosnak kellene lennem. Az amerikai vidéket inkább hagyjuk, ott a lemaradás a felvilágosodáshoz képes nagyobb, mint nálunk a keleti országrészben.
2019. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 KZitus ***** válasza:
21%

Szia

Minden embernek lelkiismeretet ajándékozott Isten. Ádámnál és Évánál ez rögtön megmutatkozott, amikor megszegték Isten törvényét, és elrejtőztek.

A Róma 2:14, 15-ben ezt olvassuk: „Mert amikor a nemzetekből valók, akiknek nincsen törvényük, természet szerint a törvény dolgait cselekszik, akkor ezek, bár nincs törvényük, önmaguk a törvény maguknak. Ők maguk mutatják meg, hogy a törvény lényege be van írva szívükbe, miközben a lelkiismeretük velük együtt tanúskodik, és saját gondolataik egymás között vádolják vagy éppen mentegetik őket.” Láthatjuk hát, hogy a lelkiismeret még azokból sem veszett ki, akik nem keresztények. Ez azért van így, mert mindenki Ádámtól és Évától származik, vagyis azoktól, akikbe bele lett plántálva a lelkiismeret. A nemzetek számos törvénye összhangban van a keresztény lelkiismerettel, jóllehet ezekre a nemzetekre és törvényhozókra talán egyáltalán nincs hatással a kereszténység. Úgy hoztak törvényeket, hogy követték a lelkiismeretük hangját.

2019. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
85%

Időpont ma 20:38

A magad nevében beszélj. Engem nem teremtett semmilyen isten.

2019. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
69%

A lelkiismeretemet [követem], amelyet egy konstans erő àltal mentesítek minden általam nemkívánatosnak ítélt befolyástól.


A jót és a gonoszt is transzcendens létezőként azonosítom és el tudom dönteni hogy milyen sz3llemiséget akarok megvalósítani, nem kell ehhez egy felsőbb hatalmat félni.

2019. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 Mansour ***** válasza:
39%

"A jogegyenlőségben, a szólásszabadságban, a humanizmusban, a szeretetben, a kegyelemben, a toleranciában és az empátiában is."

Szeretet, kegyelem, tolerancia és empátia: egyes emberekben van, másokban kevésbé, és van egy pár, akikben egyáltalán nincs. Szóval ez adottság, nem hit kérdése, legfeljebb remélheted, hogy az utóbbi csoportba tartozókkal nem hoz össze a sors.

Jogegyenlőség és szólásszabadság annyiban létezik, amennyiben az emberek megteremtik maguknak azt. Így ezekben szintén nem lehet hinni, legfeljebb küzdeni lehet érte. Hinni esetleg abban lehet, hogy egyszer majd ezek teljes mértékben érvényesülni fognak, bár ezt is inkább reménynek nevezném, mint hitnek (mégpedig meglehetősen alaptalan reménynek).

A humanizmus egy elvont eszme, amiben valóban lehet hinni, de hogy ez a hit mennyire áll szilárd alapokon, az kérdéses. Számomra semmivel sem szilárdabb az alapja, mint az istenhitnek.

2019. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 Darkmoon80 ***** válasza:
72%

Én ateista agnosztikusként egyszerűen azt az elvet vallom, hogy próbálok úgy cselekedni másokkal, ahogy szeretném, hogy mások cselekedjenek velem.


Szerintem ha nem ártok valamivel másoknak, akkor az a cselekedet nem elítélendő (pl. szexualitás, annak akár bármely formája). Ha valami mindkét félnek jó, akkor minek tiltani, undorogni, elítélni, hagyd rájuk! Ha neked nem tetszik, ne csináld! Az hogy beleszólsz mások magánéletébe, már kimeríti számomra azt, hogy olyat teszel, amit nem szeretnéd, hogy mások tegyenek veled. Vagy te talán jó néven vennéd, ha beleszólnának, mit higgy, miképpen élj?

2019. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
21%

A Biblia próféciája teljesül!

Timótheushoz írt II. levél 3. rész


1.

Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.

2.

Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,

3.

Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.

4.

Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.

5.

Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

2019. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!