Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hallott senki a...

Miért nem hallott senki a mindenhová küldött muszlim prófétákról?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés alatt próbálta egy muszlim ezzel jobbnak beállítani az iszlámot a kereszténységnél, de belegondolva elég üres dumának tűnik. Hiszen hogyhogy semmi nyoma nincs hogy ilyen próféták valaha is léteztek volna?
2019. febr. 20. 14:23
 81/117 A kérdező kommentje:
Tehát továbbra is marad az hogy iszlám legfeljebb akkor és ott létezhetett, ahol semmi bizonyíték nem lehetett a létezésére. Minden más ember le volt tojva Mohamed előtt. Szuper magyarázat :D
2019. febr. 25. 15:36
 82/117 anonim ***** válasza:
0%
Tehát továbbra is úgy állítasz valamit hogy közben semmiféle bizonyítékod nincs. Az hogy te ezt szeretnéd senkit nem érdekel. Értelmes ember nem nyilatkozik egy olyan időszakról ami esetében sincs semmiféle írásos bizonyíték.
2019. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 A kérdező kommentje:
Olvasd már el újra, amit írtam!
2019. febr. 25. 15:55
 84/117 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyítottam hogy alaptanításokban egyezik az iszlám 6 világvallással, erre azt írod az iszlám legfeljebb akkor és ott létezhetett, ahol semmi bizonyíték nem lehetett a létezésére :) Szerintem ez a kérdés meghaladja az intelligenciádat vagy csak nem akarod elfogadni az igazságot.
2019. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 A kérdező kommentje:

Néhány hasonlóságtól nem lesz egy teljesen más vallás iszlám, zsenikém. Valahogy egy hinduból sem lett hithű muszlim csak mert van nehány hasonlóság a két vallásban.

Tehát nyilván egy elég pancser isten aki szeretné az iszlám üzenetét eljuttatni az emberekhez, de csak annyit tud elérni hogy más vallásokat találnak ki helyette az emberek...

2019. febr. 25. 16:20
 86/117 anonim ***** válasza:
0%
A távol-keleti vallások maguk is elismerik hogy a tanítás sokat változott az évezredek alatt, az eredeti iratok pedig nem maradtak fent. Az ember hajlamos a valláshamisításra, ezt gondolom még te is megértetted. Mindenki saját felelőssége, döntése, hogy elhiszi a meghamisított vallást vagy tovább kutat. Te elolvastad a Koránt? Nyilván nem, pedig van rá lehetőséged. Akkor miről is beszélsz?
2019. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 A kérdező kommentje:
Tehát Allah nem is tudott olyan üzenetet megfogalmazni amit az emberek meg akarnának őrizni változatlanul? Ehhez is gratula neki...
2019. febr. 25. 16:35
 88/117 anonim ***** válasza:
0%
Az iszlám vallás 1400 éve változatlan. Ugyanaz a Korán ma mint 1400 éve. Azt pedig nem tudhatod hogy a többi vallás mikor változott meg lényegesen. Szóval ez az állításod sem állja meg a helyét.
2019. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 A kérdező kommentje:

Amióta létezik írás, azóta garantáltan nem maradt fent egyetlen egy helyen sem semmilyen állítólagos ősi iszlám tanítás.

Szóval ahogy mondtam, elég pancser dolog egy istentől hogy nem tud olyan üzenetet közvetíteni amit az emberek meg akarjanak őrizni.

2019. febr. 25. 16:50
 90/117 anonim ***** válasza:
100%

"Bizonyítottam hogy alaptanításokban egyezik az iszlám 6 világvallással"

Melyik volt előbb, az iszlám, vagy a többi 5 világvallás? Nyilván fog bizonyos szinten fog egyezni az iszlám azon vallásokkal, amelyekről Mohamed lemásolta. Mivel A fő forrásanyaga a kereszténység és zsidó hit volt, ezekkel mutatja a legnagyobb hasonlóságot.

2019. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!