Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hallott senki a...

Miért nem hallott senki a mindenhová küldött muszlim prófétákról?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés alatt próbálta egy muszlim ezzel jobbnak beállítani az iszlámot a kereszténységnél, de belegondolva elég üres dumának tűnik. Hiszen hogyhogy semmi nyoma nincs hogy ilyen próféták valaha is léteztek volna?
2019. febr. 20. 14:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:

#50

Nézd engem egyáltalán nem érdekelnek az egyéni vélemények, azt pedig pláne nem, hogy ki mit tart igazságosnak. Feltettem egy igen egyszerű kérdést, egy másik hozzászóló válaszára ezzel kapcsolatban azt írtad, hogy van néhány ilyen név. Ezekre lennék kíváncsi mellébeszélés nélkül.

2019. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
0%

# 48


"Akkor esetleg el is árulod, hogy név kik ezek a Koránban szereplő, de Bibliában nem létező próféták név szerint, akiket Isten más népekhez küldött, mint például indiánok, kínaiak, ausztrál őslakosok, stb...? Hátha egy fokkal hihetőbb lesz a történet számunkra is."


Először is nem úgy szerepel a Koránban hogy xy a kínaiakhoz lett elküldve. Én 3 nevet találtam ami a Koránben próféta lehet de nem szerepel a Bibliában: Zuilkarneyn, Lokman, Uzeyr

Igy már hihetőbb?



"Nos az a szép az egészben, hogy ebben nem hinni kéne, hanem a történelemtudomány segítségével meg is lehetne bizonyosodni róla."


Akkor talán olvasd el az általam mutatott összehasonlításokat. Továbbá felhívom a te figyelmedet is a következőkre ha már tudományról beszélsz. Tudomány mai állása szerint az ember 200 ezer éve jelent meg. Legrégebbi írásos emlékek viszont csak 5-6 ezer évesek és általában véve a Jézus előtti időkből kevés az írásos emlék, vallási irat pedig még kevesebb. Még a Biblia sem maradt meg eredetiben pedig csak 2 ezer éve keletkezett. Tehát az a helyzet hogy az emberiség létezésének 95%-a vallási szempontból teljesen ismeretlen számunkra tárgyi bizonyíték szempontjából. Szóval nem jelentheted ki hogy nem voltak muszlim próféták és az iszlámhoz hasonló vallás ha semmiféle vallásra vonatkozó tárgyi bizonyíték, irat nem maradt fent. A nagyobb ismert vallásokkal összehasonlítottam az iszlámot és a főbb tanításokban egyértelmű egyezések vannak mindegyik esetében. Annak ellenére hogy ezeknél vallásoknál az idők folyamán változott a tanítás amit a távol-keleti vallásoknál maguk a hívők is elismernek, illetve a zsidó és keresztény vallásoknál is egyértelmű.

2019. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
0%

"Nézd engem egyáltalán nem érdekelnek az egyéni vélemények, azt pedig pláne nem, hogy ki mit tart igazságosnak. Feltettem egy igen egyszerű kérdést, egy másik hozzászóló válaszára ezzel kapcsolatban azt írtad, hogy van néhány ilyen név. Ezekre lennék kíváncsi mellébeszélés nélkül."


Tudom hogy a kínos kérdéseket nem szeretik a keresztények :) Megértem ha nem akarsz válaszolni, megszoktam már ezt keresztényektől.

2019. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
100%

"Először is nem úgy szerepel a Koránban hogy xy a kínaiakhoz lett elküldve. Én 3 nevet találtam ami a Koránben próféta lehet de nem szerepel a Bibliában: Zuilkarneyn, Lokman, Uzeyr

Igy már hihetőbb?"


Nem teljesen.

Dhul-Qarnayn (vagy ahogy te nevezed Zuilkarneyn) nem más, mint Nagy Sándor, a legtöbb muszlim kommentátor szerint. Őt azért nem nevezném prófétának. Illetve ahogy megnéztem a vele kapcsolatos verseket a Koránban, ott nem tűnik prófétának.


Lokmán (vagy ahogy te írod Lokman) egy bibliai alak arab neve, a Szentírásban Bileámnak nevezik.


Uzeyrról szintén a zsidók kapcsán beszél a Korán, ő magyarul nem más, mint a bibliai Ezdrás.


Tényleg nem tudsz a 124 ezerből egyetlen egy prófétát mondani, aki nem bibliai alak? Ne haragudj, de ez a mese így nem túl hihető. Ki ment az irokézekhez, ki ment a mongolokhoz, ki ment az eszkimókhoz, ki ment Kongó ősi törzseihez, ki ment az Ural menti ősi ugor törzsekhez...?

2019. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy a kínos kérdéseket nem szeretik a keresztények :) Megértem ha nem akarsz válaszolni, megszoktam már ezt keresztényektől."

Nézd meg a kérdés címét, próbálj arra fókuszálni a végtelen mennyiségű mellébeszélés helyett. Ha felteszel egy ilyen kérdést is a több provokatív, ócska hittérítő kérdésed mellett, akkor válaszolok majd rá ott.

2019. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
0%

"Dhul-Qarnayn (vagy ahogy te nevezed Zuilkarneyn) nem más, mint Nagy Sándor, a legtöbb muszlim kommentátor szerint. Őt azért nem nevezném prófétának. Illetve ahogy megnéztem a vele kapcsolatos verseket a Koránban, ott nem tűnik prófétának."


Nagy Sándor? :) És ez hogy jött ki? Ez legfeljebb egy elmélet. A Korán biztosan nem ír ilyet, hanem azt ő állította meg góg és magógot. Bibliai megfelelője pedig nincs.



"Lokmán (vagy ahogy te írod Lokman) egy bibliai alak arab neve, a Szentírásban Bileámnak nevezik."


Honnan veszed hogy ez így van? Mi a közös pont ami alapján be lehet azonosítani?



"Uzeyrról szintén a zsidók kapcsán beszél a Korán, ő magyarul nem más, mint a bibliai Ezdrás."



Szintén honnan veszed hogy ez így van? Mi a közös pont ami alapján be lehet azonosítani?


Többi prófétánál egyértelműen be lehet azonosítani de náluk sehol nem írja egy oldal sem.

2019. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
0%

"Nézd meg a kérdés címét, próbálj arra fókuszálni a végtelen mennyiségű mellébeszélés helyett. Ha felteszel egy ilyen kérdést is a több provokatív, ócska hittérítő kérdésed mellett, akkor válaszolok majd rá ott."


Teljes mértékben a kérdéshez tartozik. Válsazolsz vagy úgy veszem kinos a kérdés számodra és menekülsz a válaszadáselő.

Egyébként átnézve a Bibliai próféták listáját sokkal kevesebb mint ami a Koránban szerepel. Mégis vannak nevek a Bibliában akikkel Isten közvetlenül kommunikált és nem zsidók. Ez hogy lehet. Például Ábrahám ahogy látom a Biblia szerint nem zsidó és Noé sem. Szóval úgy látom a Biblia mégiscsak a Koránt igazolja.

2019. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:

"Többi prófétánál egyértelműen be lehet azonosítani de náluk sehol nem írja egy oldal sem."

Próbálj meg neten rákeresni, hátha találsz néhány ilyen oldalt, nekem sikerült. Egyébként muszlim forrásokra hivatkoztak, így nem értem, hogy mi a problémád. Nem csúnya keresztények találták így ki, hogy aláássák briliáns érvelésedet.

2019. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:

"Szóval úgy látom a Biblia mégiscsak a Koránt igazolja."

Ez aztán a szilárd logika, úgy igazolja a Szentírás a Koránt, hogy Mohamed történetének kitalálásához olyan bibliai neveket is lopott, akik nem zsidók.

Egyébként Ábrahámtól származik elvileg az egész zsidó nép, szóval nála "zsidóbb" ember nem lehetett a világon.

2019. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
0%

"Próbálj meg neten rákeresni, hátha találsz néhány ilyen oldalt, nekem sikerült. Egyébként muszlim forrásokra hivatkoztak, így nem értem, hogy mi a problémád. Nem csúnya keresztények találták így ki, hogy aláássák briliáns érvelésedet."


Én pedig rákerestem és szintén muszlim oldal írja hogy a feni három személynek nincs Bibliai megfelelője. Hogy Nagy Sándor lenne kétlem :)



"Ez aztán a szilárd logika, úgy igazolja a Szentírás a Koránt, hogy Mohamed történetének kitalálásához olyan bibliai neveket is lopott, akik nem zsidók."


Látom nem érted. Biblia szerint akkor Isten nem zsidókkal is közvetlenül kommunikált, mintha próféták lennének. Ez igazolja a Korán állítását miszerint minden néphez érkeztek próféták, nem csak zsidókhoz.



"Egyébként Ábrahámtól származik elvileg az egész zsidó nép, szóval nála "zsidóbb" ember nem lehetett a világon."


Hát ezt benézted mert az arabok is Ábrahámtól származnak igy Ábrahám nem lehet zsidó.



Válaszolsz a kérdésemre vagy vehetem úgy hogy kínos számodra és menekülsz a válaszadás elő?

2019. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!