Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért csak hisznek?

A hívők miért csak hisznek?

Figyelt kérdés
Miért nem mondják ki hogy tudják?

2019. febr. 25. 08:54
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
15%

7-8 hogy kicsapta a biztosítékot nálatok mesterem, Meister Eckhart! talán ha olvasnátok tőle egy kicsit, helyreállna a lelki békétek:)) Addig is megnyugtatásotokra közlöm: Ti -külön-külön persze nagyobbak vagytok nála, és okosabbak !

muhahaha

2019. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Emberi agyukkal nem akarnak mindentudónak, mindenhatónak tűnni

Nem önteltek, nem önhittek, nem egósak akár esetleg.

Szal lehet, hogy azért még fenntartják annak a lehetőségét, hogy talán azért mégsem úgy van.

És talán tiszteletben tartják , hogy másoknak lehet más a véleménye; és akkor tiszteletből használják ezt, mert hisznek abban is, hogy tisztelejenek másokat:D Vagy nemtom:)

Meg még ők nem tudják leellenőrizni a tartalmát, azt leeht, hogy pl úgy gondolják, úgy hiszik:) hogy csak Isten tudja:)

2019. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Pl. azért, mert tudni ezt NEM LEHET?

Tehát aki azt mondja, hogy tudja is, az valakit becsap.

2019. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha tudható, bizonyítható lenne a dolog, nem kéne hozzá hit.
2019. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Aki hisz, az elfogultan ragaszkodik egy nem bizonyítható elképzeléshez. Aki pedig tudni véli, hogy az a nem bizonyítható dolog létezik az doxazmás és pszichológiai kezelésre szorul. Az orvostudomány mér réges-rég foglalkozik a fanatikus, tévképzetes emberekkel.


A válaszírók között is sok a doxazama jeleit mutató egyén.


Sajnos ők nem fogják elhinni hogy doxazmások, mert ez is hozzátartozik a betegséghez. Elutasítják a másik nézőpontját, bármennyire is az a logikusabb.


Talán majd pár 100 év múlva már lesz gyógymód a vallásos meggyőződésekből fakadó betegségek könnyű gyógyítására. Jelenleg a pszichológia és a piszihátra foglalkozik a problémával.

2019. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
12%
Jó legyen, "doxazmás" vagyok. De ennyi erővel te is, hiszen nem tudhatod, hogy nincs Isten.
2019. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Tislerics Máté ***** válasza:
62%

#16! Nem érted! a doxazmás eleve elutasítja azt a lehetőséget, hogy téved. Én természetesen nem vagyok az, mert MINDIG fenntartom a lehetőségét annak, hogy tévedek. Amúgy nem mondtam, hogy ateista vagyok. A hit gyerekes dolog, én kinőttem már belőle. De az ateisták is hívők! Ők abban hisznek, hogy nincs Isten. Lényegében mindketten elköteleződnek indokolatlanul egy elképzelés mellett. akár csak a gyerekek...


Meggyőződni csak a fizikai valóságban egészséges...

2019. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%

"De az ateisták is hívők! Ők abban hisznek, hogy nincs Isten"

Azért ezt javítanám. Nem hinni valamiben illetve hinni a valami nemlétében két külön dolog.

2019. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
60%

"Ők abban hisznek, hogy nincs Isten."

Aki ezt mondja, az fanatikus, vagy tévképzetes.

Az ateisták kis töredéke hiszi csak azt, hogy TUTI nem létezik egyetlen isten (kis betűvel) sem.

2019. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 Tislerics Máté ***** válasza:
55%

Az ateista szűk értelmezése lehet az, hogy elutasít minden Vallásos elképzelést. De tágabb értelemben tekinthetők azoknak (is) akik egyszerűen nem foglalnak állást, mert nem áll módjukban meggyőződni az igazságról. Őket én nem tudom ateistának tekinteni, mert egyszerűen csak logikusan gondolkodnak...


De akár nevezhetjük a logikusan gondolkodó embert is ateistának. Csak állapodjunk meg egy közös definícióban.

2019. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!