Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért teszi ezt...

Keresztények! Miért teszi ezt Isten?

Figyelt kérdés

Régebben elég vallásos voltam, és nagyon próbálok mostanában is ragaszkodni ehhez az elvhez. De sajnos ahogy novok fel, egyre több hír jut el hozzám, és mar-mar megkerdojelezem Isten létezését (bár ezt magamnak is nehezen ismerem be). Nagyon szeretnék hinni, de annyi borzasztó dolog történik a világon: éhezés, háború, kínzás, erőszak... Miért történik mindez? Azt már nehezen fogadom el válaszként, hogy mert meg akar minket leckeztetni. Miért öl meg egy csecsemőt? Miért kell meghalnia ennyi embernek rossz életminőség miatt, ha létezik?

Én szeretném a legjobban, ha tudnátok erre valami magyarázatot adni, mert nagyon nehezen viselem a tudatot, hogy nincs. Hogy nincs Mennyország, és ha meghalok, én is a semmibe fogok kerülni. Ennyi volt. És a halott szeretteim sem léteznek többé. Hogy minden logikusan történik, hiába imádkozom, csak magamra vagyok utalva. Bármi történik a világgal, nem fog senki segíteni.

Szóval, ha van időtök, és van jó magyarázatotok, kérlek gyozzetek meg minderről!

Köszönöm!



2019. febr. 26. 18:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Akkor te nem ismered pl. a szcientológiát.
2019. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

A szabad akarat egy kényes téma, ennek a kérdésnek is ez a kulcsa ugyebár. A Biblia szerint a bűn többek között a szabad akarat következménye. Létezik-e egyáltalán szabad akarat? Ha nem létezik, akkor miért kritizálhatja a teremtmény a teremtőjét? A teremtő ezt miért programozta bele? Csak azért, hogy meglegyen a szabadság illúziója? Ha pedig létezik szabad akarat, akkor valamilyen mértékben kell hogy legyen az embernek felelőssége is a tetteiért.

Szerintem amíg az ember nem képes öntudatra ébredő mesterséges intelligenciát létrehozni, addig nem ítélheti meg Istent, mert nem tudjuk pontosan mi választ el egy robotot egy szuverén gondolkodó előlénytől. Nem tudjuk mik a feltételei, és lehet-e küldetés vagy cél nélkül elégedett egy teremtmény. Ha adunk neki célt, az sérti-e a szuverenitását. Milyen életcél az, ami már megfosztja a felelősségtudattól. Mi az ami még nem? Vannak alaptörvények, axiómák, amikbe kár belekötni, hogy Isten miért így alkotta őket. Ilyen például az, hogy aminek nincs ára, annak nincs becsülete sem. Ha valami ritka, annak nagy ára van.

2019. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Ezek a gonosz isten hazug axiómái. És akkor ítélem meg az istent, amikor csak akarom.
2019. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!