Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért teszi ezt...

Keresztények! Miért teszi ezt Isten?

Figyelt kérdés

Régebben elég vallásos voltam, és nagyon próbálok mostanában is ragaszkodni ehhez az elvhez. De sajnos ahogy novok fel, egyre több hír jut el hozzám, és mar-mar megkerdojelezem Isten létezését (bár ezt magamnak is nehezen ismerem be). Nagyon szeretnék hinni, de annyi borzasztó dolog történik a világon: éhezés, háború, kínzás, erőszak... Miért történik mindez? Azt már nehezen fogadom el válaszként, hogy mert meg akar minket leckeztetni. Miért öl meg egy csecsemőt? Miért kell meghalnia ennyi embernek rossz életminőség miatt, ha létezik?

Én szeretném a legjobban, ha tudnátok erre valami magyarázatot adni, mert nagyon nehezen viselem a tudatot, hogy nincs. Hogy nincs Mennyország, és ha meghalok, én is a semmibe fogok kerülni. Ennyi volt. És a halott szeretteim sem léteznek többé. Hogy minden logikusan történik, hiába imádkozom, csak magamra vagyok utalva. Bármi történik a világgal, nem fog senki segíteni.

Szóval, ha van időtök, és van jó magyarázatotok, kérlek gyozzetek meg minderről!

Köszönöm!



2019. febr. 26. 18:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
10%

Isten nem teremt bűnt. Gőg, düh, meg az összes kártékony negatív emberi tulajdonság az ami miatt itt tart az emberiség. Ezek választanak el minket Istentől, nem táplálja beléd, hanem te taplalod önmagadban a Isten helyett.

Csak rajtad áll hogy a jót vagy a rosszat táplálod a lelkedben, de ha a rosszat választod akkor vállald fel, és ne kend Istenre. Főleg úgy hogy láthatóan nem hiszel benne, csak provokálsz.

2019. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
27%

"Csak rajtad áll hogy a jót vagy a rosszat táplálod a lelkedben, de ha a rosszat választod akkor vállald fel, és ne kend Istenre."

A példádra vetítve én felelősségem, hogy táplálom-e a rosszat a lelkemben. Viszont hogy direkt rosszat teremtett a lelkembe, az kizárólag Isten felelőssége.

2019. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

Hát, kérdező... elég gyermetegnek tűnsz, már ne haragudj.

Az itteni hívők meg félrevezetnek.

Isten azért nem létezik, mert lehetetlen a létezése.

Ezt már jó párszor leírtuk itt.

Talán nézzél más vallásokat: azok az istenek ESETLEG létezhetnek.

Csak az a kérdés, hogy melyik a sok 100000-ből.


Ja, az ima sokszor nincs hiába. Segíthet rajtad akkor is, ha nincs kihez imádkozni.

2019. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%

Mégegyszer mondom, a bűnt nem Isten teremti, nem teremt Isten semmi Isten ellenes dolgot.

Amúgy kérdező Az itteni ateisták meg félrevezetnek.

Isten azért létezik, mert lehetetlen a világ létezése nélküle.

Ezt már jó párszor leírtuk itt.

2019. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
69%

"Mégegyszer mondom, a bűnt nem Isten teremti, nem teremt Isten semmi Isten ellenes dolgot"

Ez esetben hány teremtő van még rajta kívül?

2019. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
Ha vallásos voltál, hallottad már erre a bibliai választ.: Az öröklött bűnök és saját bűnök az okai minden rossznak. De az átok megtörhető. Ha ezt nem hiszed el, akkor ne hidd el!
2019. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

Emberek!


Isten nem ad rosszat senkinek sem. Isten törvénye a jóság a szeretet és a fejlődés. Ha valami gaz van az életedbe az azért van, mert vagy bűnt követtel el,vagy Isten formálni akarja a jellemedet,esetleg megnézi,hogy kitartasz e mellette. Az én életembe is történtek olyan dolgok,hogy szazszor megtagadhattam és elhagyhattam volna Istent,de nem tettem meg. És a mai napon már hálás vagyok azokért a szar helyzeteket,amiket akkor kaptam,mert beláttam,hogy nagy szükség volt rá,hogy fejlődjön a kellenek,és a szellemi világom Isten fele. És,amióta elmúltak ezek a próbák,felismertem magamba a dolgokat,hogy mi miért történt ,és változtattam rajta. Isten áldása azóta töretlenül jön az életünkre. És tudom,hogy azért mert a kedvében járok. Hisz ne felejtsétek el,hogy a Peldabeszedek azt mondja,hogy akit szeret az Úr,azt megdorgalja. Csak gondolj arra,hogy te hogy nevelned a saját gyerekedet... mivel,mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Isten mindenkit meg szeretne menteni, de azért meg is szűri,hogy kit enged be az Ő országába. A természeti katasztrofakrol és a hasonló dolgokról meg annyit mondhatok, hogy megsokasodott a bűn a világba. Ezért történnek ezek a dolgok. Isten nagyon jól tudja,hogy mit csinál. A természeti katasztrófákat,a háborúkat nem Ő csinálja,hanem a Sátán! Isten nem igazságtalan. De a föld jelenleg a Sátán uralma alatt van,hisz miért mondja az Ige,hogy Jézus a halálával legyőzte ennek a világnak a fejedelmet? Az ember választotta és tette ilyenné amilyen most. Nem Isten a hibás ezekért a dolgokért. Ő lenne a legboldogabb,hogyha nem lennének ilyen dolgok. Ő fogja elpusztítani a földet,de annak meg nincs itt az ideje! Isten mindenkinek jó életet rendelt el, ez már csak rajtad múlik,hogy átveszed-e vagy sem.

2019. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
9%

"vagy Isten formálni akarja a jellemedet,esetleg megnézi,hogy kitartasz e mellette"

Csak az a gond, hogy ez nem igaz.

Istennek nem kell elkövetnie valami rosszat, hogy aztán jóra fordítsa, hanem egyből képes a JÓT lekövetni.

Ugyanígy a próba is szükségtelen, mivel ismeri az eredményét.

Amit írtál, azt csak egy szadista, vagy egy véges isten (pl. Zeusz) csinálhatja így.

A többi is butaság, amit írtál.

2019. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj,ha az ember nem lenne ilyen nagykepu, meg önző akkor rájönne,hogy igenis szükség van nevelésre az életbe. Isten nem rosszbol csinálja a dolgokat,hanem szeretetből. És ez az ember,akit csak így lehet tanítani. Ha megtartanád minden beszédet,és úgy cselekednel ahogy Ő akarja,akkor rájönnél arra is,hogy mennyi szeretet és jó dolog van Istenbe. Hogy mennyire odafigyel meg a legapróbb kérdéseidre is,és hogy mekkora boldogság az Ő útján járni. Az a baj az emberrel,hogyha történik vele valami rossz, egyből Istent okolja,holott saját magát kene.
2019. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 eric_one ***** válasza:
Jézus Krisztus az Újszövetség egyik legismertebb részében, a miatyánkban így tanít imádkozni: „Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben (…) legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.” Ha valóban mindig minden Isten akarata szerint történne, akkor miért mondta Jézus, hogy imádkozzunk a megvalósulásáért? Ahhoz, hogy ennek az imának legyen értelme, el kell fogadnunk, hogy Isten nem egy paranoid lény, aki csak magában mer megbízni, és fél szabadságot adni másoknak, nehogy hibázzanak. Isten a Biblia alapján azt várja el tőlünk, hogy higgyünk benne. A magyarul hitnek fordított szavak az eredeti bibliai nyelvekben összefüggésben állnak a bizalommal. Isten tehát azt szeretné, ha mi megbíznánk benne. De ezt nemcsak egyoldalúan elvárja tőlünk, teremtményektől, hanem a felénk irányuló bizalmát be is mutatta azáltal, hogy adott szabadságot és ezáltal felelősséget. Isten tudja, hogy milyen jó szabadnak lenni, ezért másoknak is meg akarta ezt adni. Mivel Ő a szeretet, ezért azt teszi másokkal is, amit szeretne, hogy Vele tegyenek. Hiszen pont Jézus mondja, hogy ebben áll a szeretet legfontosabb megnyilvánulása.
2019. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!