Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért teszi ezt...

Keresztények! Miért teszi ezt Isten?

Figyelt kérdés

Régebben elég vallásos voltam, és nagyon próbálok mostanában is ragaszkodni ehhez az elvhez. De sajnos ahogy novok fel, egyre több hír jut el hozzám, és mar-mar megkerdojelezem Isten létezését (bár ezt magamnak is nehezen ismerem be). Nagyon szeretnék hinni, de annyi borzasztó dolog történik a világon: éhezés, háború, kínzás, erőszak... Miért történik mindez? Azt már nehezen fogadom el válaszként, hogy mert meg akar minket leckeztetni. Miért öl meg egy csecsemőt? Miért kell meghalnia ennyi embernek rossz életminőség miatt, ha létezik?

Én szeretném a legjobban, ha tudnátok erre valami magyarázatot adni, mert nagyon nehezen viselem a tudatot, hogy nincs. Hogy nincs Mennyország, és ha meghalok, én is a semmibe fogok kerülni. Ennyi volt. És a halott szeretteim sem léteznek többé. Hogy minden logikusan történik, hiába imádkozom, csak magamra vagyok utalva. Bármi történik a világgal, nem fog senki segíteni.

Szóval, ha van időtök, és van jó magyarázatotok, kérlek gyozzetek meg minderről!

Köszönöm!



2019. febr. 26. 18:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"hogyha történik vele valami rossz, egyből Istent okolja,holott saját magát kene."

Pár éve Afrikában volt egy nagy keresztény összejövetel. Sok ezren voltak.

Véletlenül pont akkor történt rá egy ottani vulkánnal... nem nem tört ki.

Csak egy kis apró pöffenés volt, egy széndioxid felhő.

MINDENKI MEGHALT ezen az istentiszteleten.

Kérlek, vezesd le pontosan, hogy mi értelme volt ennek, miért kellett pont a jó keresztényeket megölnie, és ezt hogyan köszönheti magának az ember?!


"Isten nem egy paranoid lény, aki csak magában mer megbízni, és fél szabadságot adni másoknak, nehogy hibázzanak."

Ez így butaság.

Isten pontosan tudja, hogy mikor fognak hibázni és mikor nem.


"Isten tehát azt szeretné, ha mi megbíznánk benne."

Ez megint csak butaság. Ha azt szeretné, akkor MIND bíznánk benne.


"De ezt nemcsak egyoldalúan elvárja tőlünk, teremtményektől, hanem a felénk irányuló bizalmát be is mutatta azáltal, hogy adott szabadságot és ezáltal felelősséget."

Én nem tudom... a hívők fel vannak mentve gondolkodás alól?

Ekkora égbekiáltó hülyeséget még nem is hallottam!

Még az előző ember, akit az első sorban idéztem, az se írt ekkorát.

2019. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
23%
Ha Isten tudná pontosan,hogy mikor fogsz hibázni,akkor nem adott volna szabad akaratot. Az a baj,hogy a fejetekben nem Istennek a valóságos arca van meg, csak összeraktatok egy képet róla,de nem is ismeritek Őt valójában. Te honnan tudod,hogy Isten ölte meg azokat a keresztényeket? Ha Isten létezik (és márpedig létezik) akkor létezik a Sátán is. Azt a gyülekezetet egyáltalán nem biztos,hogy Isten ölte meg. Te ezt honnan tudod biztosra állítani,hogy minden rossz dolog mögött Ô áll? A szabad akarat meg egy bonyolult dolog. Isten hiába látja a jövőt, nem Ő dönt az emberek sorsáról,hisz akkor miért van a szabad akarat? Ez nem csak egy mende monda, a szabad akarat létezik. Én úgy tudom ezt elképzelni,hogy Isten megírta az A forgatókönyvet és a B forgatókönyvet is minden egyes emberre. És az ember dönti el,hogy melyiket választja a kettő közül. Isten mindenkinek jó életet tervezett el, de ott a szabad akarat és a Sátán is,ami elviheti az embernek az agyát és a szívét is. És igen, nem mindig érdemli meg azt az ember,amire vágyik. Pl hány olyan lottó nyertes sztori van, akik a végén megbantak,hogy megnyertek a lottot? Ahhoz,hogy minden elérhetővé váljon a számodra, be kell építened Istent a szívedbe, és akkor nyílnak meg a kapuk. Isten nem akarja,hogy az emberek elvesszenek. Ő senkit nem akar a Pokolban látni, de az emberek ezt választják. És vajon, Isten megbánta e már azt,hogy szabad akaratot adott az embernek? Hat,lehet. De ezt csak Ő tudja igazából. Ha az emberek ismernek Istennek az igazi arcát,akkor mindenki alig várná,hogy hozza tartozhasson. Pont azért csinálja a Sátán ezeket a háborúkat stb...hogy ezzel is megtévessze az embereket,hogy Isten nem létezik,vagy pedig ilyen kegyetlen,hogy ilyen dolgokat csinál. Bár, aki hisz Istenbe, és ismeri Őt, azok tudják,hogy Istennek mindig megvan az oka mindenre, és hogy nála igazságosabb lény nincsen sehol sem
2019. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Ha Isten tudná pontosan,hogy mikor fogsz hibázni,akkor nem adott volna szabad akaratot."

Márpedig tudja, és PONTOSAN tudja.

Sőt, kapaszkodj meg: már a teremtés ELŐTT IS tudta!


"Te honnan tudod,hogy Isten ölte meg azokat a keresztényeket?"

Olvasd el légy szíves, amit az előbb írtam.


"Ha Isten létezik (és márpedig létezik) akkor létezik a Sátán is."

Nyilván.

A sátán az isten teremtménye, és EGÉSZEN PONTOSAN azt csinálja, amit az isten eltervezett még a teremtés előtt.

Lásd: amit fent írtam.


Még egy dolog:

mivel ez egy végtelen isten, ezért MINDEN PONTOSAN ÚGY történik, ahogy eltervezte. Semmi sem tér el tőle még egy hajszálnyit SEM.

Ha bármi csak egy kicsit is eltérne, akkor ő nem végtelen lenne, hanem korlátozott.

2019. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Te nagyon nem érted,hogy miről beszélek itt ugye? Isten tudja,de azt is hogy van egy másik lehetőség is, mivel létezik a szabad akarat, ezért az ember dönti el,hogy melyik utat választja. A szabad akarat nem csak azt jelenti,hogy Isten vagy Sátán? Hanem, azt is jelenti h hibázok e vagy sem. Pl megcsalom-e a házastársamat vagy sem. Isten szeme előtt ott van az is,hogy megteszed, de ott van az is,hogy nem. Ez alapján döntöd el TE, hogy melyik forgatókönyvet teljesíted be Istennek.
2019. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ja, bocs', ezt kifelejtettem.

Gondoltam, hogy ez lesz a következő, amit írsz.

Tehát természetesen a szabad akarattal EGYÜTT is teljesen pontosan tud mindent.


Egy példa: a bicikli olyan, mintha lenne neki szabad akarata, és ezzel fel akar dőlni jobbra, vagy balra.

Egy ügyes ember mégis meg tudja oldani, hogy NE boruljon fel, sőt: elvigye oda őt, ahova akarja.

Természetesen egy végtelen isten SOHA nem borul fel egy biciklivel, de még csak meg se billen.

Pont ugyanígy az égvilágon semmiféle gondot nem okoz a terveiben az emberek szabad akarata.


És nem: nem "forgatókönyvek" vannak.

Ezek még a teremtés előtt lehettek, de a teremtés kezdetére már minden eldőlt. Azóta PONTOSAN úgy történik minden, ahogy az isten eltervezte.


Neked is jó lenne, ha nem keresnél több kifogást, hanem elgondolkodnál azon, amit írtam.

2019. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ja, mielőtt ezt is leírnád: természetesen mindez a szabad akarat teljes tiszteletben tartásával megy.

Az ember sem ékeli ki a biciklit, és nem szerel rá pótkereket, mégis működik a dolog.

Egyszerűen tudja, hogy hogyan működik, és hogy neki mit kell ahhoz csinálnia, hogy a javára fordítsa.

Egy végtelen istennél ez olyan gyorsan és hatékonyan megy, hogy erre mondtam: SOHA, egyetlen másodpercre sem billenhet fel az, amit ő eltervezett.

2019. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Pár éve Afrikában volt egy nagy keresztény összejövetel. Sok ezren voltak.


Véletlenül pont akkor történt rá egy ottani vulkánnal... nem nem tört ki.


Csak egy kis apró pöffenés volt, egy széndioxid felhő.


MINDENKI MEGHALT ezen az istentiszteleten.


És az istentisztelet a mennyben fejeződött be.

2019. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Isten megteremtette a világot, benne az angyalokat is.


Minden teremtménye szabad akarattal rendelkezett, és önként szerette viszont az Istenséget.


Bármelyik kitalálhatta volna, hogy ő akar inkább Isten lenni, de csak egy főangyal foglalkozott egyre komolyabban ezzel a kérdéssel.



Istent ez nem érte váratlanul, már amikor megteremtette tudta. Ilyen értelemben felelős is érte, szerintem ezt nem kell tagadni.


Isten annyival inkább teremtett szabad akaratú lényeket, mint robotokat, hogy vállalta mind a kockázatot, mind a következményeket, mind a megoldást.


Isten a teremtéssel együtt a megváltási tervet is kidolgozta. Pontosan tudta, hogy kik fognak megmenekülni és Jézus már akkor vállalta az áldozatot.


Tudták, hogy sok szenvedéssel fog járni az egész, de tudta, hogy meg tudja menteni és vigasztalni a teremtményeit mind az életükben mind pedig majd a mennyországban.



Mintha egy anya tudná, hogy ikrei lesznek, egy egészséges egy pedig meghal szüléskor. Vállalja-e?


Vagy ne szüljön egyet se? Isten vállalta, hogy legalább egy élhessen...



Tudta, hogy elbukik a Főangyal, tudta, hogy elviszi az angyalok seregének egy harmadát, és tudta, hogy Ádámékat is be tudja majd csapni.



Mindig mindent megtett azért,hogy jó döntéseket tudjanak hozni, de nem erőszakolta ki a helyes döntést.


És tudta, hogy az angyalok kétharmada hűséges lesz.



A Főangyal a sok beszélgetés ellenére sem mondott le terveiről, hogy majd ő jobban vezetné az univerzumot, igazságosabban mint Isten. Az angyalok harmada követte.



DE! érdekes, hogy a kétharmad bár megtehette volna, szabadon, de szeretetből, önként, nem félelemből és nem azért mert robotok voltak, maradtak Isten mellett.



A Főangyal minden akkor élő teremtménynél esélyt kapott, de csak 1 (azaz egy) fa erejéig. Nem akárhol, csak ott. Isten figyelmezette Ádámékat is. Tudták, hogy csak ott, csak annál a fánál hallhatják a Főangyalt.


Meghallgatták, elcsábultak, és ezzel Isten helyett a Főangyalra hallgattak. Akkor még nem látszott, hogy hova vezet az elmélete.



Isten tudta, hogy a halálba. De a többi teremtménye nem tudta. Egy hatalmas univerzum, amiben ilyet még nem láttak, nem tapasztaltak. A Főangyalt sokan szerették és tisztelték.



Aztán gyorsan történt... az emberpár egymást hibáztatta, Káin megöli Ábelt. Még nem volt ilyen az univerzumban! és ez még semmi ami itt történt azóta a Földön. A Gonosz legjobban akkor mutatta ki természetét, amikor Jézus (a tiszta átatlan jóságos Istent) halálát okozta.


A döbbenet akkor érte Sátánt, amikor rájött, hogy Jézus halála nem veszteség, hanem az Emberiség megmentése és ez volt az Isten titkos terve... "Elvégeztetett!"



Nem részletezem tovább. Isten mindenkit magával tud vinni, vonzani, aki hagyja, hogy Isten szeresse és viszontszereti.



és hogy mi a garancia, hogy senki többet nem tér erre az útra?


A mi Földünk történelme. Rémséges és véres.


Csak olyan ember jut a mennybe,soha nem akarja ezt újra átélni.


Ez a garancia.



Tény, hogy Sátán és angyalai sem lesznek már ott, de a lényeg, hogy az Emberiség önmagában lesz immunis, és nem akarja a gonoszságot.



Isten senkit nem visz be a mennyországba, aki szereti az önzést. És mégis ott lesz mindenki, akiről Ő tudott már a teremtés előtt. Nem veszít el egyet sem.


És megígéri, hogy olyan vigasztalásban lesz része a sokat szenvedett emberiségnek, ami mindent megér.



A szenvedést nem Isten okozza, hanem pont az Ő hiánya. Korlátozva van a hatalma, mert most Sátán és az emberi önzés mutatja be a rendszerét. Közben Isten terve halad, még az emberek szenvedését is korlátozza. Megígéri, hogy végig velünk lesz és segít!


De végső soron Isten inkább még ezt is vállalta, annyira nem akarta robotokkal benépesíteni a világot.

2019. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Bármelyik kitalálhatta volna, hogy ő akar inkább Isten lenni, de csak egy főangyal foglalkozott egyre komolyabban ezzel a kérdéssel."

Ezen te meglepődsz?

Jézus után ő volt a leghatalmasabb lény!

Nem csinálhatott semmi értelmeset, és még hódolnia is kellett volna Ádám, a kis porszem előtt... te is besokalltál volna ezen.

És ha ő nem teszi meg, akkor az utána következő csinálta volna.

Azt ugye tudod, hogy az angyalok harmada áttért hozzá?


"Isten annyival inkább teremtett szabad akaratú lényeket, mint robotokat, hogy vállalta mind a kockázatot, mind a következményeket, mind a megoldást."

Akkor ő NEM egy végtelen isten!

Egy végtelen istennek semmiféle gondot nem okozott volna ezt megoldani 1 másodpercen belül.

Igen: a szabad akarat teljes tiszteletben tartásával.

Amit itt utána írtál jó hosszan, az mind hülyeség. Ezek mind kompromisszumok.

Egy végtelen istennek SOHA nem kell választania két rossz lehetőség közül, és nem kell kockázatokat vállalnia, hanem mindig tud tökéletesen jót választani. Amit most választott, annak köze nincs a tökéletességhez.


"és hogy mi a garancia, hogy senki többet nem tér erre az útra?"

SEMMI.

Ugyanis a főangyal már kb. előre tudta a dolgokat, mégis kitért. Pedig ő sem hülye.


"Tény, hogy Sátán és angyalai sem lesznek már ott, de a lényeg, hogy az Emberiség önmagában lesz immunis, és nem akarja a gonoszságot."

Akkor vajh' miért nem EZT az emberiséget teremtette meg az isten?

Ugye ők sem lesznek robotok. Jól gondolom?

Semmibe nem került volna neki, és amúgy erkölcsi kötelessége is ez lett volna.


Én nem tudom... a hívők tényleg fel vannak mentve a gondolkodás alól?

Állandóan csak ugyanazt tudják ismételgetni, És képtelenek megérteni az érveket.

2019. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység a létező legaljasabb, legsunyibb métely ami valaha is megtámadta az emberiséget.
2019. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!