Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet megcáfolni...

Hogyan lehet megcáfolni ezeket a "csodákat"?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem néhány videót amikben keresztény vallási vezetők (főként amerikaiak) betegeket gyógyítanak stb. Én ateistaként nem hiszek ezekben, és ezeket a "gyógyításokat" sokszor megcáfolták már, viszont láttam olyan videókat amikben Joshua Mills, egy pásztor egészen hajmeresztő dolgokat állít, pl. hogy aranypor jelenik meg az arcán és a gyülekezet tagjain is, olaj kezd el folyni a kezéből, vagy hogy valakinek aranylani kezdett a cipője, és ezekről képek és videók is vannak.

Szóval erre lennék kíváncsi, hogy ezekre milyen racionális válasz van, egyáltalán hogyan tudta ezeket kivitelezni?

Próbáltam utánanézni, de nem igazán találtam róla vagy egyáltalán erről a témáról semmit angolul sem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 15. 16:23
1 2 3 4 5 6
 31/52 Alex Fly ***** válasza:
5%

"feltámadt napjainkban? Persze nem láttad ezt sem, csak hallottál róla." -mint ahogy a világban történő események csaknem mindegyikéről. Az ember nem lehet egyidőben mindenhol...

Hallottamb hogy Ausztráliában is élnek emberek. De én nem láttam, tehát nem is létezik?

2019. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Alex Fly:


A hírek nagy részét le lehet ellenőrizni. De az ilyen ostobasàgok, hogy valaki feltàmadt, sehogy. Anno keresztény koromban én is hallottam ilyen sületlenségekről, természetesen bizonyíték nulla.


Bizonyítsd be, hogy a sàtàn papjaid feltàmasztottak valakit, utàna majd megvizsgàljuk a jelenséget. James Randi talàn még az àltala felajànlott 1 millió dollàrt is odaadja.

2019. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
0%
A halott feltámadása Nigériában történt Reinhard Bonnke német evangélista szolgálata nyomán. A nigériai férfi autóbalesetet szenvedett, meghalt a kórházba szállitás közben, orvosok vártak 1-2 napot, majd a szokásos teszt után kiállították a halotti bizonyítványt. A később feltámadt férfi azóta Bonnkéval hirdeti Jézus Krisztust, van róla és a feleségéről jó pár video a neten.
2019. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
74%
Jellemző, hogy Nigériàból jönnek ilyen hírek, olyan helyekről, ahol a madàr sem jàr. Érdekes módon, amikor a tudósok "a nagy imàdkozàs tesztet" csinàltàk, a hívők hatalmasat égtek. Ott elmaradtak ezek a csodàk, mint ahogy mindig is el fognak maradni, amikor a tudomàny asztalàra tesszük őket. A tudomàny ugyanis mentes a babonàktól, bombabiztos módszere van a jelenségek elemzésére a modellek felàllítàsàval, és a kísérletek megismétlésével. Ez az igazi csoda, nem pedig a vallàsos mese. A tudomàny csodàja a valósàgon, az ellenőrizhető tényeken, méréseken alapul, nem pedig a vilàg màsik tàjairól érkező mesékről, amit a naiv hívek terjesztenek. Azt gondolom, ha létezik Isten, súlyos elmarasztalàsban fogja majd részesíteni a vallàsokat, amiért hazugsàgokkal etették a tanulatlan, naviv híveket. Undorító, amit a vallàsok csinàlnak.
2019. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

Csodák voltak, vannak és lesznek.

Isten ma is tesz csodát, önző emberek megtérnek, betegek gyógyulnak, emberek megmenekülnek balesetekből stb.


A Biblia szerint az Ősellenség is tud csodát tenni, sőt fog. Tüzet hoz alá az égből, gyógyít (ekiket előtte megbetegített), jóslatokat tud beteljesíteni, meg tud jelenni szellemként a halottidőzéknél, vagyonossá és sikeressé tud tenni, sírnak a szobrok, arc rajzolódik a homokviharban stb.


Sztm úgy lehet eldönteni, hogy egy csoda isteni vagy nem, hogy amit tanítanak, az a Bibliával megegyező vagy nem? Isten kerül a középpontba vagy nem?


pl. isteni sugallatra azt mondja valaki, hogy egy meghalt ember üzen, akkor joggal gyanakodhatunk, mert a halottak nem csinálnak már semmit.


Mit tanítanak az aranyport szórók?


És persze lehet h csak trükk ...

2019. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

A tudomány mentes a babonáktól, ezzel egyet értek.


Kiegészíteném, hogy a világ keletkezéséről, működéséről szóló elméletek közt nem csak istenmentes elmélet létezik.


Ma már nem mondhatjuk, hogy valami attól tudományos, hogy Isten nem szerepel benne.

Egy itelligens tervező feltételezése nem összeegyeztethetetlen a tudományos ismeretekkel.


És csodák itt köztünk is vannak, a mindennapjainkban, nem kell ahhoz Afrikába menni.

Van, aki meggyógyul, van, aki leteszi a cigit, vagy a piát, van, akinek gyereke lesz stb... számos olyan esemény, amiről tudja, hogy Isten megsegítette.

2019. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 pelgrim ***** válasza:

Anahystor (# 21/)

Igen, tényleg létezik egy ilyen Törvény (Isten). Ha akarod te is megismerheted, sőt talán még alkalmazni is képes leszel, de nem lesz könnyű. Saját magának e törvény létezését bárki bizonyíthatja, de csak saját magának, mert e Törvény érvényesülése (nem létezése) a hiten alapul, azon felül saját magadon kell dolgoznod, ez az oka, hogy nem találsz rá bizonyítékot. Nekem például a saját létem már elegendő bizonyíték, én vagyok, kell tehát, hogy legyen, hiszen én a legelőbbre-haladt fejleményeinek – nem teremtményeinek – az embereknek egyike vagyok itt a Földön, mint ahogy a fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei.

2019. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 Anahystor ***** válasza:

" e Törvény érvényesülése (nem létezése) a hiten alapul, azon felül saját magadon kell dolgoznod, ez az oka, hogy nem találsz rá bizonyítékot. Nekem például a saját létem már elegendő bizonyíték, én vagyok, kell tehát, hogy legyen, hiszen én a legelőbbre-haladt fejleményeinek – nem teremtményeinek – az embereknek egyike vagyok itt a Földön, mint ahogy a fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei."



Nézd, ragozhatod, ismételgetheted, de ezzel legfeljebb magadat ámítod el, engem biztosan nem!


"e Törvény érvényesülése (nem létezése) a hiten alapul"

Ez szimplán ostobaság! Ugyanaz a törvény nem lehetséges, hogy EGYSZERRE létezik és nem létezik, márpedig te ezt állítod, mivel te hiszel benne (tehát létezik) és én nem hiszek benne (tehát nem létezik)!



"Nekem például a saját létem már elegendő bizonyíték, én vagyok, kell tehát, hogy legyen, hiszen én a legelőbbre-haladt fejleményeinek – nem teremtményeinek – az embereknek egyike vagyok"


Fennhéjázó gőg!


Mennyivel vagy fejlettebb egy gepárdnál? Futsz olyan gyorsan?

Mennyivel vagy fejlettebb a tevénél? Bírod olyan hosszan víz nélkül?

Mennyivel vagy fejlettebb a kutyánál? Kinek jobb a szaglása?

Mennyivel vagy fejlettebb ....


Vég nélkül sorolhatnám!!! Van olyan amiben jobb az ember a többi élőlénynél, van amiben rosszabb?


A saját léted elegendő bizonyíték: Mire?

Hol van a létednek bármely momentuma, mely egyértelműen csak Istennel magyarázható???


" kell tehát, hogy legyen..."


Kevés, nagyon kevés... Kell? Miért kell?

Bizonyítsd, hogy a természet törvényin felül kell még valami a létezésedhez! Mi az a plusz, ami isteni benned?

(ha netán a lélekre gondolsz, akkor kérlek bizonyítsd annak a létezését először!)

2019. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 pelgrim ***** válasza:

Anahystor (# 38/)

“Nézd, ragozhatod, ismételgetheted, de ezzel legfeljebb magadat ámítod el, engem biztosan nem!”

Nincs szándékomban téged ámítani.

“Ez szimplán ostobaság! Ugyanaz a törvény nem lehetséges, hogy EGYSZERRE létezik és nem létezik, márpedig te ezt állítod, mivel te hiszel benne (tehát létezik) és én nem hiszek benne (tehát nem létezik)!”

Vajon miért lenne ez ostobaság? Nem e törvény létezése alapul a hiten, hanem az érvényesülése. Kérlek olvad figyelmesebben amit írtam: "e Törvény érvényesülése (nem létezése) a hiten alapul"

“Fennhéjázó gőg!”

Vajon miért lenne ez gőg?

“Mennyivel vagy fejlettebb egy gepárdnál? Futsz olyan gyorsan?

Mennyivel vagy fejlettebb a tevénél? Bírod olyan hosszan víz nélkül?

Mennyivel vagy fejlettebb a kutyánál? Kinek jobb a szaglása?

Mennyivel vagy fejlettebb ....

Vég nélkül sorolhatnám!!! Van olyan amiben jobb az ember a többi élőlénynél, van amiben rosszabb?”

Nem jobb vagy rosszabb, csak fejlettebb. Nem futok olyan gyorsan mint egy gépárd, nem birom olyan hosszan víz nélkül mint a teve és a szaglásom is gyengébb mit a kutyáé, de (ön-)tudatban fejlettebb vagyok ezeknél a lényeknél.

“A saját léted elegendő bizonyíték: Mire?”

E magasabb rendű természeti törvény vagy Isten Létezésére.

“Hol van a létednek bármely momentuma, mely egyértelműen csak Istennel magyarázható???”

A születésem előtt és halálom után, nem földrajzi „hely”, hanem a tudat(-energia) egy bizonyos állapota.

“Kevés, nagyon kevés... Kell? Miért kell?”

Nekem ez több mint elég. E magasabb rendáű természeti törvényről vagy Istenről volt szó. Hát talán nem kell, de elkerülhetetlen, mint ahogy már írtam, én a legelőbbre haladt fejleményeinek egyike vagyok.

“Bizonyítsd, hogy a természet törvényin felül kell még valami a létezésedhez! Mi az a plusz, ami isteni benned?”

Nem, a természet törvényein felül nem kell semmi más a létezésemhez, a természet oly terjedelmes, hogy mindent magába foglal, beleértve a szóban forgó magasabb rendű természeti törvényt is, hiszen az maga a természet.

“(ha netán a lélekre gondolsz, akkor kérlek bizonyítsd annak a létezését először!)”

Igen a lélekre gondolok, de miért „netán”, mi bajod van a lélekkel? Tünődtél már azon vajon mi történik az ember öntudatával a halála alkalmával és utána? A testről tudjuk, hogy a halál után teljesen lebomlik, a személyiség is csak emlékezetünkben marad egy ideig, de egy idő után arról is megfeletkezünk. De vajon mi történik a tudattal? A tudat szerintem az, amit a vallások léleknek neveznek, és nem más mint az energia egy bizonyos formája, valójában az eredeti formája mert végeredményben minden a tudaton múlik.

2019. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 Anahystor ***** válasza:

"Nem jobb vagy rosszabb, csak fejlettebb. Nem futok olyan gyorsan mint egy gépárd, nem birom olyan hosszan víz nélkül mint a teve és a szaglásom is gyengébb mit a kutyáé, de (ön-)tudatban fejlettebb vagyok ezeknél a lényeknél."


Miért is? Mennyire ismered más élőlények (ön-)tudatát?

Alá tudod támasztani bármivel a kijelentésedet, vagy csak az öntömjénezés megy?


"A saját léted elegendő bizonyíték: Mire?”

E magasabb rendű természeti törvény vagy Isten Létezésére."


Ok, hogyan? Mi benne az, ami utal erre a létezésre?


"A születésem előtt és halálom után, nem földrajzi „hely”, hanem a tudat(-energia) egy bizonyos állapota."


Bizonyíték? Energia: kimutatható? mérhető? vagy csak feltételezés, mely nem több a lehetnél?


"Nekem ez több mint elég."


OK, a te hited. Nekem édeskevés.

"E magasabb rendáű természeti törvényről vagy Istenről volt szó."

Bizonyítás nélkül egy pusztán neked tetsző feltételezésről van szó, amit semmi sem támaszt alá.


"Hát talán nem kell, de elkerülhetetlen, mint ahogy már írtam, én a legelőbbre haladt fejleményeinek egyike vagyok."

Írtad, de nem indokoltad kellően (lásd feljebb).


"Igen a lélekre gondolok, de miért „netán”, mi bajod van a lélekkel? "

Az, hogy soha senki nem bizonyította a létezését.


"Tünődtél már azon vajon mi történik az ember öntudatával a halála alkalmával és utána? "

Igen. Elég szomorú, de ha nincs agyműködés akkor öntudat sincs. Ezt hívják úgy : vég, halál, elmúlás....


"De vajon mi történik a tudattal? A tudat szerintem az, amit a vallások léleknek neveznek, és nem más mint az energia egy bizonyos formája, valójában az eredeti formája mert végeredményben minden a tudaton múlik."


Megszűnik létezni szerintem.


Szerinted nem, mivel azt gondolod "nem más mint az energia egy bizonyos formája".


Ok, de akkor kérlek mutasd ki, milyen energia, honnan származik, hogyan szaporodik (hiszen minden egyes emberrel nő)?

2019. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!