Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők akik szó szerint akarját...

Hívők akik szó szerint akarjátok venni az özönvíz sztorit, nem gondolkodtatok még el rajta hogyhogy az egész világon semmi nyoma egy globális áradásnak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 15:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/198 Anahystor ***** válasza:
100%

Ajánlnám figyelmedbe az alábbi cikket:

[link]


Érdekes adatokat tartalmaz, melyek talán segítenek tisztábbá tenni a kérdést: volt-e vízözön?

2019. máj. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/198 BGB ***** válasza:
100%

Kedves Anahystor


Status : a szokásos asp


Mindenkép szándékozom válaszolni amint lehet

2019. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/198 Anahystor ***** válasza:
OK, várom válaszod!
2019. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/198 BGB ***** válasza:

Kedves Anahystor


A téma összefoglalására és lezárására készülök. Az alapok vizsgálata megtörtént a „mérőműszerek kalibrálása, hitelesítése és hibahatárainak meghatározása részemről megtörtént. Ezeknek részletes elemzésétől (érdeklődés hiányában) eltekintek, az eredményeket ismertetem. Míg én ezekkel bíbelődtem előreszaladtál és a jövőből, hozotál értékes információkat és egy valódi kincset is melynek alapján kéttagú özönvíz kutató csoportunk nevében egy történelmi fontosságú bejelnetést is készülök tenni.


A Biblia leírás remekül illik mind mint láttad Egyiptom mind más ismer kultúrák esetén.


A Biblia alapján készült kronológiák elemzését kihagytuk az általam előlegbe mutatott (két teljesen eltérő) tábla esetén a használati utasítás az volt, hogy tologasd nyugodtan a kezdőpontot játsz vele ha akarsz és ha nem jó dobd el./ De legjob ha vársz amíg érted is amit csinálsz/


Kedves Anahystor a Biblia nem tartalmaz abszolút táblát és nem is lehet belőle készíteni ! /Egyébként tiltja is./

2019. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/198 Anahystor ***** válasza:

Kedves BGB!


Őszintén bevallom, két merőben ellentétes dolog történt válaszod olvasásakor egyszerre.


1, rettenetesen csalódtam,


2, tökéletesen beigazolódott amit vártam!


1, Rettenetesen csalódtam, mert egy intelligens vitát vártam, ahol nem mellébeszélésbe fullad a kérdés megvitatása, hanem érvelés követ érvelést.


2, Tökéletesen beigazolódott az, amit vártam, hogy végül konkrét érvek híján elkövetkezik a szokásos csigaházba visszabújás és lelécelés, minden előzetes fogadkozás(*) ellenére.



----

(*)


"Ígérem a következő írásomban már csak a te szépen pontokba szedett kérdéseidre igyekszem majd válaszolni."

#30-as hozzászólásodból idézve


Hát, ígéret szép szó, de ez eddig ugye nem történt meg és a válaszod alapján talán nem is fog bekövetkezni?!

----


Nézzük (remélem nem utolsó!) válaszod kicsit részletesebben:



"A téma összefoglalására és lezárására készülök."


Miért is? Rengeteg kérdés vár még megválaszolásra!

Eddig még csak az időpontról kezdtünk beszélni (abban sem jutottunk konszenzusra), a bárkaépítés, a hajókázás túlélése, az állatfajok begyűjtése és visszahonosodása, stb. még csak mint megbeszélendő programpont volt említve.



"Az alapok vizsgálata megtörtént a „mérőműszerek kalibrálása, hitelesítése és hibahatárainak meghatározása részemről megtörtént. Ezeknek részletes elemzésétől (érdeklődés hiányában) eltekintek, az eredményeket ismertetem. "


Milyen hibahatárt is határoztál meg konkrétan, és milyen eredményekről beszélsz?



"Míg én ezekkel bíbelődtem előreszaladtál és a jövőből, hozotál értékes információkat"


Valójában nem előre szaladtam, hanem a konkrét kérdésről próbáltam beszélni (egy természeti katasztrófa), míg te filozófiai kérdéseket boncolgattál ígéreted ellenére, és (megbocsáss) elbeszéltél a téma mellett.

Hány konkrét kérdésre is adtál választ korrekt indoklással??



"egy történelmi fontosságú bejelnetést is készülök tenni.

A Biblia leírás remekül illik mind mint láttad Egyiptom mind más ismer kultúrák esetén."


Kár, hogy ez az eddigiekből egyáltalán nem derül ki (főképp nem a vízözönnel kapcsolatban)!

Néhány nép nevét említi a Biblia, amelyek állítólag Noé gyermekeitől származtak, azonban mint rámutattam, ezeknek a népeknek a történelmében nincs nyoma a vízözönnel járó katasztrófának egyik feltételezett (de más attól eltérő más) időpontban sem.


Emlékeztetlek: egy általad az emberi történelem során valóságban megtörténtnek tartott eseményről beszélgettünk,

aminek azonban SEM HELYÉT, SEM IDŐPONTJÁT nem sikerült meghatároznod elfogadhatóan sokszori kérdés felelet váltás során sem.


(Beszélgetésünk kezdete március 31. #24-es hozzászólás, több mint 2 hónappal ezelőtt, azóta azért ki lehetett volna találni egy korrekt időpontot!!)


---


Felidézve az erre vonatkozó információkat tőled:


#51

"Ha a Bibliai kronológiát nézzük és a mai ember = Ádám (nem a világ ahogy a kreósok gondolják) 6000 évvel ezelőtti megalkotását vesszük akkor az özönvíz ie 2344 körül történt. 1500 évvel azután, hogy az első ember pár felbukkant"


#66

"Dobj rá mind két modellre hibahatárt jócskán /vagy csúsztasd a Bibliait a fix pontokhoz és úgy igazítsd össze, a folyamatot vizsgáld. Tehát mondjuk indítsd 5800 tól vagy 6000-től. Csak Noé-ig vannak dátumok a Bibliában, a későbbi dátumok elcsúszásával ne törődj csak az ókort nézd/

"


Visszaolvasva a válaszaimat (nem idézném be őket a hosszúságuk miatt), nyilván te is belátod, hogy egyik meghatározásod széles intervallumban vizsgált időpontjában sem következhetett be a vízözön.

Ha nem így van kérlek mutass rá hol tévedek, és adj konkrét bekövetkezési időpontot, ami védhető részedről!


---


"A Biblia alapján készült kronológiák elemzését kihagytuk "


Ki, de nem volt tárgya a kérdésnek és mint te magad írod: "a Biblia nem tartalmaz abszolút táblát és nem is lehet belőle készíteni ".

Ha nem lehet, akkor pláne nem is kell belebonyolódni!


---



Én az általad adott időpontokat vizsgáltam meg. Ha nem megfelelően, kérek helyreigazítást, hol, miben, miért tévedek, és mi a HELYES és elfogadható módszer és mi a bekövetkezési időpont.


" az általam előlegbe mutatott (két teljesen eltérő) tábla esetén a használati utasítás az volt, hogy tologasd nyugodtan a kezdőpontot játsz vele ha akarsz és ha nem jó dobd el."


Hibás megközelítése a kérdésnek az efféle áthárítás! Nem helyénvaló delegálni a feladatot!


A kérdés/kérés feléd(!) az volt, hogy TE(!) határozd meg, mikor következett be az ÁLTALAD feltételezett vízözön!!!

Nem nekem kell megtalálnom az időpontját -annak fényében, hogy szerintem be sem következett-, hanem neked, aki szerint megtörtént!

Te állítasz valamit, illik a paramétereit id neked meghatározni!


Én ezt várom már jó ideje, de sajnos úgy tűnik erre képtelen vagy, márpedig olyan történelmi(!) esemény aminek sem a helye, sem az időpontja, sem a lezajlásának módja nem határozható meg, és amire semmilyen tárgyi bizonyíték sem utal, valljuk be őszintén, nem több mint szóbeszéd.


----


"/ De legjob ha vársz amíg érted is amit csinálsz/"


Hmmm, ha jól emlékszem én eddig oldalakon keresztül sorakoztattam fel tényeket, amelyekkel cáfoltam tőled a nagy nehezen kicsikart kevéske konkrétumot, és amely tényekkel kapcsolatban érdemi cáfolat tőled nem érkezett. Ezek után valóban úgy gondolod, hogy én nem tudom mit csinálok???

Kicsit furcsa a hozzáállásod!

Ha nem megfelelő szerinted amit csinálok, akkor konkrétan mutass rá hol hibázok!


-----


"Kedves Anahystor a Biblia nem tartalmaz abszolút táblát és nem is lehet belőle készíteni !"


Nem is erre vonatkozott a kérdés!


Emlékszel, honnan indultunk el??


#12-es hozzászólásodban írtad:

"

A Biblia özönvíz történet az emberiség hajnalán történt katasztrófáról számol be amikor az emberek még nem szóródtak szét de már közeli településeket alapítanak.

Ennek az emlékét őrzik Atlantisz Gilgames, Bábel tornya stb.

Az özönvíz olyan Tény amit a tudomány nem tud cáfolni hiszen még azt sem tudja megmondani kitör-e a Vezuv 5 éven belül.

"


Tehát TE(!!!) az özönvízről kijelentetted, hogy TÉNY(!!!), mely az emberiség hajnalán következett be!


Nem a Bibliai időtábláról beszéltünk, az speciel nem érdekelt a kérdés kapcsán, hanem egy KONKRÉT, az emberiség történelme során szerinted(!) bekövetkezett katasztrófáról

(amit nyugodtan akár a Bibliától függetlenül is vizsgálhatunk, a vallási vonatkozásokra ráérnénk később kitérni, ha már a bekövetkezése igazolást nyert)!!!


A Biblia szerinted erről számol be, ok, de ez csupán egy írott forrás, melyre te alapoztad a nézeted,

viszont ITT és MOST nem a Biblia volt a vizsgálat tárgya, hanem az, hogy egy globális áradás, melyet egy maroknyi ember élt csak túl egy hajón bekövetkezett a múltban vagy sem?


Erről beszélgettünk volna, de úgy látszik kevés sikerrel! :-(



Nos az eddigiek alapján én is összegzem a vitát:

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -


A tudomány jelenlegi ismeretei és az általam felsorakoztatott bizonyítékok alapján kijelenthető, hogy az általad feltételezett és tényként aposztrofált Vízözön az emberi történelem során a Bibliában leírt módon soha nem következett be.


Mindaddig, amíg tényeken alapuló érveléssel bizonyítani nem tudod az állításodat (részemről nyitott vagyok a további vitára), igazoltnak látom a véleményem, hogy a bibliai Vízözön nem több, mint kitalált mitikus történet!

2019. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/198 BGB ***** válasza:

Kedves Anahystor


Status szokásos asp

2019. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/198 Anahystor ***** válasza:
Köszi, várom válaszod!
2019. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/198 Anahystor ***** válasza:
Nos tudom, hosszú hét vége van, de a szokott vasárnapi válaszhoz képest késésben vagy.
2019. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/198 BGB ***** válasza:

Kedves Anahystor


Valóban hosszú és rendhagyó hétvége áll mögöttünk.

Mivel csak most értem haza nem kezdenék beloe a probléma elemzésébe.


Reményeim szerint Kedd este sikerül úgy alakítanom, hogy ez legyen a fő prioritás

2019. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/198 Anahystor ***** válasza:
OK
2019. jún. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!