Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig léteznek még vallások?

Meddig léteznek még vallások?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy a kérdést nem provokációnak szánom.


Szóval a fejlett nyugati országokban a vallások egyre inkább hattérbe szorulnak az emberek életéből.

Sokan már csak azért keresztelik meg a gyerekeiket, mert szokás.

Nem élnek vallásos életet, nem is érdekli őket a téma.

Amikor kiejtik a szájukon az "istenem" szót, már nem egy felsőbb hatalomra gondolnak, hanem csak általános megkönnyebbülésüknek, elégedetlenségüknek adnak hangot.


Szóval a kérdés adja magát:

Mikor tűnnek el teljesen az emberek életéből?


2010. júl. 3. 21:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%

képtelenség, hogy eltűnjenek...pontosabban, ha megtörténik, akkor az univerzális igazság váltja fel a helyüket. mindig lesz valami egyébként, ami a végső valóságot tudja és hirdeti, ugyanis ha megszűnne ez, mi se élnénk sokáig tovább. :)


üdv

25/F

2010. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Gondolom azt szeretnéd hallani, hogy már nem sokáig, és egyszer majd mindenki együtt fog ugrálni a melegfelvonuláson. Aha, valahogy ahhoz hasonlóan, ahogy a rothadó imperializmusnak sincs már sok éve hátra."


Nem. Én egy tippet szeretnék hallani. Egyébként meg hányok a buzernyák felvonulástól, meg a főszereplőitől is.


"Jó kérdés. Te tudod a választ? Kíváncsi lennék."


Fogalmam sincs. Én még olyan 2-300 évet jósolnék még neki. Bár ezt csak a teljes háttérbe szorulásukra gondolom, vagyis arra, hogy a nagy egyházak annyi hívőt vesztenek ez idő alatt, hogy nem lesznek nagyobbak jelenlegi kis vallásoknál, szektáknál.


""Csak" addig amíg az emberiség."


Igan abban is biztos vagyok, hogy mindig lesz aki elhisz ilyesmit.


"Viszont - főleg Nyugaton - egyre elterjedtebbek az újpogány vallások."


Ezekről megfeledkeztem, bár szerintem normális ember nem hisz például a szcientológiában...

Majd lecseng ez a divat is.


"ha megtörténik, akkor az univerzális igazság váltja fel a helyüket."


Te írtad ki ezt az "univerzális igazságos" kérdést a tudomány rovatba? Ez az egyik legnagyobb baromság amit életemben hallottam. Remélem nem sértelek meg vele.


Az iszlámról meg meg is feledkeznem. Annál valószínűleg lassabb lesz a folyamat.

2010. júl. 4. 14:07
 13/27 anonim ***** válasza:

"Ki beszél ma vallásról? A vallás kora lejárt s az emberiség új eszmék felé halad." - Ezt mondogatják a vallás ellenségei már néhány száz vagy ezer év óta s a vallás még mindig itt van és él, sőt mindig új meg új lendületet vesz, sokszor ott is, ahol már szinte eltemetettnek vélték. Oka ennek az, hogy a vallás annyira komoly dolog s annyira az ember természetének legmélyéből fakad, hogy ha ideig-óráig elhallgattatják is a szavát, mindig újra felszínre tör s követeli természetes jogait.


Vallás mindig volt és mindig lesz, amíg ember él a földön. Mert minden ember, aki nem vak és eszement, szükségképen felveti magában előbb-utóbb a kérdést: honnan a világ? Hova megy az élet? S mi az oka, célja, értelme minden történésnek? S mihelyt az ember ezeket a kérdéseket kutatja, komoly feleletet nem talál rájuk mást, mint azt, amely az Istenhez vezet s a vallást alapozza meg.


Mondják: "A modern világ meglehetősen vallás nélkül intézi az ügyeit. Egészen más kérdések érdeklik ma az emberiséget!"


Sajnos, ez sok tekintetben így van. Sokan, vezető emberek is, elhanyagolják Isten iránti kötelességeiket, De mi következik ebből? Csak az, hogy sokan annyira rabjai az evilágiságnak, a merőben érdekelvi, politikai és gazdasági szempontoknak, annyira csak maguknak s a mának élnek, hogy az élet legnagyobb kérdéseivel nem érnek rá foglalkozni. Azonkívül ma sokszor legkönnyebben éppen azok kerülnek élre, akik minden eszközzel csak a maguk anyagi, evilági, gazdasági, politikai vagy nemzeti céljaikért küzdenek. Következik-e ebből, hogy vallási téren is irányadók lehetnek? Vajon pl. abból, hogy a zsidók majdnem minden országban a legnagyobb gazdasági sikereket érték el, következik-e a zsidó világnézet felsőbbrendűsége vagy igaz volta? Talán inkább ellenkezőleg! Érték és evilági érdek nem mindig fedik egymást; az erkölcsi több-érték és több-igazság a mai anyagelvi harcban könnyen kerül a kerekek alá. Nem a kufárszellem érdekvilága, vagy akár a politikai sikerek minden fölött való hajszolása dönti el az igazságot s a több-értéket!


Azért, mert sok az emberek közt a színvak, még nem lehet azt mondani, hogy színek nem léteznek s mindenki téved, aki színekben hisz! Azért, mert vannak léha és cinikus emberek s ezeknek sokszor igen jól is megy a dolguk itt a földön, még valóban nem következik, hogy tehát a léhaság és cinizmus a leghelyesebb életirány s a magasabb eszmények - pl. önzetlenség, önfeláldozás, erkölcs, hazaszeretet, hősiesség - megvetést érdemlő babonák! Ugyanígy nem következik semmi a vallás ellen abból, hogy sok ember vallástalan s csak az evilági dolgokkal törődik.

2010. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"szerintem normális ember nem hisz például a szcientológiában"


A szcientológia nem újpogány vallás. Én olyanra gondolok, mint például a wicca - ez ma már hülye divathóbort van, de sokan komolyan gondolják - vagy északon megint terjed az odinizmus, a germán vallások, főleg a kelták druida-vallása. Délen újra felütötték fejüket az abszolút természeti vallások, és a sámánizmus.

2010. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

ha a vallások egyre inkább háttérbe szorulnak annak az az oka,hogy szép lassan lejáratták saját magukat.rövidtávon lehet terelgetni a birka nyájat,de egyszer minden irányító hatalom elbukik.

amugy meg az emberek változnak,fejlődnek,és ez szükséges az életben.

2010. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

""ha megtörténik, akkor az univerzális igazság váltja fel a helyüket."


Te írtad ki ezt az "univerzális igazságos" kérdést a tudomány rovatba? Ez az egyik legnagyobb baromság amit életemben hallottam. Remélem nem sértelek meg vele. "


Nem, nem sértesz meg semmivel, de nem pozitív dolog minősíteni a másikat, azért mert neked más a véleményed. :)


üdv

25/F

2010. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Volt olyan korszak, mikor nem voltak a gyakorlatban egyházak - lásd Albánia - az emberek mégsem voltak boldogabbak.
2010. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

25/F

"Nem, nem sértesz meg semmivel, de nem pozitív dolog minősíteni a másikat"


Bocs, ha félreérthető voltam, nem téged akartalak minősíteni, hanem ezt az "univerzális igazság"-ot. Számomra értelmezhetetlen szóösszetétel.

2010. júl. 5. 15:23
 19/27 anonim ***** válasza:

Észak-Korea deklaráltan ateista állam ott az ateizmus"államvallás.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Érdekesd módon az ateista hivők - mert az ateisták is hivők

"A materializmus is dogma, csak tudományos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén."

mégse települnek le ebbe a "földi paradicsomba".

2010. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

valószínűleg azért, mert számodra új és idegen ez a kifejezés. de semmi baj, idővel minden változik. :)


üdv

25/F

2010. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!