Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitet tisztelni kell?

Tgt kérdése:

A hitet tisztelni kell?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
66%
Én gyakorlom a katolikus vallásom, mégsem gondolom, hogy magasabbrendű vagyok ettől.
2019. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
43%

De ha egyszer a hívők képtelenek elfogadni a másikat?

Mondani mindent lehet, hogy így, meg úgy, de mindenki tudja, hogy szívből utálnak mindent, ami nem pont olyan, amit ők hisznek.

Én tolerálom őket, mert írtam már, mi mást tehetnék?

De tisztelni, azt aztán nem, semmi tiszteletre méltó nincs ebben a megveszekedett ellenségeskedésben.

Egyedül az ateisták gondolják azt, hogy nincs különbség az emberek végzetében, mindenki ugyanazt kapja, amit ők, bármi is a hite.

2019. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
7%

"Én gyakorlom a katolikus vallásom, mégsem gondolom, hogy magasabbrendű vagyok ettől."


Hogyne gondolnád, nem is gondolod, hanem hiszed!

Különben nem tenne az istened a hitedben különbséget a többi hívő között, hanem egyforma lenne a sorsuk, hitüktől függetlenül.

2019. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
12%

Nézd meg az ötös választ.

Jó válasz?

Igen.

Nézd meg a pontozását.

Hogy tiszteljek egy olyan embert, aki ennyire sunyin erőszakos?

És ezt a hite csak fokozza!

2019. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
0%

Én csak az igazat mondom, semelyik vallásos, vagy hívő nem tiszteli azt, aki nem azt hiszi, amit ő.

Képmutatók vagytok, ha ezt nem látjátok be!

Pokol a többi része, de a tietek a mennyország, mi?

Hogyan tisztelhetnéd a 'pokolravalókat'?

2019. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tisztelem, de elfogadom. Ugyanezt várom viszonzasul. Ne akarjon senki gonosznak kikiàlltani és pokolba kívánni, mert ateista vagyok.

Az elfogadás a kulcs szerintem.

2019. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
0%
15 os tevedsz
2019. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 Rachel Warner ***** válasza:
84%
Lehet,hogy az embert kell tisztelni,nem a hitet,de ha szidod a hitét,azzal az embert bántod meg. Ezért írtam,hogy óvatosan ezzel,mert nem igazáb lehet szétválasztani és általában nem is megy sokaknak.
2019. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
74%

Valami irtóra nem megy, a nyelvtan az oka, annak megértése, de tisztázzuk a szavak, fogalmak jelentését.

Tiszteletben tartani = tolerálni

Tisztelni = megbecsülni, értékessé nyilvánítani

2019. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 Rachel Warner ***** válasza:
81%
Nekem pl hívő a férjem,keresztény,ha nem tisztelném a hitét,azzal őt sem. Ezért nyilván nem abban merül ki a napi beszélgetésünk,hogy baromságnak meg mesének nevezem azt,amiben hisz,mert tudom,hogy ezzel megbántanám.
2019. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!