Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitet tisztelni kell?

Tgt kérdése:

A hitet tisztelni kell?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
36%

Az egyház a papjaival az élen kiállt a hatalom mellett, a feudális rend, az anciem regime mellett prédikált.

Politikai ellenfél volt az is, királypárti, így ugyanolyan módon bántak velük, mint minden ellenséggel.

Ez történelem, ekkor már szerencsére elmúlt a vallási türelmetlenség, ekkor jött el a politikai.

2019. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
36%

Ja és nem a vallás miatt üldözték az egyház képviselőit, hanem mert gyakorlatilag egybe nőtt a politikai hatalommal, részt vállalt az egyház, méghozzá nagy és fontos részt a kormányzással, földbirtokai voltak és teljes mértékben királypárti volt.

A vallást magát nem üldözték, illetve nem volt jellemző, hogy vallásos embereket pusztán a hitük miatt fejeztek volna le, hanem politikai okokból, ha ilyen megtörtént.

2019. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 imakommandós ***** válasza:
16%

A keresztény hit egyaltalán nem vak mivel szemtanúk vallomásaira épül amelyek bizonyitékai a történetekenek.

Nem olyan mint egy sci-fi, hanem tanúvallomások.

2019. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
34%

"A keresztény hit egyaltalán nem vak mivel szemtanúk vallomásaira épül amelyek bizonyitékai a történetekenek."


Senki nem ismerte azokat a tanúkat, az egész Biblia csak egy történet, semmit nem lehet róla tudni, még Jézusról sem, aki egy főszereplő. A szemtanúid csak egy történet részei.


"Nem olyan mint egy sci-fi, hanem tanúvallomások."


De egy sci-fi történet, amelyben vannak tanuvallomások.

2019. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
55%

#42

Ha üldöztek ateistákat valaha, azokat sem világnézetük miatt tették, hanem politikai okokból, mert anarchiát láttak nézetükben, ami a francia forradalom idején be is következett.

2019. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
14%

"A hitet tisztelni kell?"

A vakhit igencsak káros. A materializmus követői képesek még a logikus gondolkodásról is lemondani, csak, hogy higgyenek a törzsfejlődésben. A természettudományokra nézve is káros ez a fajta magatartás, ami az evós tudósokat jellemzi. Bár sokan beismerik, hogy a törzsfejlődés tarthatatlan, de inkább, mint az Istenben való hit. Legalább őszinték páran.

A normális hitet pedig nemhogy tisztelni, hanem követni kell.

2019. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
80%
Azt hittem, hogy ez a 35%-os csak egy unatkozó troll, és kiderült, hogy tényleg az :)
2019. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
78%

"Azt hittem, hogy ez a 35%-os csak egy unatkozó troll, és kiderült, hogy tényleg az"

Persze hogy az. Egy ideje már csak ugyanazokat a hazugságokat szajkózza amiket már mind megcáfoltunk itt többen is, még csak újat sem tud kitalálni.

Régen még próbált vitázni, csak hát mindik felsült, így manapság már kimerül annyiban a tevekenysege hogy odaböfög valami hazugságot a kérdéshez (mint itt az előbb is), aztán elmenekül és eljáttsza ugyanezt még egy pár kérdéssel.

2019. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
52%

Te hiszel az elektronban? Senki sem látott még elektront, mivel csak fotonokat vagyunk képesek látni.

Akkor mindenki bolond, aki hisz az elektronokban?

De vannak közvetett bizonyítékok arra, hogy létezik valami, ami szemmel nem látható, és elektronnak nevezték el a kutatók, mert másként nem magyarázhatók meg a világ jelenségei.

Valójában nem szoktak késhegyre menő viták folyni az elektron létezéséről, mivel nincs különösebb hatása a mindennapi életre, hogy valaki hisz-e benne vagy nem.

Az Istenben való hit miatt, aki ugyanúgy láthatatlan, már számtalan gyilkosság is történt. Miért? Mert a hit és a gondolkodásmód, illetve abból fakadó értékrend és életmód nem választható el. Valahol ezek a gyilkosságok a másik ember megvetésével, lenézésével és a tiszteletlenséggel kezdődtek.

2019. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 Anahystor ***** válasza:
82%

Szerintem (egyet értve néhány előttem szólóval) az embereknek (általában) kijár a tisztelet, amíg ez kölcsönös.


A hit személyes dolog, mindenki abban hisz amiben akar, és tiszteletben tartom a véleményét, amíg ő is tiszteletben tartja az én véleményemet). De a hit terjesztése (amennyiben ez a hit káros) már egyáltalán nem ugyanaz az eset.


Ha valaki kitetováltatja magát, tegye, az ő bőre.

De ha rá akar venni, hogy én is tetováltassam magam, ne tegye, mert az viszont már az én bőröm.


Ráadásul a fundamentalista (vak) hit, amit pl. harmincakárhány százalékos (és a néhány hozzá hasonló) itt (is)gyakorol, határozottan káros.

Abban, hogy valaki elvakult hittel szajkózza az ostobaságokat semmi tolerálható sincs, nemhogy tisztelni való!

2019. ápr. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!