Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitet tisztelni kell?

Tgt kérdése:

A hitet tisztelni kell?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
39%

62%-os, jó lenne, ha a marxista törikönyveket végre kicsit félretennéd (bár elhiszem, hogy szimpatikusabbak neked), és egy kicsit frissebb szakirodalomhoz nyúlnál.

Gondolom neked az is teljesen oké és semmi köze a keresztényellenességnek, mikor feloszlatták a szerzetesrendeket, kolostoraikat kifosztották és mindenüket elvették. Pusztán politikai okokból kellett ezt a döntést meghozni, hiszen a kolostorban élő szerzetesek a legnagyobb gátjai a demokratikusabb berendezkedésnek.

A tolerancia nevében romboltak le csak Párizsban annyi templomot, hogy 221-ből 39 maradt meg. Ezeknek a lépéseknek természetesen semmi közül a valláshoz, hiszen a templomok is mind az ancien regime-re emlékeztettek mindenkit (ami egyébként semmivel nem volt rosszabb, mint az, amit a forradalom hozott).

Egyébként nem kéne általánosítani, hogy a "papok a régi rendet támogatták". 1789. júniusában, a forradalom előtt egy nappal kb. 150 pap - köztük több püspök és érsek is(!) - csatlakozott a harmadik rendhez (vagyis a polgársághoz) és együtt alakították meg a nemzetgyűlést, hogy egy új alkotmányt fogalmazzanak meg. Itt még szó sem volt egyházellenességről, de még csak a monarchia megdöntéséről sem. Később lett cél a kereszténység megszüntetése.

Van forráskiadás a francia forradalomról, a legjobb azt olvasgatni, mert ott a puszta forrásszöveg van, elemzés nélkül magáért beszél...

2019. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
41%

Németországban tanultam erről és te is egyházellenességet írsz, nem vallásellenességet, bár természetesen valamennyire a kettő egybetartozott.

A protestánsokat szinte egyáltalán nem érintette, illetve csak akkor, amint már kifejtettem, ha politikai vádak is felmerültek.

Természetesen ismerem a forradalom kitörésének a menetét és folyamatát, bár engem ez a szegmense a történelemnek sosem érdekelt túlságosan, inkább az ókor egyes részei és a világháborúk vannak, voltak mindig az érdeklődésem középpontjában.

A szerzetesi kolostorok szorosan az egyházi hierarchiához tartoztak, így nem csoda, hogy ellenségesen léptek fel ellene, de a katolikusokat sem irtották ki, hiszen akkor később nem történhetett volna meg a restauráció.

2019. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
30%
A materializmus is csak egy bizonyíthatatlan hitkérdés, szóval hiába jönnek azzal az ateisták nekkk csak a bizonyosság számít, mert bizony az anyag mindenekfelettállósága is csak hit. Egyébként ez a,,mindenki abban hisz amiben akar" meg egy jól hangzó maszlag semmi több! Senki sem abban hisz amiben akar, hanem abban amit a család, az oktatási rendszer, a média, stb mond. Jelenleg a többség közömbös a vallással kapcsolatban , ugyanakkor (habár én nem vagyok hívő) azt látom hogy a vallásos embereket mindenhol lenézik fikázzák, lehülyézik.
2019. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
66%

"az anyag mindenekfelettállósága is csak hit"

Nem hit, hanem egy feltevés.

Ebből a feltevésből - és a világban kapott tapasztalatokból - ki lehetett számolni a világ működését.

A szellem mindenekfelettállósága is egy ugyanilyen feltevés - ebből viszont SEMMIT nem lehet tudni a világunkról. Semmit.


EZEK UTÁN ez is csak hit - méghozzá megalapozatlan hit.


(habár én nem vagyok hívő)

Akkor mi is vagy?

Ateista?

2019. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
igen, de a vallásokat nem, hinni sok mindenbe lehet.
2019. ápr. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
Tényleg #54? Miért te nem a tudatod által tapasztalod a világot?
2019. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
75%

Persze, a világot a tudatom értelmezi.

Ezért kell mindent 50 féleképpen megmérni, kiszámolni és újra ellenőrizni.

Ezért van az, hogy a kvantummechanikában már nem mondanak szemléletes képeket, hanem csak a törvényeket és a szabályokat, és ebből kell dolgozni.


Amúgy megköszönném, ha a jó válaszaimat felpontoznátok, különben minek válaszoljak?

2019. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
0%

57#,,Persze, a világot a tudatom értelmezi.


Ezért kell mindent 50 féleképpen megmérni, kiszámolni és újra ellenőrizni" Mi? Ebből hogy következik? És a mérőeszközök és a mérés tárgya az nem a tudatodban van? A tudat nem értelmezője a valóságnak, hanem teremtője. A tudat az anyagból nem vezethető le, mivel az anyag létéről, csak az által szerzel tudomást hogy van tudatod. Márpedig a materializmus az anyagból akarja a tudatot levezetni, gondolom nyilvánvaló, hogy ez miért mond ellent az elemi logikának... Egyébként meg az hogy a kommentem 39% ,nagyon jól bizonyítja, hogy az ateisták semmivel, sem kevésbé elvakultak, mint az ellenoldal.

2019. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként szolipszista vagyok*
2019. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
75%

Nem csodálom.

A #58 tömény butaság.

Tudat nélkül is kiválóan létezik a valóság.

2019. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!