Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg a gyereke...

Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a keresztény hittérítésektől?

Figyelt kérdés

Veszélyes időket élünk, amikor a keresztény babona egyre jobban terjed, szinte mindenhovà beszivàrog màr. A vallást tisztelni kell, rosszat róla mondani nem szabad. Még az ateistàk sem mernek rosszat mondani róla, inkàbb tartózkodnak a témàtól, ez a tudomànyos-ismeretterjesztő könyvekben is làtszik.


A keresztény hittérítés elsődlegesen a naiv és bàtortalan embereket célozza meg. Mi, felnőttek, akik racionàlosan gondolkodunk, védve vagyunk, de mit tegyünk a gyerekek védelme érdekében ha talàlkozik valahol a jelenséggel? (Utcai térítő, vallásos gyerekek, stb...)


Elképzelhető, hogy màr nagyon koràn vallàskritikàt kellene nekik tanítani light-osan?


2019. ápr. 16. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
10%

Nem nekem kell megszabnom az igaz...de erre nem is tudok mit kitalálni...

Miivel ezek keresztény ünnepek. Amúgy meg manapság szerintem nem a keresztény gyerekek próbálnak téríteni, hanem az ateisták. Azaz...pontosabban nem is téríteni, hanem ha feljön egy vallási téma, akkor az ateista egyből lehülyézi, kineveti a keresztény gyermeket, ami valamilyen szinten jogos, hisz otthonról ő nem azt hozza. Azt gondolom a szülőknek egymás elfogadásra kellene tanítani gyermeküket.

2019. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
Nem is tudtok*
2019. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
59%

Nem, ezek teljesen korrekt ünnepek mindenki számára. A pogányoknak is, ahogy írtad, és az ateistáknak is.

A médiában pedig hittérítés is folyik, jól látod.

Eleve állami csatornákon mit keres a vallás?!

Érdekes, hogy a magyar buddhista vagy egyéb vallásokról nincs naponta hír. Ateistákról pedig egy nagy nulla megy a híradóban.

2019. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
14%

Bocsi én a csatornákról egy szót nem írtam. Ezt szerintem az előzőeknek szántad. Mivel aki keresztény annak szüksége van a lelki töltekezésre. Egy ateistának nem tudom mire van szüksége....félre ne érts, nem azt mondom, hogy az ateisták nem jó emberek és nem lehet értékrendjük.

Amúgy valószínű azért megy keresztény műsor mivek ez egy keresztény ország.

2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
73%

Akkor kellene hozzá egy, az EGYHÁZ ÁLTAL fenntartott adó. Olyan, mint a Mária rádió.

De nem közpénzből!

Eleve nem az én adómból kellene fenntartani az egyházakat. Semelyiket!

Ateistáknak is vannak közösségi eseményei: erre való pl. a Frászbúk. Tv-ben is lehetne, de ugye ilyen közvetítés nincs. Egy se.

2019. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

Érdekes belegondolni, hogy Istennek vajon mennyi köze lehet a vallàsokhoz.


Pàr szektàt alapból ki lehet zàrni ez ügyben: pl: pünkösdista. Külföldön nagy port kavart egy àltaluk szervezett tàbor, ahol mérgezték a gyerekek gondolkodàsàt. Be is lett tiltva a tàbor ha jól tudom.


Félelmetes, hogy Isten nevében mit művelnek a vallàsok, de az talàn még félelmetesebb, hogy az Isten ezt hagyja.


Akàrhogy is legyen a szektàs vallàsok a legördögibb dolgok közé tartoznak.

2019. ápr. 23. 14:27
 57/71 anonim ***** válasza:
Utolsó...te most akkor ateista vagy vagy nemm
2019. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
65%

"a szektàs vallàsok"

Csak szólok, hogy gyakorlatilag minden vallás így indult.

Igen, a kereszténység is.

Egyik se úgy indul, hogy rögtön van 100000 híve.

2019. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
14%
Az lehet. Annyi különbséggel, hogy a katolikus nem vált ki semmiből, míg a Jehova Tanúi pl igen, és azt a vallást EMBER ALAPÍTOTTA. A
2019. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
65%

A kereszténységet is.

Nem isten dobta le személyesen a Bibliát a mennyekből.

Legalábbis emberré lett - annak mindenféle korlátjával.

2019. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!