Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg a gyereke...

Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a keresztény hittérítésektől?

Figyelt kérdés

Veszélyes időket élünk, amikor a keresztény babona egyre jobban terjed, szinte mindenhovà beszivàrog màr. A vallást tisztelni kell, rosszat róla mondani nem szabad. Még az ateistàk sem mernek rosszat mondani róla, inkàbb tartózkodnak a témàtól, ez a tudomànyos-ismeretterjesztő könyvekben is làtszik.


A keresztény hittérítés elsődlegesen a naiv és bàtortalan embereket célozza meg. Mi, felnőttek, akik racionàlosan gondolkodunk, védve vagyunk, de mit tegyünk a gyerekek védelme érdekében ha talàlkozik valahol a jelenséggel? (Utcai térítő, vallásos gyerekek, stb...)


Elképzelhető, hogy màr nagyon koràn vallàskritikàt kellene nekik tanítani light-osan?


2019. ápr. 16. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
16%

Ha már itt tartunk Orbán Viktor a keresztény megvédésére alapozza a migránsok visszaszorítását. Ahogy te mondod, nem lenne keresztény terjesztés, akkor jöhetnének szerinted a migránsok?


Az állami csatornán ezért is keresztény szellemiségű, ha jól emlékszem Magyarország több mint fele a FIDESZ és KDMP-re szavazott, javítsatok ki, ha nem így van.

2019. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező! Ráncoljuk a homlokunk, és táncoljunk a sírokon? Én úgy gondolom, hogy a keresztények, már akik tényleg azok, az örömhírt hirdetik, hogy hogyan lehet valakinek örök élete a mennyben. Ettől megvédeni a gyereket? Tényleg vannak szekták, és olyan emberek, akik kereszténynek mondják magukat, pedig valójában nem azok. De csak azért mert vannak például kuruzslók és rossz orvosok, nem kerülöd el az összes orvost, nem? Keresnél egy megbízható orvost.

Inkább magadnak is jó lenne megismerni a Bibliát. Ugyan mi rosszat találsz a Bibliában, amitől meg kell védeni bárkit, a gyerekedet beleértve? Természetesen sok minden van benne, amit egy gyerek még nem érthet meg.

üdv

Stefán

2019. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 Anahystor ***** válasza:
50%

#49!


"

-Ne ünnepeljétek a Karácsonyt!(tudom, tudom, ráhúztátok a "Szeretet Ünnepe" szlogent).

-Ne ünnepeljétek a Húsvétot!

-Ne ünnepeljétek a Pünkösdöt!

"


Miért, szerinted én ünneplem a keresztény ünnepeket??? Kicsit tévedsz!


Persze Karácsonykor örömmel találkozok a családtagokkal, megajándékozzuk egymást. Minek ehhez a vallás?!


Ugye tudod: a gyereknek a szülei adják ugye az ajándékot Karácsonykor?

TE mégis a szemébe hazudsz, és a "Jézuskát" emlegeted!!



Egyébként is kicsit kisajátító, hogy szerinted karácsonykor CSAK Jézus (nem is akkor volt) születését lehet ünnepelni!

"A mai karácsonyi ünnep szellemiségéhez, és jellegéhez hasonló ünnepek már a keresztény vallás elterjedése előtt is léteztek, például ilyen volt a Római Birodalom téli napfordulóhoz közeli állami ünnepe, a szaturnália ünnepség. " (wikipédia)

Akár azt is lehetne ünnepelni...., ha már a Szeretet neked nem elég... ünnepelni.


Mellesleg Te május elsején ugye bemész dolgozni? Mert az meg munkásmozgalmi (ateista) ünnep, melyre azért később a katolikusok is rátelepedtek!!!

[link]


A többi "ünnep" pedig munkaszüneti nap. Jó kirándulni, közös programokat csinálni.... Templomnak közelébe se megyek :-)

2019. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 Anahystor ***** válasza:
59%

"Ugyan mi rosszat találsz a Bibliában, amitől meg kell védeni bárkit, a gyerekedet beleértve? "


Soroljam???


Erőszak, vérfertőzés, tömeggyilkosság, hazugságok, ostobaságok, igazságtalanságok...

2019. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
67%

A Karácsony Jézus születésének ünnepe. Tisztában vagyok vele, hogy nem a "Jézuska" hozza az ajándékot. Ne haragudj, de neked nem okozott örömöt, mikor benéztél a fa alá és megláttad, hogy "megjött a Jézuska"? Tudom, hogy Jézus nem akkor született, hanem valószínű tavasz, nyár körül és ezt az Egyház is elfogadja. Most akkor tegyük at az ünnepet oda a kevedért vagy mi?

Wikipédiáról lehet ide bemásolgatno dolgokat nyugodtan. Ezekkel én is tisztában vagyok.

Nem, május elsején nem megyek be dolgozni...azaz...suliba, hisz még középiskolás vagyok. Igen egy ateista ünnep. Amúgy örülök neki, hogy betudsz ide linkelgetni dolgokat, de ha esetleg a saját tudásodból tudnád megcáfolni amit írtam, annak jobban örülnék. Mellesleg igen, később egyházi ünnep lett. S most idéznék a Wikipédiából én is...


"1955-ben a római katolikus egyház is csatlakozott a világ dolgozóihoz, amikor XII. Piusz pápa május 1-jét Munkás Szent József emléknapjává nyilvánította, és így május 1. katolikus ünnep is lett. Korábban a szent tiszteletének hónapja általában március volt, Magyarországon is.[9] Munkás Szent József az ácsok, asztalosok, erdészek, famunkások, favágók, bognárok, koporsókészítők, kádárok, tímárok védőszentje.[10]"(Wikipédia)

Nekem mindegy mit ünnepelsz és mit nem, vagy mit gondolsz vagy mit nem, de arra kérlek fogadd el ha valaki másképp gondolkodik mint te. Én nem akarlak meggyőzni semmiről. Te (valószínű) ateista családban nevelkedtél, én pedig vallásos családban nevelkedtem. Ez van, fogadjuk el egymást.

2019. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
Kedvedért*
2019. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 Anahystor ***** válasza:
59%

#65!


1, "Amúgy örülök neki, hogy betudsz ide linkelgetni dolgokat, de ha esetleg a saját tudásodból tudnád megcáfolni amit írtam, annak jobban örülnék. "


A Wikipédiából nem azért idézek, mert nem ismerem az ott leírtakat, hanem azért, hogy a igazoljam az általam leírtakat (melyek a saját gondolataim). Érvelés technikában elfogadott, hogy az ember az állításait alátámassza tőle független forrásokkal is.

Tudod, a forrás megjelölése, esetleges idézése, nem a saját gondolatok hiányát jelzi. Ugye a te tudásod is származik valahonnan?



2, "de neked nem okozott örömöt, mikor benéztél a fa alá és megláttad, hogy "megjött a Jézuska"? "

Egyrészt nem a "Jézuska" jött meg (olyat egyet se találtam soha), hanem az ajándékok voltak ott amit a sosem látott "Jézuska" csempészte a fa alá.

Valóban éreztem örömet, de azt az ajándék miatt, amit kaptam (igen gyerekként az okozott örömet!), és kevéssé foglalkoztatott, hogy ki is az a "Jézuska". Arra viszont emlékszem, hogy komoly csalódást okozott, amikor rájöttem, hogy a szüleim becsaptak, hazudtak nekem!!!

Szerintem szebb és jobb lett volna, ha tudom, ők adták az ajándékot, és nekik jár a hála érte!!!


3,

"Tudom, hogy Jézus nem akkor született, hanem valószínű tavasz, nyár körül és ezt az Egyház is elfogadja. Most akkor tegyük at az ünnepet oda a kedvedért vagy mi?"


Nem az én kedvemért (esetleg az igazsághoz való hűség miatt ....) .


Nekem a Szeretet ünnepe tökéletesen megfelel dec 24.-én, csak visszásnak érzem, hogy Szent Esteként aposztrofálja a vallás, és Jézus születését ünnepli egy olyan napon, amikor az nyilvánvalóan NEM történt meg.

Ráadásul te, mint hívő számon kéred rajtam, hogy egy ilyen szent keresztény ünnepet én is a családommal töltök!!!


4, szépen idézted a Wikipédiát, de láthatod erre a részre én is utaltam a válaszomban: "melyre azért később a katolikusok is rátelepedtek"


5, "Nekem mindegy mit ünnepelsz és mit nem, vagy mit gondolsz vagy mit nem, de arra kérlek fogadd el ha valaki másképp gondolkodik mint te."


Érdekes! Ezt nem te írtad?


"

Kedves Ateisták! Ha ennyire tagadjátok Istent, akkor a következőket javasolom nektek:

-Ne ünnepeljétek a Karácsonyt!(tudom, tudom, ráhúztátok a "Szeretet Ünnepe" szlogent).

-Ne ünnepeljétek a Húsvétot!

-Ne ünnepeljétek a Pünkösdöt!

-ja és természetesen ezeken a napokon harcoljátok ki magatoknak, hogy gyermekeitek iskolába mehessenek és ti pedig munkába, hisz úgysem ünnepeltek semmit....legalább is Húsvétkor meg Pünkösdkor biztos nem.

"


Ebből mintha éppen azt olvasnám ki, hogy neked nem mindegy, hogy egyes ünnepnapokat ki mivel tölt!!


6,

"Te (valószínű) ateista családban nevelkedtél, én pedig vallásos családban nevelkedtem. Ez van, fogadjuk el egymást."


Tévedsz, édesanyám meggyőződéses keresztény

(vagyis az volt, most már inkább csak HÍVŐ, lévén sokat beszélgetünk a vallásról, és ő is rádöbbent egy csomó dologra, így pl. elveti az Ótestamentumot),

nagymamám is az volt.

Járattak hittanra, még elsőáldozó is voltam.

Igaz akkor is púp volt a hátamra, de csak később, amikor elkezdtem kicsit belegondolni a Bibliában leírtakba, döbbentem rá, hogy mennyi ellentmondás, butaság, borzalom, igazságtalanság van benne.


Természetesen elfogadlak Téged olyannak amilyen vagy, nem akarlak "megtéríteni". ÁM, ha itt leírsz egy hozzászólást, én az abban foglaltakra kedvem/meggyőződésem szerint reagálok. Ez ha nem tetszik neked, lehet, hogy nem a valláskritika rovat a megfelelő olvasni való számodra.

Az állításaimat természetesen cáfolhatod, ha úgy gondolod, hogy valamelyik nem megalapozott.

Köszönettel veszem, ha felhívják a figyelmemet valamilyen tévedésemre.

2019. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
67%

Az első 2 pontot elfogadom viszont...

A Karácsonyt elsősorban nem azért ünnepeljük, merr akkor született Jézus. Akkor emlékezünk rá, akkor ünnepljük a születését. Hidd el, hogy egy hívő emberne nem az a fontos, hogy mikor született, hanem, hogy megszületett a Megváltó. Ezt kérlek fogadd el.

Nem azt kértem rajtad számon, hogy miért a családoddal töltöd, hanem azt, hogy miért olyan rossz az egyház, meg a vallás, meg az egész "istenes" dolog, ha még is alkalmat ad az együttlétre. Abban viszontogazad van, hogy nem az én dolgom. All in all, a keresztény ünnepeket nem lehet elferdíteni. Természetesen, töltheted a családoddal az ünnepet hosz ez természetes, csak nem értem mit ünnepelsz.

Családi háttered miatt elnézést. Pár részlet kiragadása a Bibliából még nem jelenti az egész Biblia ismeretét. Szerintem vessünk véget a vitának, hiszen mindenki másképp gondolkodik, ez természetes.

2019. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 Anahystor ***** válasza:
73%

Rendben Köszönöm a válaszod, egyet értek veled.


Egy feltett kérdésre még válaszolnék:


"Nem azt kértem rajtad számon, hogy miért a családoddal töltöd, hanem azt, hogy miért olyan rossz az egyház, meg a vallás, meg az egész "istenes" dolog, ha még is alkalmat ad az együttlétre. "

t

A kérdést két részre kell bontani a pontos válaszhoz, mert két dolog együtt van említve, holott nincs közöttük szerves kapcsolat.


A "keresztény, vagy bánom is én akár buddhista ünnepek is felvehetők természetesen az állami ünnepek, és mint munkaszüneti napok jól esnek az ateistáknak is. Mint írtam, én nem ünneplem a húsvétot, pünkösdöt, és egyszerűen elfogadom, hogy van aki templomban misehallgatással szeretné az idejét tölteni ilyenkor, de van moziba megy szívesebben, van aki inkább kirándul, vagy akár otthon pihen.

Tehát az emberek beállítottságuk illetve világnézetük szerint különbözőképp töltik az ilyen szabadnapokat.

Nincs ezzel semmi bajom.


Ellenben ez nem jelenti azt, hogy ez az előny (néhány szabadnap) mentesíti a vallást mindazon negatívumoktól, amelyek kötődnek hozzá.

"miért olyan rossz az egyház, meg a vallás, meg az egész "istenes" dolog,"


Erre kívántam már utalni az előző válaszaimban is több helyen, de felsorolok itt is néhány szempontot:


- túlhaladott, tudomány által megcáfolt dolgokat oktat

- erkölcsileg és morálisan elfogadhatatlan cselekedeteket tulajdonít istenének

- önmagát megcáfolva, jelentésükben ellentétes elveket sorol fel

- isten kezébe helyezi a sorsot, csökkentve így az egyén felelősségvállalását és célra törését

- a bocsáss meg ez ellened vétkezőknek elv gyakorlása védtelenné sebezhetővé tesz, csökkenti az önvédelmi reakciót

- szétzilál, ellenségességet szít a családokon belül.

stb

nem sorolom tovább...

2019. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
0%

"Ellenben ez nem jelenti azt, hogy ez az előny (néhány szabadnap) mentesíti a vallást mindazon negatívumoktól, amelyek kötődnek hozzá."


Értem. Azaz...nem, nem értem.

Légyszi aa Bibliából támaszd már alá az itt leírt pontjaidat.


"a bocsáss meg ez ellened vétkezőknek elv gyakorlása védtelenné sebezhetővé tesz, csökkenti az önvédelmi reakciót"

Tényleg? Akkor te haragtartó vagy vagy mi? Egy értelmes ember megbocsájt az "ellene vétkezőnek". Önvédelmi reakció????? Hát szerintem nincs miről beszélni. Mindenki élje a kis életét ahogy akarja.

2019. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!