Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg a gyereke...

Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a keresztény hittérítésektől?

Figyelt kérdés

Veszélyes időket élünk, amikor a keresztény babona egyre jobban terjed, szinte mindenhovà beszivàrog màr. A vallást tisztelni kell, rosszat róla mondani nem szabad. Még az ateistàk sem mernek rosszat mondani róla, inkàbb tartózkodnak a témàtól, ez a tudomànyos-ismeretterjesztő könyvekben is làtszik.


A keresztény hittérítés elsődlegesen a naiv és bàtortalan embereket célozza meg. Mi, felnőttek, akik racionàlosan gondolkodunk, védve vagyunk, de mit tegyünk a gyerekek védelme érdekében ha talàlkozik valahol a jelenséggel? (Utcai térítő, vallásos gyerekek, stb...)


Elképzelhető, hogy màr nagyon koràn vallàskritikàt kellene nekik tanítani light-osan?


2019. ápr. 16. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 Anahystor ***** válasza:
34%

"

Értem. Azaz...nem, nem értem.

Légyszi aa Bibliából támaszd már alá az itt leírt pontjaidat."


Tessék:


"- túlhaladott, tudomány által megcáfolt dolgokat oktat"

Hittanon a teremtés, az özönvíz történetnél NEM emelik ki, hogy ezek nem valós események leírásai.


"- erkölcsileg és morálisan elfogadhatatlan cselekedeteket tulajdonít istenének"

A bűnbeesés előkészítése, Káin és Ábel története, az özönvíz története, az egyiptomi tízcsapás története, Jób története, a próféta és a 42 gyermek története, stb.


"- önmagát megcáfolva, jelentésükben ellentétes elveket sorol fel"

Jézus szeretetről szóló mondatai vs nem békét hozni jöttem..., hagyd a holtakra a holtakat..., Mária elutasítása a gyülekezetnél,



"- isten kezébe helyezi a sorsot, csökkentve így az egyén felelősségvállalását és célra törését"

minden Isten akaratából történik, ne lázadj, a földi élet nem számít...



"- a bocsáss meg ez ellened vétkezőknek elv gyakorlása védtelenné sebezhetővé tesz, csökkenti az önvédelmi reakciót"

iszlám merénylők - ugye szeretni kell őket???, a Pápa befogadásra ösztönző megnyilvánulásai...


"- szétzilál, ellenségességet szít a családokon belül."

Isten a fontos, ha a családodban másként gondolkodnak, fordulj el tőlük (nem ismerős???)



"Akkor te haragtartó vagy vagy mi? Egy értelmes ember megbocsájt az "ellene vétkezőnek"."

Indokolt esetben (szándékos ártani akarás) bizony igen, haragtartó vagyok, és elégtételt is veszek.

Értelmes ember védekezik, és nem tartja oda a másik orcáját a pofonnak, erre csak a fanatikusok képesek, éppúgy mint másik végletként az önfeláldozó öngyilkos merényletekre is!!!

2019. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!