Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az iszlám a béke vallása...

Ha az iszlám a béke vallása mi a magyarázat az iszlamista terrorszervezetekre?

Figyelt kérdés
ISIS, Al-Kaida, Talibán, Hamas, ARSA, Hezbollah, Boko Haram, Al-Shabaab, Muszlim testvériség, Lashkar-e-Taiba, Jaish-e-Mohammed stb. A békés muszlimok azt mondják hogy ezek a radikálisok nem reprezentálják az iszlámot és hogy nem igazi muszlimok, de ők saját magukról azt mondják ők reprezentálják az igazi iszlámot és hogy a békés muszlimok nem igazi muszlimok. Továbbá az iszlám országok vezetői szinte sosem fejezik ki felháborodásukat az ilyen szervezetek cselekedeteiért.

2019. ápr. 24. 10:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Az az ószövetség volt. Azt semmilyen írásmagyarázattal nem lehet átültetni a mostani korra. Most az újszövetség van. Abból mondjál valamit.

Én 3gyébként nem vagyok már ker3sztény, nem védem a hitet, sőt.

Viszont tény ami tény.

2019. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Az Ószövetség is a Biblia és a kereszténység része, de tessék:


"Az ellenségeimet pedig, akik nem akarták, hogy a királyuk legyek, hozzátok ide, és öljétek meg őket előttem!"


Mondom, hogy van bőven. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy a kereszténység terrorizmusra buzdítana, csak rámutatni, hogy ki lehet forgatni ezt is, ahogy az iszlámmal teszik.


Mindenesetre ez jól mutatja, hogy az átlamagyar, aki elvileg keresztény, még a saját vallását sem ismeri, nemhogy egy másikat, de ítélkezni tud.

2019. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

Ez egy példázat volt, nem útmutatás.

Én hatszor kiolvastam a bibliát elejétől a végéig amíg keresztény voltam, mondom mégegyszer, semmi nincs benne amivel igazolni lehetne bármilyen erőszakos hittérítést vagy hasonlót. Az hogy az isten (nevében) ítélettel fenyegetőzik(nek), az egy másik téma.

A koránt nem kell kiforgatni ahhoz hogy egy terrorista igazolni tudja magát, elég csak felidéznie néhány szúrát.

A bibliában ilyet nem találsz.

2019. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Hát, ha nem vagy hajlandó elfogadni a tényeket, akkor higgy, amit akarsz, nincs értelme érvelnem.
2019. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

# 23


Ezek szerint nem olvastad el alaposan az Újszövetséget. Abban is találsz bőven ilyen verseket:


Lukács 12:49 "Azért jöttem, hogy tüzet bocsássak a földre, és mennyire szeretném, ha már lángolna!


Lukács 12:51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Nem - mondom nektek -, hanem inkább meghasonlást.


Máté 10:34-36 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, és így az embernek ellensége lesz a háza népe.


Lukács 22:36 Majd ezt mondta nekik: "Most azonban, akinek van erszénye, vegye elő, ugyanúgy a tarisznyát is; és akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen.


Az Ószövetség pedig keresztények szerint Isten szava. Hiába próbálod semmisé tenni azzal hogy azt mondod már nem érvényes, Jézus sosem mondott ilyet.

2019. ápr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyikkel sem tudod igazolni magad, ha valakit megölsz a hite miatt.

De ez már az a kategória amikor direkt nem akarja érteni.

Olyat mutassàl ami felszólít téged mint hívő olvasót, hogy erőszakkal terjeszd a hitet! Van ilyen, vagy nincs? Nincs!

Van-e a koránban olyan szöveg, ami felszólít téged mint hívő olvasót hogy erőszakkal terjeszd a hitet? Ó, hogyne volna.

Vagy talán az itteni idézetek mind kamuk?

[link]


Az ószövetség katonai útmutatásait semmilyen módon nem tudod magadra vonatkoztatni, az a zsidóknak szólt.


Ha én, mint ember elolvasom a bibliát, akkor azt mondom, hogy a benne lévő isten az gonosz. De az eléggé zavar, amikor az iszlámot olyan módon védik, hogy közben a bibliára mutogatnak, mert ez így egyszerűen hazugság.


Mit mondott Jézus a tanítványoknak, mit csináljanak ha egy városban nem fogadják be őket? Mészárolják le? Nem, hanem hagyják ott. Megfenyegette ugyan őket, hogy az utolsó ítéletkor ilyen megolyan bajba kerülnek, de nem adott semmilyen felhatalmazást erőszakos cselekményekre.


Tehát én mindezt, mint a bibliától elfordult, és annak fenyegetését figyelmen kívül hagyó ember írtam le, objektív szempontból.

Ha az a kérdés hogy politikailag melyik jelent nagyobb veszélyt, akkor egyértelműen az iszlamizmus. Ha egy kereszténynek mondott ember elnyomó r3ndszert épit ki, akkor a bibliából is meg lehet neki mondani hogy azzal ellentétesen cselekszik, miközben ha valahol bevezetik a saríát és azalapján embereket elítélnek mondjuk hitbeli dolog miatt, nem tudod a koránból azt mondani nekik hogy rossz úton járnak, mert az őket igazolja.

2019. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Összefoglalom a párbeszédünket:


- A keresztény terrorista semmilyen tettét nem tudja a bibliából igazolni!

- Írtam egyet.

- Az az ószövetség volt. Most az újszövetség van. Abból mondjál valamit!

- Írtam egyet.

- Ez egy példázat volt, nem útmutatás. Eléggé zavar, amikor az iszlámot olyan módon védik, hogy közben a bibliára mutogatnak!

- Dehát te kérted...


És ezen felül még a Dzsihádfigyelőre hivatkozol, ami kb. mindennek az alja :D

2019. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

Olyanokat irtál ami pont hogy nem támasztja alá amit mondasz.


A bibliára mutogatás pedig nem az hogy abból idéznek hanem hogy azt mondják ugyanolyan útmutatások van benne mint a koránban ami nem igaz.


Az idézetek igaziak vagy nem? Ne terelj.

2019. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Bármit írok, úgyse fogod elfogadni, igaz? A dzsihádfigyelős idézetek természetesen nem igaziak.
2019. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

"Ha én, mint ember elolvasom a bibliát, akkor azt mondom, hogy a benne lévő isten az gonosz. De az eléggé zavar, amikor az iszlámot olyan módon védik, hogy közben a bibliára mutogatnak, mert ez így egyszerűen hazugság."


Ez nem igaz. Senki nem a Bibliára mutogatva védi az iszlámot.



"Van-e a koránban olyan szöveg, ami felszólít téged mint hívő olvasót hogy erőszakkal terjeszd a hitet? Ó, hogyne volna."


A dzsihádfigyelő egy iszlámgyülölő szennylap. Ezt nevezed forrásnak? Kiragad verseket a szövegkörnyezetből és önmagukban értelmezi. Vicc kategória és kötne nincs a valósághoz.



"Mit mondott Jézus a tanítványoknak, mit csináljanak ha egy városban nem fogadják be őket? Mészárolják le? Nem, hanem hagyják ott."


Keresztény tanítás szerint Jézus Isten, ami azt jelenti hogy az Ószövetségben maga Jézus adott parancsot népirtásra.



"Ha az a kérdés hogy politikailag melyik jelent nagyobb veszélyt, akkor egyértelműen az iszlamizmus."


Keresztények ezt állítják, de egy külön kérdésben foglalkoztam a témával. Olvasd végig és meglátod, hogy tévedsz.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!