Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az iszlám a béke vallása...

Ha az iszlám a béke vallása mi a magyarázat az iszlamista terrorszervezetekre?

Figyelt kérdés
ISIS, Al-Kaida, Talibán, Hamas, ARSA, Hezbollah, Boko Haram, Al-Shabaab, Muszlim testvériség, Lashkar-e-Taiba, Jaish-e-Mohammed stb. A békés muszlimok azt mondják hogy ezek a radikálisok nem reprezentálják az iszlámot és hogy nem igazi muszlimok, de ők saját magukról azt mondják ők reprezentálják az igazi iszlámot és hogy a békés muszlimok nem igazi muszlimok. Továbbá az iszlám országok vezetői szinte sosem fejezik ki felháborodásukat az ilyen szervezetek cselekedeteiért.

2019. ápr. 24. 10:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Ez már teljesen értelmetlen ezzel a hozzáállással amit előadsz.


Ha én mint keresztény olvasnám ezt, nem vonatkoztathatom magamra a biblia szerint.

Ha én mint iszlámhívő elolvasom az említett korán verseket, a koránban nincs semmi ami egyértelműen mondaná hogy "azt nem úgy kell érteni".

Inkább neked kellene visszaülni az iskolapadba.


Én nem azt kérdeztem hogy van-e emberölésre való felszólítás a bibliában. Azt kérdeztem, hogy olyat tud e mondani valaki, ami egy keresztényt arra utasít. És ilyen nincs.

2019. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Jó van, ha csillagokat is letagadjátok az égről, akkor nincs értelme folytatni, mert csak azt fogjátok elfogadni, ami titkeket igazol. Ha van sapka, ha nincs...
2019. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

"Ha én mint iszlámhívő elolvasom az említett korán verseket, a koránban nincs semmi ami egyértelműen mondaná hogy "azt nem úgy kell érteni"


Neked fogalmad sincs mit ír a Korán mert sosem olvastad csak kiragadott verseket. Számos vers van amiből kiderül, önvédelemről ír a Korán. Csak néhány példa:



9/12 Ha megszegik esküvésüket azt követően hogy szerződést kötöttek és támadják a vallásotokat, abban az esetben harcoljatok a hitetlenség vezetői ellen. Talán így abbahagyják.


9/13 Talán nem akartok harcolni egy olyan nép ellen amely megszegte az esküjét és a Küldött kiűzésén fáradozott. És ők voltak azok, akik az első alkalommal kezdték ellenetek a támadást.


2/190 Harcoljatok hát Allah Útján azok ellen akik veletek harcba szálltak. Ám ne lépjétek át a megszabott határokat!


2/193 Ám ha abbahagyják akkor ne legyen ellenségeskedés.


2/194 És ha valaki rátok támad akkor támadjatok ti is úgy őrá, ahogyan ő támadott rátok.


68/8 Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat.


5/32 Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná.


2/256 Nincs kényszer a vallásban.


17/107 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Higgyetek benne (ebben a Koránban) vagy ne higgyetek.


109/1 és 9 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Ó Ti Hitetlenek! Nektek megvan a magatok vallása és nekem is megvan a saját vallásom.



Ezek pedig Abu Bakr első kalifa szavai:


„Ne legyetek ármányosak, ne legyetek gyűlöletesek, ne csaljatok, ne kínozzatok! Ne öljetek meg gyereket, sem pedig idős embert, sem asszonyt! Ne vágjatok ki pálmát és ne is égessetek! Semmilyen gyümölcsfát ne vágjatok ki, juhot és tevét csak evés céljára vágjatok le! Találkozni fogtok olyan emberekkel, akik remete cellákban élik életüket. Hagyjátok őket, hadd szenteljék életüket annak, aminek akarják!"



Tehát egyértelműen tilos az iszlám vallás szerint ártatlanok gyilkolása. Még a fák kivágását is tilos.



És mit ír a Biblia:


Mózes5 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr

Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellefhasnük, míg csak nem végzel velük!”


Ezékiel próféta könyve 9:5-6 A többieknek pedig ezt mondta a fülem hallatára: Menjetek utána végig a városon, és öldököljetek, ne szánakozzatok, és ne legyetek könyörületesek! Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat, hadd pusztuljanak!


Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."



Tehát a Biblia Istene népirtásra ad parancsot. Keresztény logika szerint ez maga Jézus. Továbbá az sem igaz hogy az Ószövetségi törvények nincsenek érvényben. Sehol nem írja ezt a Biblia.

2019. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Ezek a versek nem érvénytelenítik az általam említetteket, másrészt olvastam ezeket ezelőtt is. Harmadrészt, a szigorúbb parancs felülírja a gyengébbet. Negyedrészt, az iszlám szerint a hitetlenség is bűn, ez már elég számukra a hitetlenek ellenségnek tekintéséhez.


Ha pedig azt mondod hogy az említett bibliaversek a keresztényeknek szólnak akkor megint csak hazudsz.

2019. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

"Ezek a versek nem érvénytelenítik az általam említetteket, másrészt olvastam ezeket ezelőtt is. Harmadrészt, a szigorúbb parancs felülírja a gyengébbet."


Te most az iszlám vallásról beszélsz? Mert ilyen szabályok nincsenek.



"Negyedrészt, az iszlám szerint a hitetlenség is bűn, ez már elég számukra a hitetlenek ellenségnek tekintéséhez."


Ez nem igaz. Pont hogy a keresztény vallás tekinti ellenségnek a nem keresztény embereket.


„Ne gondoljátok, hogy békét hozni jöttem a földre. Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembe állítsam az embert apjával, a lányt anyjával és a menyet anyósával: saját háza népe lesz az ember ellensége. Máté 10:34



"Ha pedig azt mondod hogy az említett bibliaversek a keresztényeknek szólnak akkor megint csak hazudsz."


Pontosan azt mondom. Hol és mikor mondta Jézus hogy az Ószövetségi törvények már nem érvényesek? Ha nem tudsz válaszolni te vagy a hazug.

2019. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Nem csodálkoznék ha valamilyen megbízód lenne erre a tevékenységre.


Csak hogy válaszoljak (a már eleve ferdítő) kérdésre: nem kellett Jézusnak azt mondania hogy nem érvényes mert nem szólt soha senki másnak, csak a honfoglaló zsidóknak.

2019. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Hol írja azt az Ószövetség hogy a törvényei csak a honfoglalásig érvényesek?


Személyeskedésed csak arra utal hogy kínos a kérdés számodra, ezért próbálsz terelni.

2019. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Oda van írva hogy kikhez beszélt isten.

Nekem egyáltalán nem kínos, elszakadtam a kereszténységtől, épp ezért nem fogadom el egy még agresszívabb és elnyomóbb vallás befolyását.

2019. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Jézus is a zsidókhoz beszélt.

A keresztény vallás lehet hogy elnyomó és agresszív de az iszlám biztosan nem az. Igazából a keresztény vallást is emberek tették azzá.

2019. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Az Iszlám a fanatizmus vallása, nem a béke vallása és a zsidók csinálták valamint felügyelik.
2019. ápr. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!