Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szüleim mi jogon keresztelte...

A szüleim mi jogon kereszteltek meg kiskoromban?

Figyelt kérdés

Ha meg vagyok keresztelve akkor elvileg keresztény vagyok, de ezt pár hónaposan mikor még csak gagyogtam, hogy tudták eldönteni a szüleim, hogy keresztény szeretnék lenni?

Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn, akkor ezek szerint nem volt meg a hitem, vagy lejárt a szenteltvíz szavatossága és ezért nem használt?



2019. ápr. 28. 14:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
81%

Ostoba dolognak tartom én is, miért nem dönthet az ember akkor róla, ha már nagyobb?

Persze ezért kár haragudni a szüleidre

2019. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
71%

1. Nem fogsz belehalni abba, hogy megkereszteltek.

2. Azt pedig, hogy amúgy meleg vagy, jelenleg kb. 7,53 milliárd ember sza*ja le. Remélem, segített a válaszom. :)

2019. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
15%

Igazából, Isten nem mondta senkinek, hog a gyermeket meg kell keresztelni. Ugyanis a keresztelkedést akkor kell elvégezni, amikor a személy önként vállalja a keresztény életet, és azt ami azzal jár.Mert megértette, és szeretne úgy is élni.


A szüleid, azért kereszteltek meg, mert azt tanították, vagy mondták neki, hogy ezt így kell. Annak ellenére, hogy Isten ilyet nem mondott.

A víz pedig nem szavatol semmit. Az csak a személy szándékának az emberek előtti kifejezése, hogy keresztény életet szeretne élni.

Az egyházak találták ki ezt, hogy minél több emberből keresztény csináljanak.

Mivel nem értették meg, a János 6:44, versét:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .

Soha nem lesz Jézus követője az, akiben az atya nem lát lehetőséget arra, hogy úgy is fog élni.

2019. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 lilla64 ***** válasza:
81%

"az egyházak találták ezt ki,hogy minél több emberből keresztényt csináljanak"

És az alámeritkezést ki találta ki,hogy minél több ember az őrtorony szervezet tagja legyen?

És nekem most ne gyere azzal,hogy azokat nem kisbaba korukba keresztelik,mert a tinédzserekre ti is épp úgy ráklényszerititek az alámeritkezést azzal a cimmel,hogy 18 éves korig azt kell csinálni amit a szülők mondanak. a szü

2019. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 lilla64 ***** válasza:
61%

Bocsánat,nem tudtam befejezni.

Tehát 18 éves korig a szülő parancsol a gyereknek,és ha azt mondja,hogy márpedig fiam te alámeritkezel,akkor nem mondhat ellent,hiába,hogy már el tudná dönteni,hogy meg akar keresztelkedni vagy nem

2019. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon nem szép dolog valakit tudta nélkül kereszténnyé tenni. Ez az egyházak cselszövése az emberiség ellen, és egyre jobban terjed! Idáig. Ugyanis Britt tudósok végre kifejlesztették az antikeresztvizet. 100%-ig hatásosan kioldja az emberből a kereszténységet. Eddig nagyon kevés készült belőle, és minden cseppje értékes, de szerencsések vagytok, mert én vagyok az egyetlen aki magyarországon forgalmazza! RENDELJ TŐLEM MOST! Mert az igaz ateista nem szenteltvizes!
2019. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
6%

Kedves 14-15-ös válaszoló.


Amelyik szülő ilyet tesz, az értetlen, és felesleges dolgokat tesz. Ugyan is rendszeresen oktatva van a gyülekezetben, hogy a gyermek ne a szülő miatt keresztelkedjen meg, hanem saját akaratából elhatározásából. Aki pedig ilyet kényszerít, azzal nem menti meg a gyermeke életét, ahogy az sem, hogy a gyermeket csecsemőként sem menti meg a keresztelkedés.

A kiskorú gyermek, aki még döntésképtelen, és szülői felügyelete alá tartozik, azt az ítéletet kapja, amit a szülő.

A szülő ha meghal, a gyermek is. ezért felesleges ilyet tenni.

2019. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
13%

"És az alámeritkezést ki találta ki,hogy minél több ember az őrtorony szervezet tagja legyen?"


Az alámerítkezés, ugyan az, mint a megkeresztelkedés.

S ahogy Jézus a Jordán folyóban megkeresztelkedett, az minta volt a továbbiakban. S itt nem csak egy kis vizet szórtak egy ember fejére, hanem teljesen elmerültek, mint ami azt jelenti, hogy meghaltak a régi életüknek, és újra életre keltek Isten akaratának cselekvésére.

2019. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
42%
Megszokás. Azt hjitték , azt látták, hohgy ezt kell, mert mindenki így csinálja és nekik is ez hagyományból magától értetődő volt; meg sem fordult a fejükben, eleve eszükbe sem jutott , hogy nem, mert cssk ezt látták maguk körül, mindenki ezt csinálja, ezt így szokás, és eszükbe nem jutott megkérdőjelezni, mett mindenhol ezt látták. Családjukban is mindenki ezt csinálta. Ők ebben lehet, hogy csak egy szokásos ünnepséget láttak. Lehet, hogy akár azt is hitték, hogy ez milyen nagy dolog a gyerekük életében, milyen nagy nap, hogy ez már egy "mérföldkő". Lehet az is, hogy olyasminek gondolták, mint a karácsony vagy a szülinap, tehát egy sima kis ünnepnap, ami jár egy ceremóniával, amin szokásos egy ceremónia. Meg lehet, hogy meg attól is féltek esetleg, hogy majd azt kérnéd rajtuk számon, hogy te miért nem vagy megkeresztelve , mikor körülötted mindenki meg van, és ezért most te meg különcnek érzed magadat. Szóval lehet,hogy arra gondoltak, hogy akkor meg azt rónád föl nekik.
2019. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
47%

A keresztség valóban egy feltétele annak, hogy keresztény legyél, de azért közel sem csak ebből áll kereszténynek lenni.

A Biblia pedig olyat nem ír, hogy bűn melegnek lenni (ez egy állapot és nem tevékenység), max olyat, hogy bűn a házasságon kívüli szexuális kapcsolat, legyen az más vagy ugyan olyan neművel, mindegy. Egyébként van sok olyan meleg, aki keresztény is. Tehát ez nem kizáró ok.

Az viszont kizáró ok, hogy te nem akarsz keresztény lenni, megtagadod Istent és Krisztust, tehát megnyugodhatsz, nem vagy keresztény.


Ha úgy érzed, hogy jogilag kifogásolható a te megkeresztelésed, akkor fordulj bírósághoz, majd ők véleményezik, hogy volt-e rá joga a szüleidnek, vagy sem.

2019. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!