Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szüleim mi jogon keresztelte...

A szüleim mi jogon kereszteltek meg kiskoromban?

Figyelt kérdés

Ha meg vagyok keresztelve akkor elvileg keresztény vagyok, de ezt pár hónaposan mikor még csak gagyogtam, hogy tudták eldönteni a szüleim, hogy keresztény szeretnék lenni?

Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn, akkor ezek szerint nem volt meg a hitem, vagy lejárt a szenteltvíz szavatossága és ezért nem használt?



2019. ápr. 28. 14:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
35%

Az én anyám a buta kommunista lelketlen elven nevelt. A nővérem a lelketlen érzéktelen liberalizmus nagy híve. Számomra ezek után a vallás igazi felszabadulásként érkezett. Jézus az életembe szó szerint megváltásként érkezett.

És te nevezed magad szabad gondolkozónak? Gondolkodj már el magadon. Nem csak a melegeknek lehet lelki problémái...

2019. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

16:47


Nem attól lett meleg, hogy annak nevelték! De amiatt kürtöli világgá! Egy nem meleg neveltetésű ember (mindegy, hogy meleg, vagy hetero), magánügynek tartja a szexualitását. Nem tartozik az internet közösségére. Nézd csak meg pl: ismerőseid facebook oldalát, nem olyan sokan írják ki, hogy melyik oldalon állnak.

2019. ápr. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
38%

"A gyermek akármilyen vallásra nevelése a legdurvább erőszak amit egy szülő tehet a gyermekével."

Szörnyű tényleg... "Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből és szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" Borzalmas ilyen nevelést kapni, ami a másik ember méltóságának tiszteletéről, szeretetéről szól és az embertársban is ugyanazt a teremtményt látni, mint magunkban.

Valahogy úgy sejtem, hogy halvány lila gőzöd nincs a keresztény nevelésről. :))

2019. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Rachel Warner ***** válasza:
16%

"A gyermek akármilyen vallásra nevelése a legdurvább erőszak amit egy szülő tehet a gyermekével."


Ezt meséld majd el kérlek annak a 10 éves gyereknek,akit elvettek az anyjától és a bántalmazó apjának ítélték. Mikor ott ordított teli torokból,hogy hadd lássa még utoljára csak 20 percig az anyját,az apjának meg azt mondta,hogy inkább üsse,csak ne vegye el az anyjától. Mondd már el neki,hogy ez mind semmi ahhoz képest,hogy egy embert megkeresztelnek babakorában. Olyan csökönyösek vagytok komolyan..

2019. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt meséld majd el kérlek annak a 10 éves gyereknek,akit elvettek az anyjától és a bántalmazó apjának ítélték."


Hazánkban a bírói foglalkozás erősen elnőiesedett, akárcsak a pedagógus szakma, így szinte természetes, hogy az esetek többségében az a gyakorlat alakult ki, hogy a nőknek ítélik a kiskorúakat váláskor.

Az a pár eset, amit talán a két kezemen meg tudok számolni, hogy az apának lett a gyermek ítélve, minden kétséget kizáróan kirívó és ekkor az apa feltétlenül feddhetetlen, de még akkor is szükséges hozzá az, hogy az anya kirívóan alkalmatlan legyen a gyermeknevelésre, így a válaszod hazabeszélés és azért is értelmetlen, mert a kérdéshez nincs köze.

2019. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
24%

"Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből és szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" Borzalmas ilyen nevelést kapni, ami a másik ember méltóságának tiszteletéről, szeretetéről szól és az embertársban is ugyanazt a teremtményt látni, mint magunkban."


"Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"

"Zsoltárok könyve 137.9"


Játszhatunk ilyet.... Ha ismered a bibliát nagyon jól tudod dugig van erőszakkal és gyilkossággal... Ha nem? be van készítve még 150 ilyen idézet keresgélhetsz különböző fordításokat de ez az idézet minden fordításban így hangzik....



"Ezt meséld majd el kérlek annak a 10 éves gyereknek,akit elvettek az anyjától és a bántalmazó apjának ítélték."


Polgárjogi példát hozol fel egy vallási kérdésre?

Érdekes! Semmi köze a valláshoz de gondolom nem telt értelmes cáfolatra....

(azon törpe párt egyik embere mondta aki a törvényhozásban jeleskedhetne és hithű kereszténynek vallja magát:

Egy nő addig meg se szólaljon amíg nem szült 4-5 gyereket mert akkor nem lenne családon belüli erőszak.


A fenti példa Iszlám 2.0? pedig hűdekereszténynek vallja magát és nem látok tüntetést az egyházak részéről hogy felháborodtak és ez ellentétes a "szeretet" vallásával.....

2019. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Rachel Warner ***** válasza:
0%
Ha ennyire a kérdéshez akarsz ragaszkodni,akkor a te válaszodnak sincs sok köze hozzá,mivel a kérdésben semmilyen vallásra nevelés nincs,hanem babakori keresztelésről,amit sok nem vallásos szülő is csinál hagyományból. Hogy babakorában lelöttyentik egy kis vízzel,vagy,hogy vallásosnak nevelik,szerintem egy pöppet nem ugyanaz. Amúgy meg ha ez épp nem felelt meg neked példának,akkor is tudok 20 ezer másikat mondani,ami igenis sokkal rosszabb egy gyereknek,mint a vallás. Mondom ezt úgy,hogy én sem vagyok vallásos,de nem vagyok a végletekig kisarkított hitetlen sem.
2019. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen apán csak egy t55-ös lövege segít, de az is igaz hogy az ideológiai elnyomás és manipuláció is sok gondot tud okozni.
2019. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
32%

Hagyd el, engem egy katolikus általános iskolába irattak be 8 évre a megkérdezésem nélkül, szóval lehetne rosszabb sorod is :D :D

Aztán meg ha nem hiszel istenben akkor a keresztelés semmit nem jelent, max annyit, hogy egy fura szoknyás faszi lelocsolt hideg vízzel.

2019. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem ez miért ekkora ügy? Nem a péniszed vágták le tőbe csak lelocsoltak vízzel. Ha nem hiszel benne akkor az egész csak annyit jelent, hogy vizes lettél kiskorodban. Értelme, értéke csak annak van akinek jelentéssel bír az egész.

Sokan azért keresztelnek, mert még mindig az él sokak tudatában, hogy az a csecsemő aki nincs megkeresztelve az elkárhozik. Régen nagyon nagy volt a csecsemőhalandóság. Ezért az emberek a születést követően minél gyorsabban igyekeztek megkeresztelni a csecsemőt, hogy ezzel is megóvják a bajtól.

Egyébként megvan a pszichológiája annak is, hogy miért nevelik vallásosnak gyermekeket. A gyerek fejlődése során őt érő ingerek sokkal mélyebben beépülnek a személyiségéve, világképébe. Ezt onnan később sokkal nehezebb "kiölni". A kérdező esetében a nagy dilemmát ugye az okozza, hogy a neveltetése alapján a keresztény erkölcs határozza meg az életét viszont a homoszexualitás ezzel az erkölccsel úgy tűnik, hogy szemben áll (egyébként szerintem nem de ezzel úgyis sokan vitatkoznának itt). Nagyon sok vallásos családban felnövő meleg küzd ezzel a problémával több kevesebb sikerrel. Inkább kevesebbel. Hisz adott egy vallás, ami azt állítja, hogy a szent könyve minden betűje igaz és adott egy megmásíthatatlan orientáció amit a vallás elítél. Csakhogy Isten nem kér az embertől olyat amit nem tud betartani (ez is benn van a Bibliában). Viszont akkor meg a Biblia azon része nem igaz ami elítéli a homoszexualitást. És itt vissza is tértünk az eredeti problémához és a kör indul újra. De ezt most itt inkább nem boncolgatnám mások vallásos meggyőződését úgysem tudom és nem is akarom kétségbe vonni.

2019. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!