Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szüleim mi jogon keresztelte...

A szüleim mi jogon kereszteltek meg kiskoromban?

Figyelt kérdés

Ha meg vagyok keresztelve akkor elvileg keresztény vagyok, de ezt pár hónaposan mikor még csak gagyogtam, hogy tudták eldönteni a szüleim, hogy keresztény szeretnék lenni?

Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn, akkor ezek szerint nem volt meg a hitem, vagy lejárt a szenteltvíz szavatossága és ezért nem használt?



2019. ápr. 28. 14:07
1 2 3 4 5
 21/46 lilla64 ***** válasza:
72%

"Az alámeritkezés ugyanaz mint a megkeresztelkedés"

Akkor te most miről is beszélsz?

És mi néhányan rohadtul nem akartunk megkeresztelkedni,vagyis alámeritkezni,de a vének nem hagyták békén a szüleinket amig meg nem tettük,hogy aztán pár év mulva kilépjünk.

Annk a vénnek a gyerekei,még mai napig nincsenek alámeritkezve,és vigan járnak az egyetemre,nekünk meg nap mint nap azt verték a fejünkbe,hogy hagyjuk a továbbtanulást,inkább jehovát szolgáljuk mert nagyon közel a vég.

Csakhogy kijöhettem ebből a szervezetből,felfordúl a gyomrom még most is ha visszagondolok a sok gazemberségre

2019. ápr. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
31%

"A szüleim mi jogon kereszteltek meg kiskoromban?"

Ezt itt kérdezed meg? :) Hát asszem jobb, ha a szüleid helyetted gondolkodnak

2019. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan konzevatívak lennének, nem neveltek volna melegnek!
2019. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

Mi jogon?

Az erősebb jogán.

A minap a lányom megkérdezte tőlem, hogy: - Melegen kéred a tegnapi sült kolbászt, vagy jó lesz hidegen? -

Mire belegondoltam a 'meleg' szó újabb (b)anális jelentésébe és azt mondtam: - Fújjj! -

:)

2019. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

- Melegen ne, inkább süsd át egy kicsit.-

:DDD

2019. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
62%
Nincs erősebb joga. Egyszerűen tagadd meg a keresztséget és kész.
2019. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Rachel Warner ***** válasza:
28%
Szerintem ne drámázd túl. Engem is megkereszteltek és agnosztikus vagyok. Nem kell ezt ilyen drámaian előadni,hogy " mi jogon kereszteltek meg kiskoromban ". Sokkal rosszabb dolog is kiderülhetett volna a szüleidről. Attól meg tényleg nem leszel automatikusak keresztény,ha megkeresztelnek,hidd el,senki nem fog a templomból elmenni a házatokhoz zörögni az ablakon,hogy miért nem élsz hívőként,pont le fogja f*sni mindenki,hogy mi vagy.
2019. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 08:31

Nem nevelték, annak született. A Biblia helyett olvashatnál inkább természettudományos műveket. Nagyobb hasznodra lenne, mint ezeréves mesegyűjtemények.

2019. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
38%

Olyan jogon kereszteltek meg, hogy vállalták, hogy keresztény hitben fognak nevelni. Hogy ennek mennyire tettek eleget, azt ők tudják és Isten.

"Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn, akkor ezek szerint nem volt meg a hitem, vagy lejárt a szenteltvíz szavatossága és ezért nem használt?"

A keresztség nem azt jelenti, hogy valaki mentes lesz minden személyes bűntől élete végéig. Ha így lenne, akkor Sztálin kezéhez nem tapadt volna több millió ember vére: ő is meg volt keresztelve ugyanis.

Személyes bűneink mindig lesznek, életünk végéig.

2019. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
26%

A gyermek akármilyen vallásra nevelése a legdurvább erőszak amit egy szülő tehet a gyermekével.


18 éves korig minden vallástól eltiltanám a gyermekeket max 2 generáció és ki is halnának a vallások.


Meleg vagy? Na tessék! Ez is csak a vallási fanatikusokat izgatja egy szabad gondolkodó le se tojja.

2019. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!