Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten megölte a gyerekeket?...

Isten megölte a gyerekeket? (Hívők?! )

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jutott az eszembe, volt egy mese, nem tudom mi a címe, de a hét csapás benne volt. Valami olyasmi is, hogy akinek az ajtaján nem volt valami festék azt megölték, ez mi is? Ártatlan újszülőtteket ölt(ek) Isten(nevében)? Kérdezem református keresztényként!
2019. máj. 6. 15:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

9 vagyok, nem értem miért remegne meg a hited. A történet szerint Mózes felszólította a fáraót, hogy engedje szabadon a zsidó népet. A fáraó ellenállt. Mózes csodát tett, hogy bizonyítsa, hogy ez Isten akarata, a botját kígyóvá változtatta. A fáraó nem engedte el őket. És jöttek a csapások, senki nem halt meg. Sáska járás, a Nílus vize vérré vált, békainvázió, stb. A fáraó mindezek ellenére makacs maradt, tudta, hogy ha elengedhetetlen a rabszolgàkat, a nép nagy bajban lesz. Ekkor jött az utolsó csapás, amiben az elsőszülött emberek és állatok meghalnak, amire végre elengedte a zsidókat.


Nem tudom neked mi jött le, de én azt látom, hogy van egy védelmező Isten velünk, egy szerető Atya. Látja, hogy az emberek akik segítséget kérnék tőle rabságban szenvednek. Megtesz mindent értünk, bárki is sanyargasson bennünket.

Az ennek a történetnek a tanulsága, hogy Isten mindenre képes, bárhova elvezet. Mózesnek mevígérte, hogy felszabadítja őket az egyiptomi rabság alól. De ez az Ószövetség, már Új van érvényben. Viszont a tanulságot ne feledd el, van aki téged a tűztől is megóv, soha nem hagy cserben.


"Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged."

2019. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad, így már azért tisztább. Hitemet soha nem tagadom. Annyit kérdeznék még, hogy ez mikor történt?

Úgy értem i.e.1000 vagy mikor?

2019. máj. 6. 21:37
 13/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem történt meg, csak olyan monda, mint a magyar Hunor, Magor és a csodaszarvas, vagy mint a görög mitológia.

Egyébként a történet szerint Isten maga keményítette meg a szívét a fáraónak, hogy ne engedje el a zsidókat, hogy aztán az ártatlan egyiptomi népen kiélje szadista hajlamait.

2019. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Mózes nagyjából Kr.e. 1500 környékén élt. Maga a kivonulás biztos, hogy megtörtént, régészeti leletek vannak egyiptomból ami héber kultúrára utal.

A csodák, és csapások hitem szerint képletesek, de sokak szerint valóban minden így megtörtént. De mindegy is a történet üzenete szempontjából, ami Isten által ihletett.


Fusd át a linket röviden van leírva a 10. csapás, és az exodus története.

2019. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
2019. máj. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
27%

"Mózes nagyjából Kr.e. 1500 környékén élt."


Ez egy becslés, amit a kor sajátosságaira alapoznak, de Mózes léte nem bizonyítható, ahogy Jézusé sem, vagy Harry Potteré. Ettől függetlenül élhetett ilyen nevű ember, a Mósze név gyakori volt, például Thotmosze, vagy Tutmozis még fáraó is volt.


" Maga a kivonulás biztos, hogy megtörtént, régészeti leletek vannak egyiptomból ami héber kultúrára utal."


Egy túrót, sejtelme sincs senkinek, milyen lehetett a korai héber kultúra, ha volt ilyen. Annyi valószínű, hogy a babilóniai és a szír területekre is kiterjesztette Egyiptom a befolyását részlegesen egyes korokban.

Ekkor győzik le a hikszoszokat és elkezdődik az Új-birodalom kora, vele az asszírokkal, a krétaiakkal és a hettitákkal, ez a valódi történelem, amit régészeti leletekből ismerünk.

Zsidókról nincs semmi ebből a korból de sokkal később sem, az egész Ószövetség ugyanolyan hiten alapul csak, mint a Biblia többi része.

[link]

Nekünk is vannak ilyen szép meséink, Mátyás király Gömörben, meg Kolozsváron és az Egyszer volt Budán kutyavásár.

Héberekről csak a római korból tudunk, még Nagy Sándor birodalmát öröklő Szeleukida birodalomból sem hallani róluk semmit.

Mese az egész.

2019. máj. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
58%

A bibliai történeteknek elképzelhetően lehet igazságalapja!

Akkor is -ugyanúgy, mint most- a történések okát nem ismerve isteni beavatkozásnak vélték az eseményeket.

Az ókori egyiptomiak írásos bizonyítékát adták, hogy éveken keresztül hosszas aszály volt, a Nilus áradása évről-évre elmaradt, ez pedig a termés jókora csökkenését okozta.

A gabona termett mennyiségének csökkenése miatt megszorítások következtek.

Az egyiptomi törvények értelmében éhínség esetén csak az elsőszülötteknek járt/jutott kenyér.

Az évekig tárolt gabonán mérgező gombafertőzés történt.

Kik és miért pont azok haltak meg, akik?

Mert nekik jutott kenyér.

.

Következik a fentiekből:

- ha Isten parancsolta az aszályt, akkor ő,

- ha csak 'simán' időjárási jelenség volt, akkor a Természet ölte meg az egyiptomi elsőszülötteket.

A zsidók szolgák/rabszolgák voltak, nekik nem járt a (mérgező) kenyérből, tehát ők kimaradtak az elsőszülöttek halálozásából.

.

A Biblia olvasható áés értelmezhető tórténelmi események felsorolásának is. (-és még többféleképpen...)

2019. máj. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
Szerintem az Egyiptom hercege a mese, amire gondolsz
2019. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

A fenmaradt ókori Bibliai iratokat az ateista történészek is régészeti leletként kezelik. Épp ezért zavaró, hogy nem engedik be őket a Vatikáni könyvtárba, ugyanis vallási témájú tekercseket is fontos történelmi eseményekre került sor.

Ramszesz fáraó volt ✅

Héber rabszolgák éltek Egyiptomban ✅

Törzsekre, nemzetségekre osztott nép volt✅

Bevándoroltak a mai Izrael területére✅

Egyiptomtól független szabad királyságot hoztak létre✅


Azt, hogy ezt Isten irányítása alatt tettek az már csak hit kérdése, de ez nem mese csak azért mert a Bibliaban is benne van

2019. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Kamuzol, semmit nem TUDUNK a héberekről.
2019. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!