Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről? Intellige...

Mit gondoltok erről? Intelligensebbek az ateisták/agnosztikusok?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk végén ott van az eredeti tanulmány is. De igazából ezer ilyen statisztika van. Miért intelligensebbek az ateisták? Pl. a legtöbb professzor is ateista, vagy biológusok/fizikusok/matematikusok (BSc/MSc). Miért?

A ti környezetetekre is igaz?



2019. máj. 10. 21:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:

Kedves Anahystor, lehet innen vette a statisztikát a #17.

https://www.youtube.com/watch?v=cxMKm93rUz0

2019. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az itteni hozzászólásokat olvasod, abból is látszik ez: hiszen pl. hívők írják, hogy ők már láttak okos hívőt és buta ateistát is.

Én meg szégyellem, hogy egy fajba tartozom velük...


Még egyszer leírom, hátha átmegy: a hívő A HITÉBEN butább!

És ez KÖTELEZŐ neki, különben nem fog hinni!


És - mivel a fentieket elvárja tőle a hite - LEHETSÉGES, hogy az élet más területén is butább lesz.

Vagy azért lett hívő, mert eleve butább, és így jobban illik hozzá a hit - vagy pedig hívőnek nevelték, és így bővel elég az is, ha kicsit butább.


De mondom: ez nem olyan óriási különbség. Sokszor tényleg csak mérésekkel derül ki.

2019. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 Anahystor ***** válasza:
86%

1916-ban 42% hívő


1997-ben 39% (USA !)


"a legtöbb tudos mind vallásos volt ..."


Csak szólok, sem a 42% sem a 39% nem a legtöbb, hanem éppenséggel kevesebb mint a fele, sőt közelít az egy harmadhoz!!!

2019. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
95%

Jelenleg a tudósok 95%-a ateista.

Úgy, hogy ebben még benne vannak azok az idős tudósok is, akiket eleve hívőnek neveltek.

2019. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
3%
Nonszensz. Attól, hogy valaki ateista még simán lehet egy tanulatlan proli, miféle ostoba elme kell hozzá, hogy egyáltalán feltételezzük hogy az Istenben való hit vagy nem hit az intelligenciától függ? Micsoda leegyszerűsített kezdetlegesen ostoba gondolatmenet.
2019. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 Anahystor ***** válasza:
87%

"Attól, hogy valaki ateista még simán lehet egy tanulatlan proli,..."


Tökéletesen igaz, hiszen aki nem is gondol isten létezésére, az ateista (istenben nem hívő), akkor is ha az általános iskolát sem végezte el.


Ugyanakkor, a HIT éppen a dolgok meg nem kérdőjelezésénél kezdődik. A magas IQ-val pedig együtt jár az, hogy az ember elgondolkodik a dolgok okáról.


Felteszi a kérdést: Miért van ez vagy az? és nem éri be egy olyan válasszal, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek"!

2019. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
15%

17-es vagyok jol le pontoztak :D de elolvastam az az utáni válaszokat nem mondanám magamat fanatikus hívőnek van egy fajta hitem és kész ez ram tartozik nem akarok róla senkit sem meggyőzni de akkor már PLEASE emberek ne akarjátok ti is azt csinálni amit a fanatikus hívok hogy nektek van igaz tok nincs isten stb mert jelenleg a tudomány nem tudja sem bizonyitani sem cáfolni!


Meg igaz hawking nem volt vallásos persze az állapota miatt nem csoda... de akkor sem ettől függ hogy ki mennyire okos vagy buta

2019. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
13%

# 26 Imádom ahogy az ateisták Stephen Hawkingnak képzelik magukat. Az az ateista azonnal elhiszi, hogy nincs Isten, senki sem teremtette a világot, meg sem kérdőjelezi ezt az állítást, anélkül, hogy bárminek is utána járna az intelligens? Aki még a nagy bumm elméletről nem hogy nem olvasott, még csak nem is halott róla, vagy egyáltalán anélkül hogy bárminek utána járt volna, ugyan mitől van meggyőződve róla, hogy nincs Isten?


https://www.youtube.com/watch?v=E4uRWk06Wo0&fbclid=IwAR0b-TY..

https://www.youtube.com/watch?v=oN2EKL7E2Vg

2019. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
20%

Többször leírtam már, de senki sem fogadja el, hogy egyes kutatások szerint az agy egy pontjának hőmérséklete dönti el, hogy valaki hisz, vagy ateista. Pedig ez nagyon sok mindent megmagyarázna.

Az én elméletem egyébként az, hogy a beleinkben tenyésző baktériumtörzsek aránya határozza meg. Kimutatták pl, hogy a depressziósok bélflórájából teljesen hiányzik két baktériumtörzs: a Coprococcus és a Dialister. Ennek mintájára miért ne lehetne a vallást is behatárolni?

2019. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 Anahystor ***** válasza:
100%

"# 26 Imádom ahogy az ateisták Stephen Hawkingnak képzelik magukat. Az az ateista azonnal elhiszi, hogy nincs Isten, "


Te most nem olvastad, vagy nem érted, mit írtam???


"Tökéletesen igaz, hiszen aki nem is gondol isten létezésére, az ateista (istenben nem hívő), akkor is ha az általános iskolát sem végezte el."


Ez ANNYIT jelent, hogy annak a kritériumnak, miszerint "ateista az, aki nem hisz isten létében", éppúgy megfelel az,


- aki valamilyen érvrendszer alapján elutasítja az isten létezésében való hitet,

mint az


-aki pusztán nem is foglalkozik isten gondolatával (hiszen ezen állapotában ugyanúgy megfelel a definíciónak, miszerint NEM HISZ isten létezésében).


A különbség az, hogy egyikük tudatosan válik ateistává, a másik pedig nem válik hívővé és így megmarad ateistának (de ez nem is tudatosul benne).


"Az az ateista azonnal elhiszi, hogy nincs Isten, senki sem teremtette a világot, meg sem kérdőjelezi ezt az állítást, anélkül, hogy bárminek is utána járna az intelligens?"


Ki mondta? (én nem! olvass vissza!)


Amúgy félre értesz valamit!

Az ateizmus nem hit!!

Semmit sem kell elhinni az ateistának, az legyen definíció szerint, viszont kritérium, hogy egy dolgot biztosan nem szabad tennie, elhinni, hogy létezik isten.

Így bizony az is ateista, aki semmilyen meggondolást sem tesz Istennel kapcsolatban.

De ez ne zavarjon téged, mert ők nem fogják kritizálni sem a hívőket, sem a hitet.



A videók amiket linkeltél bizonyára érdekesek, de most nincs időm végig elemezni őket, ha összefoglalnád néhány szóban a fontosabb mondanivalójukat, nagyon meggyorsítaná a reagálást a bennük felvetett gondolatokra, már csak azért is, mert az előadóval nehéz interaktív vitát folytatni.

2019. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!