Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről? Intellige...

Mit gondoltok erről? Intelligensebbek az ateisták/agnosztikusok?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk végén ott van az eredeti tanulmány is. De igazából ezer ilyen statisztika van. Miért intelligensebbek az ateisták? Pl. a legtöbb professzor is ateista, vagy biológusok/fizikusok/matematikusok (BSc/MSc). Miért?

A ti környezetetekre is igaz?



2019. máj. 10. 21:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:

Oké, a komment szekció indirekt módon megválaszolta a kérdésem...


Hol írtam én olyat, hogy nincs értelmes hívő és hogy minden ateista egy zseni?


Tudjátok hogy működnek a statisztikák? Átlagszámítás és társai?


VAN értelmes hívő és buta ateista.


DE: Úgy tűnik a statisztikák alapján, hogy az ateisták ÁTLAGBAN intelligensebbek*. Erről szólt a kérdésem is, de ti szeretitek h üldöznek titeket...


*Az IQ teszt (mint már leírtam, de egyébként még linkelten is a szóban forgó kutatást) az úgynevezett problémamegoldóképességet méri. Ez nem köthető tudásnak, a teszt úgy van kifejlesztve, hogy bármelyik afrikai törzs tagja ki tudja tölteni.



Egyébként nem támadásnak szántam a kérdést, sőt ezt a választ sem, de ez a mértéktelen hülyeség ami itt megy..

2019. máj. 13. 21:55
 32/83 anonim ***** válasza:

# 30 Az egyik videóban arról beszél az előadó, hogy az élet eredete Isten létezésére utal, például a fehérjék, vagy a DNS molekulák nem jöhettek létre valamilyen intelligencia külső behatása/közbe lépése nélkül, mert az érthetőség forrása mindig intelligenstől jön.

A másik videóban a Biblia hitelességét elemzi.

2019. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
8%

Jo de ha megnézed nincs olyan ember aki ne lenne hívő! Valaki az univerzumban hisz valaki Istenben valaki saját magában valaki meg a fog tűndérben...


Az hogy a hit nagyon sokkal előrébb vitte az emberi fajt kulturálisan es tudományosan...

pl régebben nem azon volt a vita hogy ki milyen bőrszínű hanem ki milyen vallású rá párszáz évre amikor a vallás kiszorulóba volt afrikaiak ezreit hurcoltak el és kényszerítettek rabszolgának... mert már nem az volt a lényeg hogy ki milyen hitű hanem ki milyen bőrszínű...


De lényegtelen ha a statisztikákat akarod hallani az emberiség sokkal nagyobb rétege vallásos! Szoval ha viszonyitani kell akkor több az okosabb hívő mint az ateista


És az inteligencia nem csak a tudományos kutatásokban tud megnyilvánulni hogy ki mikor oldja meg a hideg fúziót meg Einstein rozé Boros hidat...


Hanem pl az érzelmekben, a sportban, a zenében, olyan dolgokban amik még ha egy kis mértékben is de házzá add az emberi javakhoz, sikerehez!

2019. máj. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 Anahystor ***** válasza:
93%

"Jo de ha megnézed nincs olyan ember aki ne lenne hívő! "


OK, igaz, de ez miért érdekes????


Ha az ateizmusról van szó, EGYETLEN konkrét hitet kell megvizsgálni: azt, hogy az illető hisz isten (bármilyen) létezésében, vagy sem?

Ha nem hisz: ateista,

ha hisz nem ateista, hanem hívő.


Bármely más dologban való hit irreleváns a kérdés szempontjából.


----


"Az hogy a hit nagyon sokkal előrébb vitte az emberi fajt kulturálisan es tudományosan..."


Igaz, csak nem a fogtündérben való hit....


----


"De lényegtelen ha a statisztikákat akarod hallani az emberiség sokkal nagyobb rétege vallásos! "


Igaz, csak ha konkrétan megnézed EGY adott isten kultuszához tartozók számát, kiderül hogy a vallás hívei kisebbségben vannak az összes NEM EBBEN aaz istenben hívőkhöz képest.


-----


"És az inteligencia nem csak a tudományos kutatásokban tud megnyilvánulni "


Persze, hogy nem. Akár itt a gyakorin megnyilvánuló vitakészségben is. Például, hogy ki hogyan érvel...


Nézd meg egyik-másik vitatkozó válaszait!

2019. máj. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
4%

,,Jo de ha megnézed nincs olyan ember aki ne lenne hívő!"


A zuhanó repülőkön valahogy mindig nagyon kevés az ateista. ;)

2019. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 Anahystor ***** válasza:
78%

Ez a legostobább szlogen amit a hívők ismételgetnek!!!


Nagyon buta érv, hiszen akkor egy megrögzött ateista a fedélzeten meggátolja a lezuhanás lehetőségét (reménykedj, hogy a te repülődön is utazik egy!!!), másrészt Isten kifejezetten ügyel rá, hogy csak hívőkkel teli repülő zuhanjon le!


Nem is értem, ha ilyen hatásos az istenhit, ki ragaszkodik hozzá és miért?

2019. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 A kérdező kommentje:

"Jo de ha megnézed nincs olyan ember aki ne lenne hívő!"


Hívő = Istenhívő

Én nem vagyok hívő, csak mert hiszem, hogy két hét múlva jól sikerül a pszichológia vizsgám.



"Az hogy a hit nagyon sokkal előrébb vitte az emberi fajt kulturálisan"


Mindenképp, a kereszténység nagyban alakította a kultúránkat



"es tudományosan"


Nem, mint ahogy most se azt teszi.



"De lényegtelen ha a statisztikákat akarod hallani az emberiség sokkal nagyobb rétege vallásos! Szoval ha viszonyitani kell akkor több az okosabb hívő mint az ateista"


Tényleg több a hívő (bár nem tudom mennyi lenne, ha csak azokat vennénk, akik igazán hisznek és gyakorolják a vallásukat, vagy ha mondjuk csak Európát néznénk), de

1. Ez nem jelenti azt, hogy több az intelligensebb hívő

2. Arányokról beszélünk



"És az inteligencia nem csak a tudományos kutatásokban tud megnyilvánulni hogy ki mikor oldja meg a hideg fúziót meg Einstein rozé Boros hidat..."


Kérlek olvasd el előző kommentemet, hogy mi is az az IQ teszt. Nem a "hideg fúziót" kell megoldani...



Azzal pedig tisztában vagyok, hogy nem csak egy fajta intelligencia van. De engem most ez érdekel, a logikus, analitikus problémamegoldó képesség.



Azért köszi a választ, jöhet még bátran, nem pontozok le senkit, aki nem gyűlölködik!

2019. máj. 14. 12:19
 38/83 anonim ***** válasza:
64%

"Az egyik videóban arról beszél az előadó, hogy az élet eredete Isten létezésére utal, például a fehérjék, vagy a DNS molekulák nem jöhettek létre valamilyen intelligencia külső behatása/közbe lépése nélkül, mert az érthetőség forrása mindig intelligenstől jön."

Ez úgy butaság, ahogy van.

Ellenpélda: hópehely.

Még egy ellenpélda: akkor EZ a tervező hogy is jött létre?


"A másik videóban a Biblia hitelességét elemzi."

Ezek után ezt sem tartom sokra.

2019. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
8%

# 38 a hópehely fagyott víz, élettelen, a DNS molekulák az élölények alkotó elemei.

Persze könnyű úgy leszólni, hogy nem vagy hajlandó végig nézni.

2019. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: az első témakör, ha arról szól, amit írtak, akkor nagyon-nagyon tömény butaság.

Az, hogy ezek után a második témakört nem nézem végig, az egyszerűen egy józan döntés. Feleslegesen venne el időt az életemből.

De ha leírod az érveket is benne, arra reagálhatok.

2019. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!