Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk! Miért ellenzitek...

Kedves Tanúk! Miért ellenzitek a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

Az, hogy van nálatok diplomás ember (aki általában utólag tért meg), nem válasz.


Mi a baj vele, mi a rossz? Oké a gendetológiai szak lehet tényleg nem egy fényes ötlet. De miért ellenzi a társulat általánosságba véve az egész felsőoktatást?



Tanú családban nőttem fel, mindig is orvos akartam lenni, hogy segítsek a beteg embereken. De a családom (főleg apám), a vének és a többi testvér folyton lebeszéltek róla: Minek, úgyis itt van Armageddon hamar, az Újvilágban meg úgyse lesz szükség orvosokra...

Az utóbbi év megfogott, ezért inkább a tanári pályát választottam célnak (mert hogy tanítani az Újvilágban is kell). Hozzáteszem általános iskolába jártam és nem rögtön pályaválasztás előtt.

Majd az évek alatt a tanáriról is kezdtek lebeszélni... Minek, már lehet be se fejezed az egyetemet, nemsokára itt lesz Armageddon, na meg a világi oktatás rossz útra terelhet... Küldtek több videót is, pl egy Broadcasting részletet, ahol az egyik vt.i testvér arról beszélt, milyen káros hatással lehet a felsőoktatás a fiatalokra és nagyon jól gondoljuk meg, hogy kockáztatunk-e ahelyett, hogy teljes időben Jehovát szolgálnánk. Ezután azt tanácsolta a többi testvér, hogy inkább menjek férjhez és legyek úttörő, evtl. neveljem majd a gyerekeket stb.


Én konkrétan sírva fakadtam. Annyira szomorú voltam, lényegében összetörték a legfőbb álmom...



Mégis mire jó ez? Miért teszi ezt a szervezet?



2019. máj. 14. 19:49
1 2 3 4
 21/34 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Bambusz!


Akkor ha jól értem, ti nem bíztok a saját tanításotokban, nevelésetekben? Mert én katolikusként sem szeretném, ha a gyerekem önző, törtető, nagyképű lenne, de eszembe sem jut, hogy ezért ne engedjem, hogy azt a szakmát tanulja, amit szeretne. A versenyszellem nem értem, hogy miért lenne káros, az viszi előre a világot. Ha nem lenne, aki jobbat, tökéletesebbet akarna kitalálni, még mindig az őskorban élnénk.

Ezek szerint ti csak használjátok azt a tudást, amiért a nem Tanuk megdolgoztak, hiszem jártok orvoshoz, iskolába, használjátok az utakat, ügyeket intéztek a hivatalokban stb. Továbbá elfogadjátok az állami támogatást, miközben károsnak tartjátok az állami felfogást?

Ezeket nem kötekedésből kérdezem, komolyan érdekel, hogy hogyan gondolkodtok.

2019. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

De várjál, ha jön a világvége, akkor nem értem minek kell férj és gyerek? Kérdezd ezt a szüleidtől!

Mondd meg nekik, hogy otthon maradsz és egész nap nézed a falat, ők meg etessenek.

2019. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
76%
A te bajod, hogy hülyeségekben hiszel és hülyékkel veszed körbe magadat. Ne siránkozz, hanem szakítsd meg a kapcsolatot az idiótákkal.
2019. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Ősszel (=évvesztes vagyok) leszek 19, nincs szakmám (külföldön élek, más iskolarendszer, de egyébként is egyetemre terveztem menni mint szerintem egyértelműen kiderült a történetemből), mégis hogy a francba szakítsam meg a kapcsolatot a családommal, akivel EGYÜTT ÉLEK és aki ELTART? Dolgozok egyébként emellett, de nem elég ahhoz, hogy elköltözzek.

Valamint ha az intelligenciaszinted meghaladná egy zsák krumpliét, tudnád, hogy annak, aki ebben nő fel, szigorú körülmények között, az ismerősi/baráti köré nagyrészt tanúkból áll. Sőt hogy fokozzam, nekem az összes rokonom tanú.


Azt is mondtam, hogy én viszont nem vagyok tanú, agnosztikus vagyok. Ebben mi a hülyeség?


Az ilyen empátiát nélkülöző, szellemileg fegyvertelen emberek miatt legálisak még a tanúk.


Siránkozok... Gyerekkorom óta lábbal tapossák az álmaimat és próbálnak belekényszeríteni egy hagyományos férjének alávetett (!) keresztény feleség szerepébe. Igen, gyerekként volt, hogy sírva fakadtam emiatt, viszont mint látod már saját kezembe vettem az életem.

A történetem csak PÉLDA, egy a sok közül.


A kérdésemet az oldal tetején, vastagon szedett betűkkel találhatod. A bunkó kioktatást pedig köszönöm, de tartsd meg magadnak legközelebb. Ment az első piros kéz.

2019. máj. 15. 17:29
 25/34 anonim ***** válasza:
Kedves Tanú! Amiben részt vettél gyerekkorod óta hasznodra vált, sok ismeretet szereztél.Gondolom azért elvárják hogy ezt másoknak is átadd, akit érdekel. Azt szeretnék Jt szervezet, hogy ott munkálkodj. De nem értek egyet azzal, hogy ellenzik a továbbtanulást, hiszen ők tudják hogy nem fognak eltartani. Ha rájuk hallgatsz, legfeljebb 4 órás takarító lehetsz, annyi bérért ami a hideg vízre sem elég. Ne foglalkozz velük.A szívedre hallgass.
2019. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Nem kell jogász! Na persze! De azért Oroszországban csak ott voltak az Őrtorony szervezet jogászai!

2019. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
a jehovista vezetőket,véneket mint a család bűncselekmény kiváltóit minden eszközzel el kell tüntetni örökre saját lehetőségekként, nincs más út mert a törvény nem véd meg. kegyetlen mód de védelemként csak ez valóságos út.
2019. máj. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Soha nem írtak világ végét. Egyszerűen, egy próféciához kapcsolódó témához írtak dátumot. Ezeket az ellenséges érzületű, vagy hibákat kereső személyek belemagyarázták, hogy a Tanúk dátumokat adtak meg. S ezt terjesztették a köztudatba.

Ez olyan mint a pletyka, amit a Falu elején elkezdenek, és és a végén már teljesen másról szól a téma, mint ami a kezdetben volt."


Ó valóban? Szomorú hogy még a saját vallásod történelmével sem vagy tisztában! Még hogy soha nem írtak ez egy vicc akart lenni ugye!

Olvasd csak el te magad is!


"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?


Igen,..."


[link]


Az oldal alján!

2019. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
94%

#28

Majd jön mindjárt a jehovás és mondja, hogy az őrtorony is már hazudik, mert bizony hiába írja, hogy valóban voltak téves dátumaik, valójában nem voltak, csak egy rossz pletyka, aminek már az őrtorony is felült...

2019. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Az orvosok és a Tanúk csúnyán össze tudnak különbözni a vérátömlesztés kérdésében. :D Viccet félretéve, nekem is volt gimiben olyan osztálytársam, aki színkitűnő volt, nagyon jóeszű, jól is érvelt stb. de mivel az egész család Jehova Tanúja volt, a gimi után titkárnősködni ment egy szintén Tanú ügyvédhez, aki szerintem a diploma után tért be. Gyanítom, nála is ez lehetett akkor az ok, hogy nem ment tovább sehova. Én általános végén jártam egy ideig gyülekezetbe, Bibliát is tanulmányoztam velük, de sose volt szó felsőoktatási kérdésekről (pedig mondtam, hogy orvosira készülök.) Talán korainak érezték volna mondani, vagy féltek, hogy a szüleim eltiltanának tőlük, ha elkezdenének lebeszélni. Szerintem amúgy az a bajuk, hogy elveszi az időt a szolgálattól, semmi más. A Biblia nem ír semmit a témában, és önmagában az, hogy valaki el akarjon mélyülni valami tudományban, szerintem nem bűn. Ahogy az sem, ha pl. szenvedő embereknek igyekszik segíteni.
2019. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!