Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk! Miért ellenzitek...

Kedves Tanúk! Miért ellenzitek a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

Az, hogy van nálatok diplomás ember (aki általában utólag tért meg), nem válasz.


Mi a baj vele, mi a rossz? Oké a gendetológiai szak lehet tényleg nem egy fényes ötlet. De miért ellenzi a társulat általánosságba véve az egész felsőoktatást?



Tanú családban nőttem fel, mindig is orvos akartam lenni, hogy segítsek a beteg embereken. De a családom (főleg apám), a vének és a többi testvér folyton lebeszéltek róla: Minek, úgyis itt van Armageddon hamar, az Újvilágban meg úgyse lesz szükség orvosokra...

Az utóbbi év megfogott, ezért inkább a tanári pályát választottam célnak (mert hogy tanítani az Újvilágban is kell). Hozzáteszem általános iskolába jártam és nem rögtön pályaválasztás előtt.

Majd az évek alatt a tanáriról is kezdtek lebeszélni... Minek, már lehet be se fejezed az egyetemet, nemsokára itt lesz Armageddon, na meg a világi oktatás rossz útra terelhet... Küldtek több videót is, pl egy Broadcasting részletet, ahol az egyik vt.i testvér arról beszélt, milyen káros hatással lehet a felsőoktatás a fiatalokra és nagyon jól gondoljuk meg, hogy kockáztatunk-e ahelyett, hogy teljes időben Jehovát szolgálnánk. Ezután azt tanácsolta a többi testvér, hogy inkább menjek férjhez és legyek úttörő, evtl. neveljem majd a gyerekeket stb.


Én konkrétan sírva fakadtam. Annyira szomorú voltam, lényegében összetörték a legfőbb álmom...



Mégis mire jó ez? Miért teszi ezt a szervezet?



2019. máj. 14. 19:49
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
14%
Egyébként ismerek olyat, aki a gyülekezet tagjaként végzett egészségtudományit, és ott is dolgozik az egyetemen. Szóval szerintem ez amúgy a "lelkiismereti kérdés" kategória, tehát dönthetsz úgy, ettől nem közösíted ki önmagad, mert nem olyan bűn, de nem helyeslik, csak tudomásul veszik, némi rosszallással.
2019. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
a 20 ban ott van világosan, hogy gyakorlatilag a központ PARANCSBA ADTA AZ OKTATÁS ELLENESSÉGET! kevés fehér holló nyomokban persze van ahol igen gyenge a csoport felülről jövő kézben tartása.
2019. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szia! Én tanúként végeztem el ág orvosit, le is doktoráltam. Ha a szüleid valóban ezt hozták fel idboknak, akkor rosszul látják. Nem akarom becsmerelni őket vagy lebecsülni de lehet nincsenek annyira elmélyedve az Igazságan. Először is ha te igaz keresztény vagy, vagy egyáltalán valaki igaz hívő ember, azt semmi nem tantoritja el az Isten iránt való szeretetétől. Sem a közösség sem a tananyag. Másod sorban pedig az a kijelentés hogy ne légy orvos mert itt van Armageddon helytelen. Csak Jehova tudja mikor jön el az a pillanat, senki más. Lehet 100 év múlva, lehet holnap. A jelek arra mutatnak hogy nagyon közel van de ne feledjük hogy nem emberi mércével merünk. Istennek nem hosszú idő az ami eltelt a Föld teremtésétől mostanig. Így nem lehet emberi mércével megállapítani hogy mi a közeli idő és mi a távoli jövő. "Istennek egy nap ezer esztendő". Tehát addig is szükség van orvosokat, jogászokra, rendfenntartókra,stb. Az egyetlen kifogásolható dolog amit én is számítás a kellett vagyek az idő: hogy az az idő amit a tanulással végzek nem-e veszi el azt az időt amit Jehova szolgálatába tölthetnék. De hála neki be tudtam osztani. Lehet egyes szülők és vének azért ellenzik a továbbtanulást mert ismerik az ifjak időbeosztását, lehet kissé felelőtlen a fiatal, így inkább meg akarja óvni őt ettől. További sikereket kívánok és hogy tedd egyensúlyba a világi szolgálatot Isten szolgálatával.

Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy így döntöttél


[link]

2019. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!