Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb vallásos ember...

A legtöbb vallásos ember miért tagadja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Az evolúció bizonyított tény, ennek ellenére mégis sokan tagadják, mert szerintük nincs rá bizonyíték és csak egy elmélet. Eközben meg hisznek egy Istenben, akinek a létezésére nincs bizonyíték.

Van ennek a viselkedésnek/gondolkodásnak valamilyen pszichológiai háttere?


A kérdést nem provokáció céljából írtam ki, hanem komolyan érdekelnek a válaszok!



2019. máj. 19. 17:53
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
81%

" Mit gondolsz, miért gúnyolták életében (és még most is) Darwin-t, hogy ő egy majom? Azért mert sokak (vallásos nem vallásos mindegy, de előbbi jobban) szerint ez alantas és sértő (lásd: egó) hogy a majmoktól származnánk. "


És pár ateista miért sértődik be rajta,ha szerinte nem alantas? Én agnosztikus vagyok,nekem nyugodtan jöhetsz a teremtés szószerintiségével,én csak azt írtam le,ahogy egy hívő azon belül is egy kreácionista) gondolkodik,nem azt,ahogy én. Amúgy igen,a Biblia szerint rossz tulajdonságnak számít,de mellette azt is írja,hogy az ember (az EMBER,tehát hívő,hitetlen un block) ilyen és nem tud tökéletes lenni.


" - ne élvezd a földi javakat (ne legyen vagyonod, ha van oszd szét) "


- Ezt szerintem azért egy cseppet kisarkítottad. Eleve logikátlan együtt a bibliai írás és az,amit levontál belőle. Elvégre ha az embernek nem szabad,hogy vagyona legyen,akkor ki fog és mit szétosztani a szegényeknek?


" - légy végtelenül alázatos "


- Az alázatosság önmagában nem rossz dolog,de azt én sem támogatom,hogy baleknek kell lenni.


" - szeresd felebarátodat "


- Ezzel valami baj van?


" - ne legyenek bűnös gondolataid (és cselekedeteid) "


- És ezzel? A jóra törekvés nem baj,ha ott van,de egyik ember sem tud makulátlan lenni a Biblia szerint sem,ezt már fentebb is írtam,így ez úgymond nem egy nagy elvárás és nem is csak 1 ember bukik el benne,hanem mindenki.

2019. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Amúgy még visszakanyarodva arra,hogy a majomféléktől való származást alantasnak tartják,hát hívők között is láttam már olyan véresszájú állatb*zit,hogy alig hittem a szememnek,szóval nem hinném,hogy sokan olyan kevésre tartanák a dolgot.
2019. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Még talán annyit,hogy ezen szerintem kár vitázni,mert a kereszténység fő üzenete nem az,hogy kifejlődtünk-e,vagy Isten teremtett konyhakészen. Arról is lehetne vitatkozni akkor,hogy valakik szerint egy fejlettebb földönkívüli faj tojt le ide minket.
2019. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

Én speciel elfogadom az evolúciót. Nekem a Fibonacci sorozat tetszik a legjobban és az egész természet a matematika nyelvén van felírva. A sorozat érinti az aranymetszést, ami szintén Isteni eredetű. Bach is az aranymetszés alapján írta remek zenedarabjait. Az aranymetszés alkotta meg a csigavonalat is.

Ez ugyanaz, amiért nem vagyok laposföldhívő, mert visszafele már nem megyünk a tudatlanságba, ha valakit máglyára küldtek azért, mert bebizonyította 500 éve, hogy kerek a Föld.

De azért az Evolúció néha túlmisztifikált dolog. Pl. dinóból madár lesz, hernyóból ember, stb. Ez olyan, mint azt mondják AI, de csak egy programsorozat, mely értelmes gondolkodásra nem képes és valószínű nem is tud döntéseket hozni egy gép, max. tapasztalati elemeket kódoltak el benne és azok alapján dönt.

2019. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
67%

"nem is tud döntéseket hozni egy gép, max. tapasztalati elemeket kódoltak el benne és azok alapján dönt."


Miért, az ember mi alapján dönt?

2019. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
#25 na igen, ezt sokan nem látják. Mi is a tanult dolgokat használjuk a döntéseinkhez, mindennapi életünkhöz. Csak úgy a semmiből nem tudunk mi se előállítani semmit agyi szinten.
2019. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
19%

Az evolúció nem bizonyított tény, hanem elmélet. Még mindig. Tegnap óta sem változott és holnap sem lesz bizonyított tény.

Én Istenben hiszek, te a véletlenben. Neked még nagyobb vak hit kell ehhez.

2019. máj. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
11%

"A legtöbb vallásos ember miért tagadja az evolúciót?"

Miután az evolúció megbukott, az ID meg bizonyítást nyert, szerinted egy vallásos minek higgyen benne?:)


A kérdés az, hogy miért hisznek még ma is az evolúcióban egyesek?

2019. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
38%
#26 Ha ez így van, akkor mi emberek miért élünk? "Élhetnének" gépek is helyettünk és nem mérgeznék tovább a Földet. Pl. lehet-e egy AI irigy? Érezhet-e szeretetet?
2019. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
60%

"lehet-e egy AI irigy? Érezhet-e szeretetet?"


Természetesen lehet és érezhet bármit, amire szenzorokat, illetve lehetőséget kap.

Természetesen olyasmiket is érezhet, amit az ember nem, illetve érzékelhet, ha el van látva hozzávaló érzékszervekkel.

Lényegében ez főképpen attól függ, hogy mennyire tudjuk meghatározni a különféle fogalmakat, ilyet például, hogy 'szeretet, gyűlölet, szerelem, irigység, félelem, vágy, stb', mert ha sikerül meghatározni, akkor le is lehet képezni, semmi akadálya.

2019. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!